İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Araçtaki Gizli Özellikleri Aktifleştiremeyenler

Nevzat YÜKSEL
Çözüme git Nevzat YÜKSEL tarafından,

Recommended Posts

Nevzat YÜKSEL

Konuyu açmanızda sıkıntı yok ki? Bizim için çok güzel bir paylaşım oldu. Linki verdiğiniz diğer sitenin reklamı olmasın diye sildim. Sonuçta aynı mesaj bizim forumumuzda da mevcuttu ;)

yanlış anlamışım :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

Hocam eline sağlık ben anlık tüketim bile açtım şu otomatik kilitleme ve emniyet kemerini açamadım elm ile. Bu yöntemleri deneyeyim bakalım bugün :)

Yorum bağlantısı
Nevzat YÜKSEL
(düzenlendi)

Hocam eline sağlık ben anlık tüketim bile açtım şu otomatik kilitleme ve emniyet kemerini açamadım elm ile. Bu yöntemleri deneyeyim bakalım bugün :)

Otomatik kitleme tüm fordlarda oluyor diyebilirim ama emniyet kemerini yapman için göstergedeki ışığın aktif olması gerekir ama sen bir dene olursa ben de yapıcam..bu arada anlık tüketimi ben de istiyorum :)

tarihinde Nevzat YÜKSEL tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Otomatik kitleme tüm fordlarda oluyor diyebilirim ama emniyet kemerini yapman için göstergedeki ışığın aktif olması gerekir ama sen bir dene olursa ben de yapıcam..bu arada anlık tüketimi ben de istiyorum :)

Herkesin yaptığı gibi yaptım ama nedense olmadı bende kitleme şu aktif hale getirme ile deneyeyim bugün :) anlık tüketim için ortalama yakıtlı gösterge lazım

Yorum bağlantısı
Nevzat YÜKSEL
(düzenlendi)

Çok basit ya kapı kitleme.

Arabaya bin, kapıyı ört, el frenini çek, vitesi boşa al, kontağı aç(çalıştırma sakın) kapı kolunu 3 defa(1.kapat-aç 2.kapat-aç 3.kapat-aç), kontağı kapat(anahtarı çıkarma) yine üç defa(1.kapat-aç 2.kapat-aç 3.kapat-aç) yapıyoruz ve kontağı tekrar açtığımızda biip sesi gelir ve işlem onaylanır artık araç 10km hıza ulaşınca kapıları örter...

kapı kilit işleminin onayı biip sesini duyduktan sonra(buraya dikkat pek kimse bilmez sadece bazı üst sekment fordlarda var) kontağı kapatıp anahtarı üzerinden aldıktan sonra kapıyı açıyoruz tekrar bir bip sesi, kapıyı kapatıyoruz tekrar bip ve bu anda araçtan inip kapıyı kapattığımızda aracı ne zaman kilitlersen, artık araç sen indikten sonraki geçen sürede(mesela işlemi yaparken 30 saniye bekledin ve kumandadan kilitledin)sen kapıları kilitlemezsen kapıları 30 saniyede otomatik kilitleyecektir.

tarihinde Nevzat YÜKSEL tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı

Çok basit ya kapı kitleme.

Arabaya bin, kapıyı ört, el frenini çek, vitesi boşa al, kontağı aç(çalıştırma sakın) kapı kolunu 3 defa(1.kapat-aç 2.kapat-aç 3.kapat-aç), kontağı kapat(anahtarı çıkarma) yine üç defa(1.kapat-aç 2.kapat-aç 3.kapat-aç) yapıyoruz ve kontağı tekrar açtığımızda biip sesi gelir ve işlem onaylanır artık araç 10km hıza ulaşınca kapıları örter...

kapı kilit işleminin onayı biip sesini duyduktan sonra(buraya dikkat pek kimse bilmez sadece bazı üst sekment fordlarda var) kontağı kapatıp anahtarı üzerinden aldıktan sonra kapıyı açıyoruz tekrar bir bip sesi, kapıyı kapatıyoruz tekrar bip ve bu anda araçtan inip kapıyı kapattığımızda aracı ne zaman kilitlersen, artık araç sen indikten sonraki geçen sürede(mesela işlemi yaparken 30 saniye bekledin ve kumandadan kilitledin)sen kapıları kilitlemezsen kapıları 30 saniyede otomatik kilitleyecektir.

işte o anahtar aç kapa kilitle olaylarını yaptım ses gelmedi olmadı da, şu rezistans tuşu ile denemek lazım 

Yorum bağlantısı
Nevzat YÜKSEL

işte o anahtar aç kapa kilitle olaylarını yaptım ses gelmedi olmadı da, şu rezistans tuşu ile denemek lazım 

aynen bir dene bakalım, kardeşimde 2012 focus var o yapamadı yanlış yapmış binip direk kitlemiş(1kapat-aç..) şekilde değil de(1.aç-kapat) şeklinde yapmış çoğu kimse böyle yapıyor ama yanlış

Yorum bağlantısı

Güzel paylaşım. Emeğine sağlık.

Umarım benim 2005 fiesta makyajsız kasada işe yarar.

Yorum bağlantısı
Nevzat YÜKSEL

Şimdi etisin son sürümünü indirmeye çalışıyorum bakalım daha başka yenilikler paylaşacağım sizlerle.

İnşallah yarar.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Onur Doğan

Şimdi etisin son sürümünü indirmeye çalışıyorum bakalım daha başka yenilikler paylaşacağım sizlerle.

İnşallah yarar.

