İçeriğe Yönlendir

Aracı Aldıktan Sonra Döktügüm Paralar

Efe Özer

Recommended Posts

Serkan Toker

Güle güle kullanın, maşallahı var.. Collection jantı değil de makyajsız kasanın stil paket jantları çok güzel duruyor bu kasalarda..

Yorum bağlantısı
Efe Özer

Sizde benim gibi pimpiriklisiniz. Benim de ilk aracım sizinkinden az masraf çıkarmadı birde tanıdığın tavsiyesi üzerine gittiğim usta yaklaşık 5000 tl dolandırdı ve hala masraf çıkarmaya bende bir inat arabayı düzeltmeye çalışıyordum. Her nasıl arabayı yormuşsalar ben toplamayı başaramadım toplamda 14.000 tl ye aldığım arabaya 10.000 tlye yakın masraf ettim. Sırf adam olsun diye ama çok soğudum arabadan. Sonra sattık gitti tüm enerjimi yedi bitirdi..

Ama sizi tebrik ediyorum. Zafere ulaşmışsınız.. Kazasız belasız masrafsız binin inşallah..  :)

Allaha sukur 2. vıtes ve bakım harıcı mekanıgıne hıc para sokmadım.Baskı balata bıle 63 000 km ye ragmen hala ıyı durumda.Yanı hor kullanılmıs bır arac degıl.Ben sızın yasadıgınızın ne oldugunu aynen babamda goruyorum.15 000 tlye arac aldı.2 senede 10 000 tl soktu hala adam edemedı.Bu tıp arabalarla ugrasmayıp zararın neresınden donersen kar deyıp satmak gereklı bence.Benım arac benı 2 sene sadece bakımlarıyla gotursunde 3. sene fren balatası vs bır el atarız.)

Efe kardeşim eline koluna sağlık.. Para dan ziyade verdiğin emek önemli,para kazanılır.. Allah kazasız belasız kullandırmak nasip etsin uzun yıllarca. Benim hoşuma gitmeyen tek şey teyp olmuş. Benim fiesta'da da yok orijinal teyp. O ön göğüslükte hep orijinal olsun istiyorum :) onu niye çıkardın ? 

Düzenleme: Naçizane önerim arabanın renginden dolayı kapı kollarını krom yaptırabilirsen çok şık olur.

Hocam orjınal teybıyle bencede daha sık duruyor ama aracımdabir mono amfı bırde 4 kanal stereo amfı oldugu ıcın 6 tane rca amfı cıkıslı ana unıte gerekıyordu.Mecbur kaldık malesef.Zaten teyp elımde vardı para harcamadım ona.

:nazar:  :nazar:  :nazar:

Kaskon yokmu efe cam klozu değşime müsade ediyormu?

Bu devırde kaskosuz arabaya bınılırmı abı tabıkı var.)Sampo japon sıgorta ısmı.Cam klozu varmı bılmıyorum ama varsada orjınal cam takcagını zannetmıyorum.Bildigım kadarıyla orjınal cam takan sadece aksa sıgorta var oda 1500 un ustunde ıstıyor.

Güle güle kullanın, maşallahı var.. Collection jantı değil de makyajsız kasanın stil paket jantları çok güzel duruyor bu kasalarda..

Tesekkur edıyorum.Dedıgınız janlara bakacam benım ıcın onemlı olan 15 sınırında kalmak.16-17 ınc lastıkler ates pahası.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ramazan Altıntaş
(düzenlendi)

QcAxLfZ.jpg

istediğiniz jant bu tarz yada bu galiba  :)

tarihinde Ramazan Altıntaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Göktürk Tuncel

Öncelikle hayırlı olsun. Bende eskısehırdeyım. Bendede aynı kasa benzınlı fıesta var. Sizin yaşadığınız bazı sorunları bende yaşadım. Aracım 66bınde baskı Balata değiştirdim. Farlar güneşten dolayı soluktu kendim hallettim. Illakı bazı sorunları oluyor bayan araçtan alınınca araba. Istersenız yardimci olabilirim bildiğim konularda. Iyı aksamlar.

Yorum bağlantısı
Efe Özer

bu kapak bizim fiestalara oluyormu ben hiç görmedim  :unsure2:

Valla bende ilk defa gordum eger sonradan takma gıbı durmayacaksa alırom.)

