Alper Aksakal

Fiesta V - 1.6 Tdci Ghia St Body Kitli Halleri...

Recommended Posts

Nevzat YÜKSEL

Herkese merhabalar

Aracıma uzun uğraşlar sonucun da ST tamponları yetkili serviste taktırdım.

06 LCK 76 nin yeni yüzünü umarım beğenirsiniz. Saygılarımla

Not : panjur orjinali ile değişti.

ön tampon panjuru, sis far çerçeveleri, arka tampon reflektörleri ve arka tampon difüzörünü piano black boyaya boyatırsan muhteşem ötesi bir görünüm vereceğini düşünüyorum.. bu halile bile içimi CASS!!! ettirdi. Allah nazardan saklasın güle güle kullan kardeşim. Eray siyah S ini görünce bittim zaten haala aklımda nazarımdadır :D

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Eray Alicikoğlu
(düzenlendi)

.

Ufff gaza bak Ali abi ozi nasıl gaz verdi

Ooo hani kendin yapacaktın şaşı yap artık araba tamamlansın sen şimdi koltuk da araştırıyosundur abi buna

3b801a8c9a6ed3d9747d4106f643fcf0.jpg

Vereyim biraz gazı bari

ön tampon panjuru, sis far çerçeveleri, arka tampon reflektörleri ve arka tampon difüzörünü piano black boyaya boyatırsan muhteşem ötesi bir görünüm vereceğini düşünüyorum.. bu halile bile içimi CASS!!! ettirdi. Allah nazardan saklasın güle güle kullan kardeşim. Eray siyah S ini görünce bittim zaten haala aklımda nazarımdadır :D

eyvallah Nevzat maşallahlarını esirgeme ama tarihinde Eray Alicikoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Alper Aksakal

Bugün itibari ile orjinal ST marşpiyellerimiz de alındı. a7c971fcb667cd698d1eef3d42e171d4.jpg

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Burak ilgin

Ooo çok güzel olmuş ya

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Göktürk Tuncel

Jant lastik yay ile ilgili bilgi alabilirmiyim?

Jant lastik yay ile ilgili bilgi alabilirmiyim?

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Nevzat YÜKSEL

Ooo hani kendin yapacaktın şaşı yap artık araba tamamlansın sen şimdi koltuk da araştırıyosundur abi buna

3b801a8c9a6ed3d9747d4106f643fcf0.jpg

Vereyim biraz gazı bari

eyvallah Nevzat maşallahlarını esirgeme ama

vicdansızzzz :D şu göğüse şu koltuğa bak ya :D ama eray gösterge ve teybi mavi led yapmanı şiddetle tavsiye ederim trafik ışıklarında aracın içine bakmaktan milletin boynu kopuyo :D

MAŞALLAH

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Eray Alicikoğlu

vicdansızzzz :D şu göğüse şu koltuğa bak ya :D ama eray gösterge ve teybi mavi led yapmanı şiddetle tavsiye ederim trafik ışıklarında aracın içine bakmaktan milletin boynu kopuyo :D

MAŞALLAH

:D aslında yapmak istiyorum ama ışık şiddeti rahatsız etmesinden korkuyorum benim de kırmızı göğüse bakarken kopuyo boyunları :D :D eyvallah sağolasın 

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Nevzat YÜKSEL

:D aslında yapmak istiyorum ama ışık şiddeti rahatsız etmesinden korkuyorum benim de kırmızı göğüse bakarken kopuyo boyunları :D :D eyvallah sağolasın 

şuan üzerindeki orjinaller de led zaten sorun olmayacak emin ol :D turkuaz veya koyu mavi bir led işlemi yaptır.

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Alper Aksakal

Benim boynum ankaradan taaaa oralara kadar uzandı. Zalim bu foto paylaşılır mi olan var olmayan var

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Şu bakışlar, o şimşek çakması.... Anlayamazsınız :D

Selektör yeter, direct kör mod  :D

Bugün itibari ile orjinal ST marşpiyellerimiz de alındı.

Alper kapak işini nasıl yapacaksın, detay alayım sonrada bana yolla diyeceğim bak  :D

Yahu yine gazı aldıkmı ne :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Alper Aksakal

Selektör yeter, direct kör mod :D

Alper kapak işini nasıl yapacaksın, detay alayım sonrada bana yolla diyeceğim bak :D

Yahu yine gazı aldıkmı ne :)

Hahaha bu kadar çabuk ve basit gaz alacağını tahmin etmemiştim abi.

Kapakları servise sordum adet fiyatı 100 tele dediler. Arkamı döndüm koşarak orayı terkettim.

Ayrıca marspiyellerin adet fiyatı : 500 Teleymiş.

