İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Araçtaki Gizli Özellikleri Aktifleştiremeyenler

Nevzat YÜKSEL
Çözüme git Nevzat YÜKSEL tarafından,

Recommended Posts

Nevzat YÜKSEL
(düzenlendi)

Bulmuşsun yazılımı :)

şuanlar zaten standart halde aktif, özellikle sadece sürücü kapısını açma olayını kitapçıkta da yazıyor zaten :) kemer ikazı bende hatta hiçbir mk6-mk6.5 ta yok diye biliyorum, zira tesisat yok ve programda yok.

"Kumandaya bir defa basınca sürücü kapısı açılır iki defa basınca tüm kapılar.

Kumandadaki bagaj düğmesine 2 defa basarsanız bagaj açılıyor(ne iş yarıyor diceksiniz. yanlışlıkla farkında olmadan bagaj düğmesine basarsanız araç bagajı açık kalmış olur siz gidip elle geri kapatmazsanız. bu özellikle yanlışlıkla basılmayı önlüyor.2 defa üst üste yanlıkla basan adam dicek sözüm yok : :D

Kumanda ile aracı açınca eğer binmezseniz 45 saniye içinde kendini tekrar kilitleyecektir otomatik.

Aracı hareket ettirip 10 km hıza ulaşınca otomatik kapı kilitlenmesi.

Aracı durdurup indikten sonra kilitlemeyi unutursanız 1 dakika içerisinde kendini otomatik kilitliyor.

Falan fistan."

Aynen abi bulduk 2013 sürümünü dün senle konuştuktan sonra bakındım birkaç bölüme bunları buldum milletle paylaşim dedim.

Daha önce hareket halinde kapı kilidini, düğmeden açınca şoför kapısının açılmasını, bagaj kilidini, indikten sonra açık unutunca otomatik kilitlenmesini falan fistanını denemiştim ama olmamıştı. bu rezitans tuşuyla test bölümünün aktifleşme olayını, onu yaptıktan sonra bu dediklerimi tekrar denemek geldi aklıma ve denedim çoğu çalıştı. senin de dediğin gibi emniyet kemer tesisatı yoktur belki ama ben göstergeyi söktüğüme arkasına led,devre falan yerleştirmişlerdi.

Bu arada gece fiesta van ve comfortlardaki göstergelerin kalibrasyon ayarını öğrendim daha önce yapamayan arkadaşlar olmuştu benim gibi,

bizim comfortlarda farklı fonsiyon düğmeleri ile kalibrasyon yapılıyormuş onu da akşama yazarım artık.

tarihinde Nevzat YÜKSEL tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet ÖNDER

Valla hi ben van var 2009 dört gözle bekliyorum açıklamalarını :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nevzat YÜKSEL

Valla hi ben van var 2009 dört gözle bekliyorum açıklamalarını :)

Bendeki van mehmet 2008.5 model :D

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Test bölümüne girdim. Sinyalde far açınca vs bip diye ötüyor. Ama kemer ikazını denedim çalışmadı.

Yorum bağlantısı
Mehmet ÖNDER

Valla benim şöyle bir durumum var ben izmirde askerim allah kısmet ederse 15 günüm kaldı kavuşucam arabama benimde büyük projelerim var bakalım ne kadar hayata geçirebilirsem ama hepsi dönünce :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Levent Okutan

Bunların C max için olanı yokmu ..hele hele şu 10 km üzeri hızlarda kapı kililtlenme özlliğini yapsak iyi olur..

Yorum bağlantısı
Uğur Şahinbaş

Comfort gene bana: "Geç bu işleri hoca zorlama beni." dedi. :-D sigorta panelinden gelen cit cit seslerinden başka bip mip sesi çıkmadı ama kontagi açınca gostergede bi ışık yanıyor galiba şoför koltugunu gösteriyor hava yastığı sekli gibi bişey çıkıyor.

Yorum bağlantısı
Nevzat YÜKSEL

Bunların C max için olanı yokmu ..hele hele şu 10 km üzeri hızlarda kapı kililtlenme özlliğini yapsak iyi olur..

aynısını deneyiniz.

Comfort gene bana: "Geç bu işleri hoca zorlama beni." dedi. :-D sigorta panelinden gelen cit cit seslerinden başka bip mip sesi çıkmadı ama kontagi açınca gostergede bi ışık yanıyor galiba şoför koltugunu gösteriyor hava yastığı sekli gibi bişey çıkıyor.

kardeşim muhakkak yanlış yapıyorsundur.araca bin kapıları ört(kapıları kilitleme) anahtarı kontağa tak ve kontağı aç sonra iç kapı kolunu kapat-aç kapat-aç kapat-aç sonra kontağı kapat anahtar üstünde kalsın tekrar kapat-aç kapat-aç kapat-aç yap sonra kontağı aç biiiiiiiip diye ses gelir.

yalnız bu işlemleri olabildiğince hızlı hızlı yap. 

2005 fiestada olmuyor mu acep :unsure2:

olabilir. deneyin bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Şahinbaş

aynısını deneyiniz.

kardeşim muhakkak yanlış yapıyorsundur.araca bin kapıları ört(kapıları kilitleme) anahtarı kontağa tak ve kontağı aç sonra iç kapı kolunu kapat-aç kapat-aç kapat-aç sonra kontağı kapat anahtar üstünde kalsın tekrar kapat-aç kapat-aç kapat-aç yap sonra kontağı aç biiiiiiiip diye ses gelir.

yalnız bu işlemleri olabildiğince hızlı hızlı yap.

olabilir. deneyin bence.