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Efe Özer
(düzenlendi)

Evet abilerim kardeslerım sonunda bızde cantlandık :bravo: Cantların hepsını tek tek hurdacılardan topladım.Gobeklerı servısten temın ettım.Bijonlarıda sanayıden.4 tanede 2015 uretım mıchelıne lastık taktırdık :shok: Aracın yol tutusu cıdden arttı ve ozellılle gorunum degıstı.Konfor konusunda cok etkılenmedım.Zaten tırt ıdı hala tırt fıesta :D Neyse hersey ıyı ıdı golbasına gıtmem gerektı.Donuste yolda yenı yapılan asfaltın orta kısmını kazıp acık sekılde bırıkmıslar.Aslında cok derın degıldı ama.Yaklasık yarım metre ve 4-5 cm yukseklıgınde.100 ıle ustunden gecınce aha dedım alt takımı asagıda bıraktık heralde.Indım baktım kı sol on de balon olusmus :angry:

Daha 60 km yol yapmadan lastıgı perde cıkarmıs olduk :(

Ne yapacagımı bılmıyorum keske 195-50-15 yerıne 195-60-15 flan taktırsaymısım.Bu lastıkler bızım ankaranın tırt yollarında balon yapacak gıbı gorunuyor.Acaba yol yakınken saglam ucu satıp olcuyu degıstırsem mı ne dersınız :unsure2:

LaGXda.jpg

1y73m5.jpg

7kQpEl.jpg

tarihinde Efe Özer tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten

Evet abilerim kardeslerım sonunda bızde cantlandık :bravo: Cantların hepsını tek tek hurdacılardan topladım.Gobeklerı servısten temın ettım.Bijonlarıda sanayıden.4 tanede 2015 uretım mıchelıne lastık taktırdık :shok: Aracın yol tutusu cıdden arttı ve ozellılle gorunum degıstı.Konfor konusunda cok etkılenmedım.Zaten tırt ıdı hala tırt fıesta :D Neyse hersey ıyı ıdı golbasına gıtmem gerektı.Donuste yolda yenı yapılan asfaltın orta kısmını kazıp acık sekılde bırıkmıslar.Aslında cok derın degıldı ama.Yaklasık yarım metre ve 4-5 cm yukseklıgınde.100 ıle ustunden gecınce aha dedım alt takımı asagıda bıraktık heralde.Indım baktım kı sol on de balon olusmus :angry:

Daha 60 km yol yapmadan lastıgı perde cıkarmıs olduk :(

Ne yapacagımı bılmıyorum keske 195-50-15 yerıne 195-60-15 flan taktırsaymısım.Bu lastıkler bızım ankaranın tırt yollarında balon yapacak gıbı gorunuyor.Acaba yol yakınken saglam ucu satıp olcuyu degıstırsem mı ne dersınız :unsure2:

Güle güle kullanın hazır lastikleri yeni almışken aynısından 1 adet daha alıp daha dikkatli kullanmaya çalışın.İzmirin yolları daha beter ankaradan 8 9 aydır kullanıyorum en ufak sorun yok sizinki biraz şanssızlık olmuş. Ayrıca sony teyp olayını bende düşünüyorum 2 model var acaba hangisi daha iyi ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

yap yap bitmez ama bu araç olmuş ,tamam ,motor durumu nasıl.yani yakıttan ve performanstan memnun musunuz? üfleme durumu ne ...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

Lastik ebadının değiştirmeyin bence yenileyin balon yapanı dikkatli kullanırsanız sıkıntı olmaz zaten kullandığınız şekli bilmiyorum ama 1 depoyla 500 km yazmışsınız çok az geldi bana çok kısa mesafe mi kullanıyosunuz acaba

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Efe Özer
(düzenlendi)

Güle güle kullanın hazır lastikleri yeni almışken aynısından 1 adet daha alıp daha dikkatli kullanmaya çalışın.İzmirin yolları daha beter ankaradan 8 9 aydır kullanıyorum en ufak sorun yok sizinki biraz şanssızlık olmuş. Ayrıca sony teyp olayını bende düşünüyorum 2 model var acaba hangisi daha iyi ?

Tesekkurler bende 5. lastıgı aldım.Yalnız arabanın basınc tablosunda 29-26 dıyor ama onlere 29 basınca yanak yere cok yapısıyor balon yapması cok elverıslı bır hal alıyor.Bende onlere 35 arkalara 26 bastım artık sorun yok.Teyp konusundada ben asagıdakını almayı dusunuyorum.Ikı teybede aynı dıyorlar ama ben yesılden nefret edıyorum aracın heryerı yesıl barı teyp yesıl olmasın :)

La8drj.jpg

yap yap bitmez ama bu araç olmuş ,tamam ,motor durumu nasıl.yani yakıttan ve performanstan memnun musunuz? üfleme durumu ne ...

