İçeriğe Yönlendir

Taunus Gt Hareret Göstergesi Ve Baskı Balata

İbrahim Halil Geloğlu

Recommended Posts

İbrahim Halil Geloğlu

Tüm foruma hayırlı günler. Aracımı alalı yaklaşık 1 ay oldu. Her araçta olduguğu gibi eksikler vardı,bunu bilerek aldım. Aracın motoru ısınmıyordu. Termostattan olur düşüncesi ile termostatı değiştirelim dedim ustama. Termostat kapağını söktüğümüzde boş olduğunu gördük Kaç derecelik olduğunu Bilmediğim bir termostat taktık. Bu sefer su ısı derecesi az biraz yükselip geri düşüyordu.. Hareret Isı müşüründen olucağını düşünüp tek tek müşür denedik.. Yeşil siyah gibi. şu an üzerinde siyah ısı müşürü var. Gösterge 'NORMAL' yazısının en üst seviyesinde kırmızının yakında. Buna göre Bu gösterge NORMAL tam ortasında olması lazım değil mi? 

Son olarak baskı balatam bitmiş. Tanusun ile tofaşın baskı balata aynı imiş. Ne kadar doğru sizlere danışmak istedim.

Yorum bağlantısı
Mustafa Ayıkoğlu

Prizdirek göbekleri aynı fakat baskılar farklı LUK marka debriyaj seti 160 tl ye aldım gecen hafta taunuslarda debriyaj bilyesi 2 çesittir biri uzun biri kısa gövde sizin araç 5 ileri muhtemelen kısadır.Göstergenin oralarda durması normaldir.

Yorum bağlantısı
İbrahim Halil Geloğlu

Prizdirek göbekleri aynı fakat baskılar farklı LUK marka debriyaj seti 160 tl ye aldım gecen hafta taunuslarda debriyaj bilyesi 2 çesittir biri uzun biri kısa gövde sizin araç 5 ileri muhtemelen kısadır.Göstergenin oralarda durması normaldir.

Siz LUK marka baskıyı taunusamı aldınız. Ben tofaş baskı balata valeo:150 mapa:80 tl fiyat dediler. Göstergeye gelince müşür dirençleri farklı diyolar. Bu müşür sacaklığı göstergeyemi iletiyo yoksa fan termiğine mi?

bu arada araç 5 vites 1,6 motor

Yorum bağlantısı
Mustafa Ayıkoğlu
(düzenlendi)

Siz LUK marka baskıyı taunusamı aldınız. Ben tofaş baskı balata valeo:150 mapa:80 tl fiyat dediler. Göstergeye gelince müşür dirençleri farklı diyolar. Bu müşür sacaklığı göstergeyemi iletiyo yoksa fan termiğine mi?bu arada araç 5 vites 1,6 motor

Taunusun orjinali zaten LUK dur.Kampanyalı 160 tl ye aldım 1980 alman taunusa.Valeo da kaliteli bir set fakat mapa ya aynı şeyi söyleyemem baskısı tezden sertlesiyor.Sol bacağınız kas yapar.

tarihinde Mustafa Ayıkoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İbrahim Halil Geloğlu

müşür galiba sarı olmalı sizde?

Hayır siyah takıldı. Tamircide çıkma müşürlerde denendi onların rengide siyahdı. Müşürün bazısı tavan yaptı kırmızıya dayandı bazısı ise yerinden bile oynamadı.

Yorum bağlantısı
İbrahim Halil Geloğlu

Taunusun orjinali zaten LUK dur.Kampanyalı 160 tl ye aldım 1980 alman taunusa.Valeo da kaliteli bir set fakat mapa ya aynı şeyi söyleyemem baskısı tezden sertlesiyor.Sol bacağınız kas yapar.

Mustafa zaten kas yapmaya alıştık direksiyon ile depriyaj ile devam mı edecez. bu firman?n reklam?na izin vermiyoruz..com baktım LUK var ama 2000 motor için yazıyor. MAPA yı bende almak istemiyorum ama mecbur kalırsam buradaki yedek parçacıda var 150 tl bilya ile beraber. Ama almadan önce şanzıman indikten sonra TOFAşınki ile karşılaştıracam eğer sıkıntı olmaz uyarsa VALEO markası 150 tl imiş. Tabi bilya uymayacak. Eski bilyam sağlam ise değiştirmeyeceğim Yoksa MAPA 150 tl komple set var onu alacağım. Umarım anlatabilmişimdir kendimi.

Yorum bağlantısı
İbrahim Halil Geloğlu

Baskı balata değişti ön düzen için  rot mili,aks başı,alt ve üst kafalar değişti. Değişen usta kafaların orijinal olduğunu söyledi perçinli fabrika çıkışlı dedi. Debriyaj çok yumuşak oldu. Debriyaj tepkisi çok çok arttı. Aracı ilk kaldırdığımda stop bile ettirdim.. :D

Yorum bağlantısı
İbrahim Halil Geloğlu

Hayırlı olsun...iyi günlerde kullanın...

Tesekkür ederim. Herkese hayırlı sürüşler..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...