İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Araçtaki Gizli Özellikleri Aktifleştiremeyenler

Nevzat YÜKSEL
Çözüme git Nevzat YÜKSEL tarafından,

Recommended Posts

Uğur Şahinbaş

Ne bilelim 60ı 90ı :-) bas bas ses yok :-) şimdiye kadar eşek gibi taşıdı bizi de bi gizli huylariyla ilgilenmedik Bizde de iş yok.

Yorum bağlantısı
Murat Onur

2008 tdci comfort var olmuyor :D bilginize söylenilenler gibi bi seri sonunda güvenlik yüzünden iptal edilmiş olabilir bu özellik mantıklı çünkü allah göstermesin herhangi bir kaza anında dışarıdan kimse kapıları açamayacak

Yorum bağlantısı
Nevzat YÜKSEL

2008 tdci comfort var olmuyor :D bilginize söylenilenler gibi bi seri sonunda güvenlik yüzünden iptal edilmiş olabilir bu özellik mantıklı çünkü allah göstermesin herhangi bir kaza anında dışarıdan kimse kapıları açamayacak

Benim araç da comfort 10-07-2008 çıkışlı dediğiniz yanlış bence..hızlı hızlı yapmanız bu işlemleri.

Yorum bağlantısı
Murat Onur

Tamam kardeşim kısa zamanda tekrar deniyeceğim inşallah azimle açıp kapayacam :-D kapı elimde kalmasın sonra kontak acıkken hızlı 3 kere aç kapa kapat kontagı 3 kere daha sonra aç kontağı tın :-D deniyeceğim

Yorum bağlantısı
Uğur Şahinbaş

10km/s civarı kapı kilitlenmesi benim araçta oldu. Sevindirici :-)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Nevzat YÜKSEL

Tamam kardeşim kısa zamanda tekrar deniyeceğim inşallah azimle açıp kapayacam :-D kapı elimde kalmasın sonra kontak acıkken hızlı 3 kere aç kapa kapat kontagı 3 kere daha sonra aç kontağı tın :-D deniyeceğim

3 defa kapıyı değil iç kapı kolunun kapatıp açıyorsunuz yani kapı kolu ile aracı 3 defa kilitleyip açıyorsunuz..hani basınca içine girip kapılar kilitleniyor ya o işlemi diyorum..birçok kişi yanlış anlayıp bu hatayı yapıyor o nedenle olmuyor.

Yorum bağlantısı
Efe Özer

10 km de kapı kitleme olayı bende oldu ama bir sıkıntı var.Sabah arabaya bındım dırek kapıları kıtledı sonra fatkettımkı bakala bır ugramam lazım kapıları acıp motoru stop etmeden bıseyler alıp geldım tekrar harekete gectım bu sefer kıtlemedi.Sonra durdum motoru stop ettım kapıları kılıtledım tekrar bındım araca calıstırdım hareket edınce yıne kıtledı ama 5 dk sonra durup motoru stop etmeden kapıyı acıp kapatınca yıne kıtlemedı kısaca sadece bır kere kıtlıyor kapıyı ac kapat yapınca motoru stop edıp yekrar calısdırmadıgın surece otomatık kıtlemıyor.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

10 km de kapı kitleme olayı bende oldu ama bir sıkıntı var.Sabah arabaya bındım dırek kapıları kıtledı sonra fatkettımkı bakala bır ugramam lazım kapıları acıp motoru stop etmeden bıseyler alıp geldım tekrar harekete gectım bu sefer kıtlemedi.Sonra durdum motoru stop ettım kapıları kılıtledım tekrar bındım araca calıstırdım hareket edınce yıne kıtledı ama 5 dk sonra durup motoru stop etmeden kapıyı acıp kapatınca yıne kıtlemedı kısaca sadece bır kere kıtlıyor kapıyı ac kapat yapınca motoru stop edıp yekrar calısdırmadıgın surece otomatık kıtlemıyor.

Galiba öyle oluyordu, kapat gitsin, hem saçma çalışıyor hemde kaza anında dışardan açamazlar, tehlikeli... bas kola kitlesin :)

Yorum bağlantısı
Uğur Şahinbaş

Şimdi bu komutları araç beynine yollayarak bişeyler aktif ediyoruz bazen olmuyor yanlış oluyor bu durum bi yerlerde aksamaya hasara neden olmuyor mu?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Şimdi bu komutları araç beynine yollayarak bişeyler aktif ediyoruz bazen olmuyor yanlış oluyor bu durum bi yerlerde aksamaya hasara neden olmuyor mu?

Olmaz merak etme :)

Yorum bağlantısı
Nevzat YÜKSEL

Galiba öyle oluyordu, kapat gitsin, hem saçma çalışıyor hemde kaza anında dışardan açamazlar, tehlikeli... bas kola kitlesin :)

Ali abi senin arabada zırhlı cam var heralde ;)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ali abi senin arabada zırhlı cam var heralde ;)

O cam o durumlarda öyle bir sağlam oluyorki hiç sorma  ;)

Yorum bağlantısı
Uğur Şahinbaş

Sağol Ali abi :-)

Bu arada "Arabam" bölümüne baktım da senin araca taktığın ön arka cam ısıtmalı anahtarı nasıl bulabilirim? Ya da nasıl bulamam?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Sağol Ali abi :-)

Bu arada "Arabam" bölümüne baktım da senin araca taktığın ön arka cam ısıtmalı anahtarı nasıl bulabilirim? Ya da nasıl bulamam?

