İçeriğe Yönlendir

Focus II - Klima Soğutmuyor Mu Yoksa Ben Mi Açamadım ?

Bayram Aktaş

Recommended Posts

Bayram Aktaş

Dün sanayiye gittim hazır gitmişken klimaya gaz bastırayım dedim,ustalar inceledi abi senin kompresör arızalanmış dedi.

İkinci el çıkma 300 350 lira falan dedi,sıfırını sordum bin küsür liradır dedi.

Şimdi nasıl bir yol izlemem gerek, en makul yoldan klima sorununu nasıl çözebilirim arkadaşlar.

Yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Bende bu sene performans düşüşü hissettim ve gaz kontrolü yaptırdım sanırım 650 olması gereken gaz 400 çıktı. (birimleri hatırlamıyorum) şimdi performans yerinde, torpido daki su dişlerimi sızlatıyor artık :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bayram Aktaş

Bende bu sene performans düşüşü hissettim ve gaz kontrolü yaptırdım sanırım 650 olması gereken gaz 400 çıktı. (birimleri hatırlamıyorum) şimdi performans yerinde, torpido daki su dişlerimi sızlatıyor artık :)

Maşallah abi Allah zeval vermesin :)

Ben daha benim kini kontrol edemedim ilk yazımız da arızalı çıktı bakalım yapılınca bizimkide aynı performansı verir inş.

Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Ahmet İhsan Akşen
On 16.06.2015 at 14:30, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Geçen sene performans düşmüştü yine, 350 Gr kalmış, bastık düzeldi performans. Bu sene yine düştü, 435 Gr kalmış 1 senede eksildi bu sene. Test yaptı usta kaçak var görünüyor. Çok küçük kaçak bulmak zor olur dedi gaz bastık geçtik. Geçen sene 80, bu sefer 100 lira, çare bulmak lazım böyle olmayacak bu iş.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
21 dakika önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Geçen sene performans düşmüştü yine, 350 Gr kalmış, bastık düzeldi performans. Bu sene yine düştü, 435 Gr kalmış 1 senede eksildi bu sene. Test yaptı usta kaçak var görünüyor. Çok küçük kaçak bulmak zor olur dedi gaz bastık geçtik. Geçen sene 80, bu sefer 100 lira, çare bulmak lazım böyle olmayacak bu iş.

kışın da klima açıyor musunuz arada sırada?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yine gaz eksilirse biraz daha fazla yağ bassınlar gazla birlikte, sık sıkda çalıştırın düzelebilir

Yorum bağlantısı
Koray Demir
2 saat önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

çare bulmak lazım böyle olmayacak bu iş.

Satalım 😀 Aracın başına gelmeyen talihsizlik kalmadı.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Hyundai kliması taş gibi ,15 yıldır hiç gaz basılmadı buz gibi yapıyor içeriyi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
1 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

Hyundai kliması taş gibi ,15 yıldır hiç gaz basılmadı buz gibi yapıyor içeriyi.

Güney Kore grubunun soğutma sistemleri çok iyidir yıllardır buzdolabı kompresörü, klima vs ekipman üretiyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
46 dakika önce, Koray Demir yazdı:

Satalım 😀 Aracın başına gelmeyen talihsizlik kalmadı.

Geçen sene yay+amortisör değişti, geçen ay triger, bayramda volant baskı balata gelecek İstanbul'dan, tam satma zamanı aslında 😁

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
21 dakika önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Geçen sene yay+amortisör değişti, geçen ay triger, bayramda volant baskı balata gelecek İstanbul'dan, tam satma zamanı aslında 😁

değişeni çok.. satışı zor olur

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ahmet İhsan Akşen

40 günde gitti performans, usta baktı bu sefer Üstün körü, kompresörden değişecek dedi. Manuel olarak gaz bastı, para almadı. Kaput altındaki boru ek değmiyor ama içeri ılık üflüyor. Ölçecek aleti bile yok kaç derece bilmiyorum. Antalya'da düzgün bir yere gitmem gerek olmayacak böyle.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...