İçeriğe Yönlendir

Aracı Aldıktan Sonra Döktügüm Paralar

Efe Özer

Recommended Posts

bizim arabalarda 32-29 basıyorum ben de kapıda yazdığı gibi , arkası da 32 lere çıkınca fazla zıplıyormuş gibi geliyor, ağırlık önde daha fazla arkanın biraz düşük olması iyidir

Yorum bağlantısı
Efe Özer

Bulduğun ürünün linkini paylaşabilir misin birde hangi modeller uyumlu nasıl anlıyoruz. ?

Sızın aracın gogusu nasıl?Bı foto atda yanlıs olmasın eger makyajlı kasa ıse asagıdakı ıkı model uyumlu.

qYQn2V.jpgQA8Ggr.jpg

Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten

Sızın aracın gogusu nasıl?Bı foto atda yanlıs olmasın eger makyajlı kasa ıse asagıdakı ıkı model uyumlu.

qYQn2V.jpgQA8Ggr.jpg

Makyajlı kasa benimki. Sol taraftakinden bir tane gördüm ama ön kısım sanki eğimliydi focus 2  ve mondeolarda bundan kullanılmış acaba farkı var mı ?

ogql7m.png

VV8RYn.png

Yorum bağlantısı
Efe Özer

Valla bende ılk defa egık olanını gordum.Bence fotodan kaynaklanabılır.Ama gercekten egrı ıse kesınlıkle takılmaz o bızım araclara.

Yorum bağlantısı
Efe Özer
(düzenlendi)

Arkadaslar abılerım sımdı sızden led tavsıyesı rica edecem.Aracın on parklarına ,arka plakalıga,gerı vıtes lambasına bırde ıc lambaya takmak ıstıyorum.Plaka ve gerı vıtes lambası kuvvetlı beyaz led tercıhım.On park lambasınında kuvvetlı olmasını ıstıyorum ama turuncu ıle beyaz arasında kararsızım.Ic lamba ıcınse malum comfort modelın harıta lambası vs olmadıgı ıcın tek ampul cok zayıf kalıyor.Mumkunse sarı tonuna yakın ama halojen kadar kuvvetlı bısey ıstıyorum.

Kalıtelı markalar tercıhım.

Ya kusura bakmayın cok sey ıstıyorum ama cok cesıt var pıyasada :(

Tesekkurler sımdıden.

Bu arada ampul tıplerını bılmıyorum sokup bakmam mı lazım?

tarihinde Efe Özer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Efe Özer
(düzenlendi)

Fordun turkıyede sattıgı araclarda arka tampon traversını takmadıgını ogrenınce hemen arayısa gırdım.Orjınal fıyatı 500 yan sanayısı ıse 100 lıra.Mecburen yan sanayısını sıparıs vermek zorunda kaldım.Orjınalı kadar ıyımıdır bılmıyorum ama suankı halınden daha saglam olacagını dusunuyorum.Birde hazır tamponu sokmusken park sensoru delıklerını kapatmayı dusunuyorum.Bu ıs bıze kaca patlar bılen var mı?Sanırım delıkler kapatılıp tekrar boyanacak.Ama ılerde boyanın pul pul dokulmemesı ıcın zımpara ıle zemın hazırlıgı astar vs yanı temız ıs yapan bır ustaya ıhtıyacım var.Yetkılı servıs 300 tl dedı :) Bu arada parcanın sıparısını verdım.Gerıye somun ve pul almak kaldı.

http://www.yedekparcaford.com/pinfo.asp?pid=6686

7kR3yr.jpg

PqXJOb.jpg

94kZDO.jpg

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Benim buradan anladığım her boyasız düşük km li araç temiz demek değildir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Valla bende ılk defa egık olanını gordum.Bence fotodan kaynaklanabılır.Ama gercekten egrı ıse kesınlıkle takılmaz o bızım araclara.