Gunde 10 km gıdıp 10 km gelıyorum.Saga sola 5 -10 km gıdıp gelıyorum ayrıca.Bu sartlarda 450 arası gıdıyor.Ama normal sehır ıcı kullanımın ustune hafftada

bır yada ıkı kez hafıf sehırden uzaklasıp gıt gel 60 km yol yapıncada 550-600 lerı goruyor.Yanı ne kadar az dur kalk okadar cok km yapıyor.Aracı eskısehırden ankaraya getırırken ceyrek depo ıle 243 km yaptık.Performans konusunda tek kısıyken cok asırı dık olmayan yollarda 100-110 ıle bayılmadan cıkıyorum turbo dızel oldugunu gosterıyor.Ama klımayı acınca araba resmen gucten dusuyor.Ozellıkle sehır ıcınde dur kalk yaparken klıma zulme donusuyor.Ozellıkle havada sıcaksa devrını zor topluyor.Ama  uzun seyahatlerde zaten 100-120 sabıt hızda gıttıgımden klıma aracı cok zoramıyor.Arac 68 bın olacak.Uflemeden kastınız yag cubugunu cıkarınca buhar gıbı bısey cıkıyor.Ama 2012 yılında sıfır aldıgımız suan 18 000 de olan a3 tdı aracımızdada yag kapagını cıkarınca duman gıbı bısey cıkıyor.Normal oldugunu dusunuyorum.18 000 de a3 un motorunu yemıs olamayız heralde :)

Bırde babam arabaya bınınce aracın cekısı cıddı anlamda dusuyor.Babam 105 kg :nazar:

Lastik ebadının değiştirmeyin bence yenileyin balon yapanı dikkatli kullanırsanız sıkıntı olmaz zaten kullandığınız şekli bilmiyorum ama 1 depoyla 500 km yazmışsınız çok az geldi bana çok kısa mesafe mi kullanıyosunuz acaba

Lastıgı degıstırdım dedıgınız gıbı.Ya gunde 10 km gıdıs 10 km gelıs yol yapıyorum.Saga solada 10 yapıyorumdur.Bu sekılde 450 yı gecmıyor.Ama haftada bır yada ıkı gıdıs donus 60 km sehırden uzaklastıgım zaman 600 lere yaklasıyor.Eskısehırden ceyrek depo ıle ankaraya geldım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Efe Özer

Havaları ön arka 33 yapın arka çok az basmışsınız

Normalde arabanın ustundekı etıkette yuksuz tek kısı 29-26, yuklu 5 kısıde 36-41 yazıyor.29-26 yaptıgımda on lastık cok yapısıyor balon rıskı cok artıyor.35 yaptım ama sertlestı baya.Sımdı 33-30 yapacam.Arkayı 30 un ustu yaparsam araba yolda zıplamaya baslıyor.Bu aracın amortusorlerı cok sert.D segmentınden  b segmentıne gectım hala alısamadım.

Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

Sert diyosanız biz ne yapalım benimki fiesta sport orjinalden yüzde elli sert 3.5 yay var ve 195 45 r16 lastik taş gibi mübarek ama ben memnunum dün kontrol ettim 29 a düşmüş havası 33 bi yaptım rahatladı hemen [emoji1]

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Efe Özer

Sert diyosanız biz ne yapalım benimki fiesta sport orjinalden yüzde elli sert 3.5 yay var ve 195 45 r16 lastik taş gibi mübarek ama ben memnunum dün kontrol ettim 29 a düşmüş havası 33 bi yaptım rahatladı hemen [emoji1]

Hem şekil hemde bobrek tasına deva dıyorsun yanı st jantlar :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten

Teyp işini bende araştırıyorum ikisininde tipi güzel hatta yeşil olan aslında bizim arabaya daha uyumlu. Kalite farkı yoksa yeşil olanı alabilirim sanırım en iyisi elden almak internette net resim koymuyorlar çizik vs gelirse benim içime sinmez.

Yorum bağlantısı
Efe Özer
(düzenlendi)

Teyp işini bende araştırıyorum ikisininde tipi güzel hatta yeşil olan aslında bizim arabaya daha uyumlu. Kalite farkı yoksa yeşil olanı alabilirim sanırım en iyisi elden almak internette net resim koymuyorlar çizik vs gelirse benim içime sinmez.

Ses kalıtesı olarak fark yok dıyorlar.Internetten sanal pazar aracılıgıyla urun alabılırsınız.Begenmezsenız gerı gonderırısınız.Ama ben genelde urunu almadan detaylı fotolarını ıstıyorum en azından fıkır sahıbı olunur dıye.Bıde tek cd modelını alacakmısız cd changer modelı uyumsuzmus dıye bılıyorum.Ben ankarada 250 ye buldum.Temız gorunuyor gıdıp bakıp deneyıp alabılırım ama turuncu teyplerden ıstıyorum.Kolay gelsın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten

Ses kalıtesı olarak fark yok dıyorlar.Internetten sanal pazar aracılıgıyla urun alabılırsınız.Begenmezsenız gerı gonderırısınız.Ama ben genelde urunu almadan detaylı fotolarını ıstıyorum en azından fıkır sahıbı olunur dıye.Bıde tek cd modelını alacakmısız cd changer modelı uyumsuzmus dıye bılıyorum.Ben ankarada 250 ye buldum.Temız gorunuyor gıdıp bakıp deneyıp alabılırım ama turuncu teyplerden ıstıyorum.Kolay gelsın.

Bulduğun ürünün linkini paylaşabilir misin birde hangi modeller uyumlu nasıl anlıyoruz. ?

Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten

Arkalara kaç basıyorsunuz ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...