Yorum bağlantısı
Nevzat YÜKSEL

yapıp da başarılı olan arkadaşlarımız varsa lütfen buraya yazsınlar ki arkadaşlar görsün.

Yorum bağlantısı
Nevzat YÜKSEL
(düzenlendi)

Bip sesini duyduk :-) yarın bi 10kmh denemesi yapayım

:D sakın bana 10km ifadesini 10km yol katetme olarak anladım deme,, yahu 10 km hızı aşıcaksın yani aracın hızı 10kmyi geçince kapanıyor kapılar

vitese takıp 2 metre ileri gitsen belli olurdu.

Yorum bağlantısı
Ramazan Çetin

10 km hizda kapi kilitleme olayini oncelerden yapmistim ve de cok sevdim Ali abimin aksine ben iptal etmeddim devam ediyorum.ikaz meselesine kafayi cok takmistim o da olmamisti zaten

Yorum bağlantısı
Levent Okutan
(düzenlendi)

kapıyı kilitleme olayı basit aynen uygula kesin olacak.

araca bin kontağı tak ve 2. konuma getir(arabayı çalıştırma)

kapı kapalı iken açma kapama kolunu aynen 1. kapat-aç 2. kapat-aç 3. kapat-aç şeklinde yap

hemen ardından kontağı geri sıfır durumuna getir (anahtarı çıkarma)

yine kapı kolu ile 1. kapat-aç 2. kapat-aç 3. kapat-aç şeklinde yap ve sonra kontağı aç, kontağı açınca çok kısa bir BİP sesi duyacaksın bu işlemin tamam olduğunu gösterir.

Bunu biraz açarmısınız.Tam anlayamadım ve ayrıca Anahtarsız düğmeden çalıştırma olanlar nasıl yapcak..2 konumu nedir ? Teşekürler..

tarihinde Levent Okutan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Nevzat YÜKSEL
(düzenlendi)

Bunu biraz açarmısınız.Tam anlayamadım ve ayrıca Anahtarsız düğmeden çalıştırma olanlar nasıl yapcak..2 konumu nedir ? Teşekürler..

sizin anlayacağınız şekilde anlatayım,

anahtarı kontağa taktıktan sonra göstergedeki ışıkları yakana kadar çevirin aracı çalıştırmayın yani sadece gösterge aktik olsun buna 2 konumu denir,3. konum ise aracı çalıştırmak için çevirdiğiniz son konum.2. konumda 3 defa kapat aç denedikten sonra anahtarı sıfır konumuna alın ve 3 defa daha kapat aç yapın

.

anahtarsız düğmeli araçlarda da aynı keza araca bindikten sonra debriyaja basmadan bir defa düğmeye basınca gösterge açılacaktır bu aşamada 3 defa kapat aç denedikten sonra debriyaja basmadan start butonuna bir defa basınca eski haline gelecek gösterge devredışı kalacaktır bu anda yine 3 defa kapat aç yapıp en son olarak da tekrar start butonuna bir defa basınca biip sesi gelince işlem tamamdır demektir.

eğer bu sefer de yapamazsanız hem düğmelide hem anahtarlıda video çekip yayınlayacam arkadaş :D

bu arada start stop düğmeli çoğu fordda otomatik camları kumanda ile kapatıp açma işlemi uygulanabilir.sizin araç da titanumx olduğundan muhakkak cam olayını denemelisiniz belki de kullanıyorsunuz aktiftir.

Yorum bağlantısı
Levent Okutan

teşekürler sabah deniyecem..allah razı olsun hocam..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Şahinbaş

:D sakın bana 10km ifadesini 10km yol katetme olarak anladım deme,, yahu 10 km hızı aşıcaksın yani aracın hızı 10kmyi geçince kapanıyor kapılar

vitese takıp 2 metre ileri gitsen belli olurdu.

Hahhahah :-D iyi güldüm valla. Israrla 10kmh yazıyorum ama. Ya da kms mi yazmaliydm neyse. Aksam oldu yağmur da var yarın denerim dedim. Ama bip sesi iyi oldu. Comfort pes etti :-)

Yorum bağlantısı
Nevzat YÜKSEL

Hahhahah :-D iyi güldüm valla. Israrla 10kmh yazıyorum ama. Ya da kms mi yazmaliydm neyse. Aksam oldu yağmur da var yarın denerim dedim. Ama bip sesi iyi oldu. Comfort pes etti :-)

ooo daha ne o zaman :D yapamayan arkadaşlar vardı pes edip umarım yaparlar.

Yorum bağlantısı
Uğur Şahinbaş

Geçenlerde bi deneme yapmıştım ve on kere dur kalk yaptm hizlandm ama kapılardan sadece gicirti sesi gelmişti kaldi ki kilitlensin. Bu sefer olacak gibi :-) en önemli şeyi en son yazdn ama bu işlemler hızlıca olmalı. Eyvalah ;-)

Yorum bağlantısı
Nevzat YÜKSEL

Geçenlerde bi deneme yapmıştım ve on kere dur kalk yaptm hizlandm ama kapılardan sadece gicirti sesi gelmişti kaldi ki kilitlensin. Bu sefer olacak gibi :-) en önemli şeyi en son yazdn ama bu işlemler hızlıca olmalı. Eyvalah ;-)

haha :D işlemi yapman için 60 saniyeden az süren var bu sürede herkesin yapacağını düşündüm :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...