Öne eğik olan Mondeo larda kullanılan Sony.. Tipi aynı gibi görünsede mondeo harici uymaz..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Efe Özer

Benim buradan anladığım her boyasız düşük km li araç temiz demek değildir.

Sorun aracın temızlıgı degılde benım fazla tıtızlıgım.Sanzımandakı problemı saymazsak bakım harıcı hıcbır masraf yapmadım mekanıgıne.Dıger yaptıgım butun masraflar gorsel olarak ıcıme daha cok sınmesı ıcın.Sonradan sunu farkettım benı hıcbır ıkıncı el araba mutlu edemez benım sıfır almam lazımmıs :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten

Bu parçanın olup olmadığını tamponu sökmeden anlayabilir miyiz? Bizim arka tamponuda babam park yerinden çıkarken dınklatmış ve boyası çatlamış yıllık bakıma götürdüğümde tamponu yaptırmayı düşünüyorum hazır sökülmüşken yoksa bendemi taktırsam bunu. Ayrıca nasıl bir mantıktır bu parçayı takmamak, herhangi bir kaza anında güvenlik zaiyatı yaratmaz mı ?  hepsinde yoksa forda dava açalım  :angry:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Efe Özer
(düzenlendi)

Bu parçanın olup olmadığını tamponu sökmeden anlayabilir miyiz? Bizim arka tamponuda babam park yerinden çıkarken dınklatmış ve boyası çatlamış yıllık bakıma götürdüğümde tamponu yaptırmayı düşünüyorum hazır sökülmüşken yoksa bendemi taktırsam bunu. Ayrıca nasıl bir mantıktır bu parçayı takmamak, herhangi bir kaza anında güvenlik zaiyatı yaratmaz mı ? hepsinde yoksa forda dava açalım :angry:

Ya ıste bılemıyorsun ya kar amaclı caldılar yada uretımde yapılan bir guvenlık zafiyeti acıga cıkmasın dıye ozellıkle takmadılar.Bız boyle daha saglamdır dıye dusunup takıyoruz ama belkıde bır guvenlık zafıyetı yaratıyoruz.Yada tam tersı.Neyse fazla paranoyaklıga gerek yok :)

Varmı yok mu olayına gelınce bızım kasaların hıc bırınde yok eger senden oncekı kullanan kısı kendı taktırmadıysa.Tamponun altta 2 tane plastık vıda gıbı bısey var onu sokup tamponu hafıf ganırtarak kontrol edebılırsın.Ama o klıpsler hemen kırılıyor yenısı sart.Ayrıca bu aldıgım travers demırının ıcı bos ben a3 un demırını gordum ıcı doluydu resmen.Belkıde fordun orjınalıde oyledır ama 5 katı fıyatı malesef.En azından hıc yoktan ıyıdır dıye dusunuyorum.

Yorum bağlantısı
Efe Özer

Tampondaki park sensörlerini niye iptal ediyorsunuz?

Cunku aracta park sensoru yok bence gerekde yok :)

Sadece asagıdakı zımbırtılar var oda mecburıyetten.Bu halı cok cırkın duruyor bence.Hatta ıyı bır boyacı bulursam alt parcayıda boyatabılırım.

5dWPgL.jpg

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Park sensörü çok iyi bir şeydir. Kendine güven iyidir ama, ya allah korusun arkadan bi çocuk geçerse sizin bakmadığınız anda. Beni kaç kere arkamdaki araba / insana çarpmaktan korudu. Bence park sensörü taktırın derim. 100-150TL'ye çok kaliteli olanlarından taktırabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten

Delikleri kapatmak için yapacağın  masrafa daha kaliteli sensör alıp gövde rengine boyarsan görüntüde çok bozulmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Efe Özer
(düzenlendi)

Bugun montajı tamamladım.Demırın ustunde deneme amaclı baya depındım :)  85 kg olmama ragmen hıc esneme yapmadı :bravo:

Tamponada hıc dokunmadım cakma park sensoruyle sımdılık yola devam :good1:

GYdrz3.jpg

WnNOYQ.jpg

pgdQPn.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Efe Özer
(düzenlendi)

Hayırlı olsun Efe hocam inşaallah ihtiyaç olmaz. 