Bulamazsın büyük ihtimal, ancak servisten, bende forumdan Ahmet Akdeniz arkadaşımdan aldım, şans eseri denk geldi.

Yorum bağlantısı
Uğur Şahinbaş

Ingilterede var oraya yılda iki üç kere giden arkadaş da var acaba ordan öyle küçük parçaları alıp getirmede sıkıntı çıkarırlar mı?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ingilterede var oraya yılda iki üç kere giden arkadaş da var acaba ordan öyle küçük parçaları alıp getirmede sıkıntı çıkarırlar mı?

Sıkıntı olmaz, at çantaya getir :)

Hatta aklında olsun,  ESP düğmeside al, tabii banada  :rolleyes:

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Uğur Şahinbaş

Bi daha giderken rica edeyim arkadaşima iki hafta önce geç haberim oldu dönmüştü ordan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Aybeyaz

3 defa kapıyı değil iç kapı kolunun kapatıp açıyorsunuz yani kapı kolu ile aracı 3 defa kilitleyip açıyorsunuz..hani basınca içine girip kapılar kilitleniyor ya o işlemi diyorum..birçok kişi yanlış anlayıp bu hatayı yapıyor o nedenle olmuyor.

2011 fiestalarda yok mu bu kapı kitleme özelliği :)

Yorum bağlantısı
Nevzat YÜKSEL

olmaz mı :D dene gör. sizde daha fazla aktifleştirilecek özellik vardır biraz araştırırsanız iyi olur

Yorum bağlantısı
Murat Onur

Nevzat kardeşim bahsettiğin gibi hızlı hızlı yaptım sonra 1 snlik bi bip sesi geldi aha oldum dedim ama olmadı :D giderken kapıları kitlemiyor başka önerin varmı

bas manuel kitle demede :D :D az daha modern olsun diye uğraşıyorum elimizdeki imkanlar yettiği kadar

Yorum bağlantısı
Ahmet Aybeyaz

olmaz mı :D dene gör. sizde daha fazla aktifleştirilecek özellik vardır biraz araştırırsanız iyi olur

Olmadı işte denedim :D

resiztans tuşu ile test bölümü açıldı hepsinde bip yapıyor onu açtı,

sonra dediğin gibi kapı koluyla değil kapıları kitleme tuşu ile yaptım kapa-aç şeklinde otomatik kitlenme olmadı ama kumandadan 1. basış şoför kapısı, 2. basış diğer kapılar oldu.

Bir de şu otomatik kitleme olsa süper olacak.

Bir de araştıralım evet ama hiç bir bilgi bulamıyorum, ne diye araştırmak lazım. Ford etis programından bahsediyorsunuz nasıl bulabiliriz bunu, araca nasıl bağlarız, elimde wifi elm327 var, iphone ile bağlanıp hata falan gösteriyor ama ford etiste calısmaz sanırım...

Yorum bağlantısı
Nevzat YÜKSEL

Nevzat kardeşim bahsettiğin gibi hızlı hızlı yaptım sonra 1 snlik bi bip sesi geldi aha oldum dedim ama olmadı :D giderken kapıları kitlemiyor başka önerin varmı

bas manuel kitle demede :D :D az daha modern olsun diye uğraşıyorum elimizdeki imkanlar yettiği kadar

Abi bir yerlerde kesin yanlış yapıyorsun zira benim araba da 10-07-2008 çıkışlı fiesta :D

Olmadı işte denedim :D

resiztans tuşu ile test bölümü açıldı hepsinde bip yapıyor onu açtı,

sonra dediğin gibi kapı koluyla değil kapıları kitleme tuşu ile yaptım kapa-aç şeklinde otomatik kitlenme olmadı ama kumandadan 1. basış şoför kapısı, 2. basış diğer kapılar oldu.

Bir de şu otomatik kitleme olsa süper olacak.

Bir de araştıralım evet ama hiç bir bilgi bulamıyorum, ne diye araştırmak lazım. Ford etis programından bahsediyorsunuz nasıl bulabiliriz bunu, araca nasıl bağlarız, elimde wifi elm327 var, iphone ile bağlanıp hata falan gösteriyor ama ford etiste calısmaz sanırım...

ali abinin dediği gibi güvenlik gerekçesiyle kilitleme uygulaması sizin arabada kaldırılmış olabilir :D

2015 mercedes ml350de otomatik kitleme özelliği var ama ford 2008den sonra güvenlik gerekçesiyle kaldırmış demekki mercedes güvenliği önemsemiyor ford kadar  :crazy:  :exc1:

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Yeni nesil araçlar kazayı algıladığı zaman kilitleri tekrar açıyor ama :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...