Kapaklara gelince şuan ki planım Ankara da stop camı tamircileri var onlara yaptirmayi dusunuyorum en son care fiber döktürcem. Fibere karşı biri olarak bu seçeneği en son ihtimallere birakiyorum

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Hahaha bu kadar çabuk ve basit gaz alacağını tahmin etmemiştim abi.

Kapakları servise sordum adet fiyatı 100 tele dediler. Arkamı döndüm koşarak orayı terkettim.

Ayrıca marspiyellerin adet fiyatı : 500 Teleymiş.

Kapaklara gelince şuan ki planım Ankara da stop camı tamircileri var onlara yaptirmayi dusunuyorum en son care fiber döktürcem. Fibere karşı biri olarak bu seçeneği en son ihtimallere birakiyorum

Hımmm, servisten kaçmak haa, bazen el mecbur kalıyor insan, bunun arkasınıda traşlamak lazım, malum 3 kapıya göre, yaptır bakalım nasıl olacak :)

Hemende gaz alıyoruz yahu, sakin olayım hele  :D sebebinide yazayımda tam olsun, eksiğim olan A2 sınavına Pazar günü giriyorum, inşallah geçeriz, sonra baya masraf var, İzmir de eğitimler vs. arabaya dur hele demek lazım  :rolleyes:

Shoei-Enduro-Kask-Hornet-DS-Sono_17215_3

yavaş yavaş seviyeyi arttırıp şuna çıkacağım, arabayla oynamak yeter bu kadar, kesmiyor artık  :D

2013_ktm_adventure_1190_131.jpg

buda adamım :) ve makina :)

3:30 dan sonra konuya giriyor... oturdummu 350 km. den önce inmem abi :)

Yalnız bu seviye makina için çalışmam şart, birkaç gündür sürekli motora biniyorum, trafik dert, heleki adamdam saymayan sürücüler başka dert, önce 200cc civarı birkaç sene eğitimden sonra duruma bakacağız, nihayetinde her motorcunun varacağı son nokta, enduro ve 1000cc üstü olacak inşallah, araba artık 2. planda, 5 sene sonra alırız bir SUV yeter.

https://www.youtube.com/watch?v=aEZChzwm9vc#t=637

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Alper Aksakal

Ali abi ne yaptın sen ben motordan çok korkan biriyim. Yakın bir arkadaşımı burdur bucakta kaybettim. Aman abi uzak dur malum yaşta ilerledi gidiyo

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ali abi ne yaptın sen ben motordan çok korkan biriyim. Yakın bir arkadaşımı burdur bucakta kaybettim. Aman abi uzak dur malum yaşta ilerledi gidiyo

dede yaptın bizi yahu  :D  dur bakalım, direk 1200 lük motora geçmiyoruz, zaten çok pahalı, alacağım 200-250 cc. bir enduro, yavaş yavaş gezeceğim, tın tın, hız yok sakin, şimdilik yeter bana, yalnız donanım şart, yoksa olacak iş değil, uyduruk kaskla botla olmuyor, pahalı mazlemeler lazım, bakalım zaman içinde fırsatta bulursak devam ederiz, bu zevk işi zaten, hele ehliyeti alayımda, bayada zorlaştırmışlar, sııfır hata istiyorlar, dön baba dön başım döndü vallahi, bakalım heyecan yapmazsak iyidir :)

5 senedir hiç kullanmamaştım, birde tırt 125 lik mondial le dolaşınca afalladım önce, gaz geç tepki veriyor, debriyaj keza sıkıntılı,rolanti sabit değil, alıştım ama, bu aletle geçersek herşeyle geçeriz demektir :D  

ahanda sınav motoru bundan, halim duman, bune yahu  :p dengesiz alet...

189132408rg1.jpg

şaka bir yana harbiden acaip tehlikeli, heleki serseri gibi sürüyorsan direk mortingen..... arabadan 10 kat daha fazla dikkat isitiyor, yorucu, sağlam kondisyon lazım vs ve kesinlikle uzun yol için Pro eğitim şart,hemde birkaç level atlaman lazım, öyle bindim sürüyorum dersen, uzun yolda işin çok zor... 1. 2. seviye tamamda 3-4-5 yapmam lazım benim, şart bu...

ahanda bmw 2. seviye

https://www.youtube.com/watch?v=avcgjNZVL6I

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mehmet Yeter

Alper abi bizi zor durumda bırakıyon neyse biz spoyler için atılım yapalım sonra sıra diğerlerine gelir belki maşpiyel açılımıda yapabiliriz. Bu arada fiesta s çilerde sankim maşpiyel yok gibi ne dersin bu duruma.