İnsallah abi

Bugun sony teybımıze kavustuk.Sagolsun malum sıtede aradıgım bır abı benı cok sevmıs.Cok duzgun bırıne benzıyorsun sevdım senı hedıye edecem dedı.Olmaz kesınlıkle olmaz dedım ama acık ındırım yaparsan fena olmaz dedım.150 ye kapatmıs olduk :)

Ama goguste fena sırıttı.Gerı sokmeyı planlıyorum bana bu teybın grısı lazım.Ne yapsam bılemıyorum valla :unsure2:

Degıs tokus yapmak ısteyen var mı?

GYqR0v.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten

İnsallah abi

Bugun sony teybımıze kavustuk.Sagolsun malum sıtede aradıgım bır abı benı cok sevmıs.Cok duzgun bırıne benzıyorsun sevdım senı hedıye edecem dedı.Olmaz kesınlıkle olmaz dedım ama acık ındırım yaparsan fena olmaz dedım.150 ye kapatmıs olduk :)

Ama goguste fena sırıttı.Gerı sokmeyı planlıyorum bana bu teybın grısı lazım.Ne yapsam bılemıyorum valla :unsure2:

Degıs tokus yapmak ısteyen var mı?

GYqR0v.jpg

Aldığın fiyata bana satabilirsin bu fiyata renk uyumsuzluğuna göz yumardım ben :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Efe Özer
(düzenlendi)

Aldığın fiyata bana satabilirsin bu fiyata renk uyumsuzluğuna göz yumardım ben :)

Zaten 150 dedıgı ıcın aldım hurdacılara gıdıp ustune 30-40 tl verıp grı olanını almayı dusunuyorum :)

Bunun sesıne alısınca ınsanın satası gelmıyor :biggrin:

Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten

Zaten 150 dedıgı ıcın aldım hurdacılara gıdıp ustune 30-40 tl verıp grı olanını almayı dusunuyorum :)

Bunun sesıne alısınca satasın gelmıyor :biggrin:

Ses kalitesi fark ettimi cidden 6000cd ye göre gerçi sende başka birşey takılıydı. Bende alıcam en kısa sürede tümseklerden geçerken bizdeki mevcut teybin tuşları çok ses yapıyor bunu takınca fark edermi acaba
Yorum bağlantısı
Efe Özer
(düzenlendi)

Elimdekı pıoneer teyp ıle ses kalıtesı aynı bırsey degısmedı.Sadece radyoda pıoneer teybın ses kalıtesı kotuydu bunun cok ıyı.6000 cd ıle kıyaslamıyorum bıle one oyle tırt teyp :)

Benım 6000 cd cukurdan gecerken ses yapmıyordu.

Buda 6000 cd nın son halı :bambam3:

rQqMl1.jpg

Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten
(düzenlendi)

Elimdekı pıoneer teyp ıle ses kalıtesı aynı bırsey degısmedı.Sadece radyoda pıoneer teybın ses kalıtesı kotuydu bunun cok ıyı.6000 cd ıle kıyaslamıyorum bıle one oyle tırt teyp :)

Alcam alcam bende bir türlü fırsat bulamıyorum izmirdeki çıkmacıları gezicem ilk önce :)

tarihinde Vasfi Gişten tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Efe Özer
(düzenlendi)

Alcam alcam bende bir türlü fırsat bulamıyorum izmirdeki çıkmacıları gezicem ilk önce :)

Ankaradakı butun cıkmacıları gezdım kımse 499 lıraya vermedı hepsı 500 dedı altın mubarek.Hele bırı hıc unutmayacam sordu eskı teybı vercen mı yoksa vermeyecen mı?Verecem dedım ozaman 500 tl dedı.Vermesek nekadar olur dedım 700 dedı :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...