İçeriğe Yönlendir

Focus III - Hız Kontrol (CC) Bazen Devreye Giriyor Bazen Girmiyor

Hasan Kalender

Recommended Posts

Mustafa Tüfekçi

İds e bağlayınca musur hatası varsa çıkar. Veya basit bı elm cihazı bulursanız forscan diye bi uygulama var Ford için . Ordanda arıza kodu vs görülebilir

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Onur Solmaz
Mustafa Tüfekçi yazdı:

İds e bağlayınca musur hatası varsa çıkar. Veya basit bı elm cihazı bulursanız forscan diye bi uygulama var Ford için . Ordanda arıza kodu vs görülebilir

Müşürü avometreyle ölçtüm. Debriyaja basınca devreyi açıyor. Fren lambalarım da yanıyor. Galiba iş basit bir arıza olmaktan çıkmaya başladı. Size bir sorum olacak. Servislerdeki bcm cihazları elm den daha farklı tespitler yapabiliyor mu yoksa tespiti araç mı yapıyor?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

İds daha kapsamlı hata görüp test ediyor. Üniversal olanlar daha yüzeysel tespit yapar ki konfor modüllerine ulaşacak program az

Yorum bağlantısı
Onur Solmaz
Mustafa Tüfekçi yazdı:

İds daha kapsamlı hata görüp test ediyor. Üniversal olanlar daha yüzeysel tespit yapar ki konfor modüllerine ulaşacak program az

Yanıtınız için teşekkür ederim. Bu arızanın onarımı için yetkili servis mi özel servis mi tavsiye edersiniz?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Onur Solmaz
İsmail Sefer yazdı:

@Onur Solmaz kardeşim sorunu çözersen ve bana bilgi verirsen çok makbule geçer🙂

Geçen gün bir özel servise gittim. Direksiyonun altındaki plastikleri söküp hız sabitleyici düğmesinin fişini söküp arıza kodlarını sildiler. Düzeldi demiştim 100 km dayanmadı yeniden arıza verdi. Direksiyonun altındaki bir kartın tamir edildiğini okudum başka bir forumda.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Debriyaj pozisyon sensoru de olabilir. Buyuk ihtimalle ids de cikar bu ariza. Yetkili servise gitmeli veya bilgisayar vs konusunda ilginiz varsa forscan olayi incelenebilir

Yorum bağlantısı
İsmail Sefer
Eren Gökmen yazdı:

Debriyaj pozisyon sensoru de olabilir. Buyuk ihtimalle ids de cikar bu ariza. Yetkili servise gitmeli veya bilgisayar vs konusunda ilginiz varsa forscan olayi incelenebilir

Bendeki sorun şöyle. Hız sabitleme standby konumuna gelmiyor. Ama ne hikmetse hız limitleme çalışıyor. Ha standby konumuna gelse de artı eksiye bassan devreye girmese ozaman  debriyaj konum sensörüne bakılır diye düşünüyorum.

Onur Solmaz yazdı:

Geçen gün bir özel servise gittim. Direksiyonun altındaki plastikleri söküp hız sabitleyici düğmesinin fişini söküp arıza kodlarını sildiler. Düzeldi demiştim 100 km dayanmadı yeniden arıza verdi. Direksiyonun altındaki bir kartın tamir edildiğini okudum başka bir forumda.

Evet ben de okudum o kart meselesini. 1 aya kalmaz bakım var arabanın ozaman baktırcam o karta.

Yorum bağlantısı
Onur Solmaz
Eren Gökmen yazdı:

Debriyaj sensörünü söküp multimetreyle ölçtüm çalışıyor ayrıca bcm cihazında da arıza kodu çıkartmadı. Seyir kontrol A devresi ve fren sistemiyle irtibat kesildi gibi bir arıza kodu var. Hız sabitleme tuşunun fişini söküp taktık sorun düzelmişti ama 50 km sonra tekrar başkadı. 

İsmail Sefer yazdı:

Bendeki sorun şöyle. Hız sabitleme standby konumuna gelmiyor. Ama ne hikmetse hız limitleme çalışıyor. 

Aynı şekilde bendeki sorun da. Limitleyici çalışıyor hız sabitleyici çalışmıyor.

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
(düzenlendi)

Bende de bazen devreye girmiyordu bende sanıyordum buton arızası var ancak WD40 ve Slikon Sprey ile özenle temizlediğim butonlar canavar gibi,  Vectra C araçlarda araç sizin düz bir yolda olduğunuza ikna olmadan Hız sabitleyiciyi açmıyor. Misal araç en az 400 metre aynı sürat ile yol alırsan CIM modülünden gelen bilgilerde bu konuda referans değerler arasında kalırsa Hız sabitlemene izin veririm diyor.  Bazen açıp bazen açmayan araçlarda böyle bir şey olabilir // Elbet bu yeni modellerde Adaptif sürat - Fren - vites gibi kombinasyonlar ile donatıldığı için böyle huyları yok hız sabitleyicisinin.

tarihinde Çağrı Alaf tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İsmail Sefer

P0564 - Seyir Denetimi Çok İşlevli Giriş A devresi

B112B - Direksiyon Simit Modülü

Bende bu iki arıza kodu çıkıyor.

Yorum bağlantısı
Onur Solmaz
İsmail Sefer yazdı:

A devresi hatası benim aracımda da çıkmıştı.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Ali Bilgiç
(düzenlendi)
İsmail Sefer yazdı:

Merhaba iyi akşamlar.

Grand C Max aracımda sizin de belirttiğiniz Hız Sabitleyici arızası mevcut. Bazen devreye giriyor bazen girmiyor. (Limitleyici çalışıyor hız sabitleyici çalışmıyor.)Bilgisayar da B112B arıza kodu veriyor.

Herhangi bir çözüm bulabildiniz mi?

Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

İyi akşamlar.

Onur Solmaz yazdı:

A devresi hatası benim aracımda da çıkmıştı.

Merhaba iyi akşamlar.

Grand C Max aracımda sizin de belirttiğiniz Hız Sabitleyici arızası mevcut. Bazen devreye giriyor bazen girmiyor. (Limitleyici çalışıyor hız sabitleyici çalışmıyor.)Bilgisayar da B112B arıza kodu veriyor.

Herhangi bir çözüm bulabildiniz mi?

Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

İyi akşamlar.

tarihinde Ali Bilgiç tarafından düzenlendi
Mükerrer
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...