Acaba 2006 makyajsız fiesta için de oluyor mu bunlar yoksa makyajlandığında araçtaki beyin sürümü mü değişti.. 

Yorum bağlantısı
Nevzat YÜKSEL

Acaba 2006 makyajsız fiesta için de oluyor mu bunlar yoksa makyajlandığında araçtaki beyin sürümü mü değişti.. 

Sürüm tabiki değişir..daha önce de yazdığım gibi 2005 sonrası çoğu ford araçlarına uygulanabilir (fiesta,focus,connect,transit,ranger..)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Merhaba Arkadaşlar,

Bulmuşsun yazılımı :)

şuanlar zaten standart halde aktif, özellikle sadece sürücü kapısını açma olayını kitapçıkta da yazıyor zaten :) kemer ikazı bende hatta hiçbir mk6-mk6.5 ta yok diye biliyorum, zira tesisat yok ve programda yok.

"Kumandaya bir defa basınca sürücü kapısı açılır iki defa basınca tüm kapılar.

Kumandadaki bagaj düğmesine 2 defa basarsanız bagaj açılıyor(ne iş yarıyor diceksiniz. yanlışlıkla farkında olmadan bagaj düğmesine basarsanız araç bagajı açık kalmış olur siz gidip elle geri kapatmazsanız. bu özellikle yanlışlıkla basılmayı önlüyor.2 defa üst üste yanlıkla basan adam dicek sözüm yok : :D

Kumanda ile aracı açınca eğer binmezseniz 45 saniye içinde kendini tekrar kilitleyecektir otomatik.

Aracı hareket ettirip 10 km hıza ulaşınca otomatik kapı kilitlenmesi.

Aracı durdurup indikten sonra kilitlemeyi unutursanız 1 dakika içerisinde kendini otomatik kilitliyor.

Falan fistan."

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Kırmızı

Teşekkürler Nevzat.. Bende deneyeceğim bugün hepsini :) Özellikle Emniyet kemeri hoşuma gitti.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Olmayacaklar, emniyet kemerini unutun.

2007 sonrasıydı galiba, oto kapı kilitleme fabrikasyon iptal, yapamazsınız

Nevzat beyin diğer yapılır dediklerinin haricinde ilave bir özellik yok, bu kadar :)

Ben yaptım ve iptal ettim, Ozan, oto kilit olayı sakat geldi bana, acil durumda dışardan birisi kapıyı açamaz demek, zaten sanırım 2007 den sonrasında kökten iptal edildi, arabadan inince kapı oto kilit olayınıda yapmadım, anahtar unuturuz vs. bende bunlar kapalı şuan.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Biz hala bekliyoruz, trend halde. :)

Yorum bağlantısı

Nevzat beyin diğer yapılır dediklerinin haricinde ilave bir özellik yok, bu kadar :)

Ben yaptım ve iptal ettim, Ozan, oto kilit olayı sakat geldi bana, acil durumda dışardan birisi kapıyı açamaz demek, zaten sanırım 2007 den sonrasında kökten iptal edildi, arabadan inince kapı oto kilit olayınıda yapmadım, anahtar unuturuz vs. bende bunlar kapalı şuan.

Abi bende bir türlü aktif olmadı kökten edilmiş olabilir dediğin gibi, ancak İstanbul'da şart. Işıklarda vs sataşan çok oluyor

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Abi bende bir türlü aktif olmadı kökten edilmiş olabilir dediğin gibi, ancak İstanbul'da şart. Işıklarda vs sataşan çok oluyor

Başka şeylerden bahsediyorsunuz, senin dediğin hareket edince onun dediği park halindeyken.

Yorum bağlantısı

Biz hala bekliyoruz, trend halde. :)

Hallederiz.com :) 

Başka şeylerden bahsediyorsunuz, senin dediğin hareket edince onun dediği park halindeyken.

yok Ali abi harekete geçince kitlemeyi de söylemiş 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

ikisinide diyorum kardeş, ikiside kapalı bende, 8 senedir biliyordum ayrıca  :D

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Hallederiz.com :)

yok Ali abi harekete geçince kitlemeyi de söylemiş 

Gelirim Merter mekdanılta alırım kablonu.

Balıkesir'de tinerci yok galiba.

ikisinide diyorum kardeş, ikiside kapalı bende, 8 senedir biliyordum ayrıca  :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Olabilir, 2006 ilk seride bu var, tam tarihini hatırlayamadım, sanırım ya 2006 sonu yada 2007 den sonra kökten iptal oldu, öyleyse 9 kez kapı aç kapa taktiğiyle oto kilit yapamazsın, yazılımsal iptal yani, güvenlik zaafiyetinden ford iptal etmiş.

İPA verelim  :D

Yorum bağlantısı
İhsan Yargıcı

geçenlerde benim oğlan direksiyonda sağsol sinyalle silecek kolu ile güreşti baya ve sinyal sesi ve araç ikaz sesi kayboldu . sinyal sesi sadece sağa dönerken var ,sol ve dörtlülerde yok. geri gelme şansı var mı ?

Yorum bağlantısı

Çıkışta kapışak mı? 1.6 tdci rulez.

Olabilir, 2006 ilk seride bu var, tam tarihini hatırlayamadım, sanırım ya 2006 sonu yada 2007 den sonra kökten iptal oldu, öyleyse 9 kez kapı aç kapa taktiğiyle oto kilit yapamazsın, yazılımsal iptal yani, güvenlik zaafiyetinden ford iptal etmiş.

İPA verelim  :D

2006 8. ay çıkışlı görünüyor benim araç 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...