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ali Cihangiroğlu

Alper abi bizi zor durumda bırakıyon neyse biz spoyler için atılım yapalım sonra sıra diğerlerine gelir belki maşpiyel açılımıda yapabiliriz. Bu arada fiesta s çilerde sankim maşpiyel yok gibi ne dersin bu duruma.

Sadece gerçek ST lerde vardı galiba, bu arada dur hele, aldın virüsü, daha neleer var neler, paraları hazırla bakalım :)

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mehmet Yeter

Sadece gerçek ST lerde vardı galiba, bu arada dur hele, aldın virüsü, daha neleer var neler, paraları hazırla bakalım :)

Ali abi zaten Alper hocam ve seni takip etmeye başladığımdan beri yerimde duramıyom ama saolasınız şu anda sizlerin tavsiyeleri ile arabama baktıkça bakasım geliyor.

Qp619r6.jpg?1

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Alper Aksakal

Mehmet hocam benim ilham ve gaz kaynağım da Ali abi.

Sürekli borca giriyoruz sayesinde. Şimdide katlanır ayna yapcak yine bizi de borca sokacak hadi hayırlısı

dede yaptın bizi yahu :D dur bakalım, direk 1200 lük motora geçmiyoruz, zaten çok pahalı, alacağım 200-250 cc. bir enduro, yavaş yavaş gezeceğim, tın tın, hız yok sakin, şimdilik yeter bana, yalnız donanım şart, yoksa olacak iş değil, uyduruk kaskla botla olmuyor, pahalı mazlemeler lazım, bakalım zaman içinde fırsatta bulursak devam ederiz, bu zevk işi zaten, hele ehliyeti alayımda, bayada zorlaştırmışlar, sııfır hata istiyorlar, dön baba dön başım döndü vallahi, bakalım heyecan yapmazsak iyidir :)

5 senedir hiç kullanmamaştım, birde tırt 125 lik mondial le dolaşınca afalladım önce, gaz geç tepki veriyor, debriyaj keza sıkıntılı,rolanti sabit değil, alıştım ama, bu aletle geçersek herşeyle geçeriz demektir :D

ahanda sınav motoru bundan, halim duman, bune yahu :p dengesiz alet...

189132408rg1.jpg

şaka bir yana harbiden acaip tehlikeli, heleki serseri gibi sürüyorsan direk mortingen..... arabadan 10 kat daha fazla dikkat isitiyor, yorucu, sağlam kondisyon lazım vs ve kesinlikle uzun yol için Pro eğitim şart,hemde birkaç level atlaman lazım, öyle bindim sürüyorum dersen, uzun yolda işin çok zor... 1. 2. seviye tamamda 3-4-5 yapmam lazım benim, şart bu...

ahanda bmw 2. seviye

https://www.youtube.com/watch?v=avcgjNZVL6I

Şu yazılanlardan sonra ben direk mortingen.

150-200 cc bırak elektrikli motora bile binmem

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mehmet Yeter

Bizim araca gitmezmi acaba katlanır ayna çünkü benim aynalar aynı senenin aynalarından farklı.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Misafir

Bizim araca gitmezmi acaba katlanır ayna çünkü benim aynalar aynı senenin aynalarından farklı.

Abi boşver zaten ayna birazcık katlanıyor o da otomatik olmasın :) öncelikle daha önemli şeyler var bence

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

O ayna sana olur, ama bence de diğer şeyleri haller, oto ayna en son, yada direk katlanmayan elektrikli ısıtmalı olanı tak, yalnız ayna ayar kısmı zor olacak, kablolama falan zor, yada bizim aynanın elle ayarlanan tipini al, o ucuz ve kolay, direk takarsin.

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Eray Alicikoğlu

mehmet hocam marşbiyel takmak istiyo gönül ama garaja girip çıkarken sıfır geçiyorum kesin kırılır marşbiyel
  • Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mehmet Yeter

O ayna sana olur, ama bence de diğer şeyleri haller, oto ayna en son, yada direk katlanmayan elektrikli ısıtmalı olanı tak, yalnız ayna ayar kısmı zor olacak, kablolama falan zor, yada bizim aynanın elle ayarlanan tipini al, o ucuz ve kolay, direk takarsin.

Haklısın Ali yazın zaten aklımdaki birinci iş spoyler ikinci iş yazılım yüklenmek amaçlı değil yokuşlarda ve sollamalarda bayılmayı önlemek amaçlı soft bir yazılım.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mehmet Yeter

Alper abi bir de st şerit şöyle esaslısından yaptın mı bu iş bence tamamdır yalnız koltuk işini çaktırma senin zaten iç döşemeye o renkte koltuklar daha çok yakışıyor.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Yunus Tuğlu

Çok yakışıklı Allah kaza bela vermesin  :bravo:  :nazar:

Mesajı paylaş

Mesajın linki