İçeriğe Yönlendir

Fiesta IV - Klima Çalışırken Radyatör Fanı 5 Saniyede Bir Çalışıp Duruyor

Onur Palız

Recommended Posts

Onur Palız

Sabah arabayı çalıştırır çalıştırmaz klimayı açıyorum yani motor daha ısınmadan bile radyotör fanı 5 saniye de bir çalışıyor duruyor sürekli sanki .....giderken yapmıyor gibi yapıyorsada fark edemedim ama rolentide kırmızı ışıkta bekliyorum calisiyo druyo calısiyo duruyo.... Birde fan devreye girerken rolanti düşüyo sonra toparlıyo ama çok düşmüyo ilk devreye girişte( bu fan radyatörün fanı 1.25 2000 flair

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Klima kompresörü seside geliyormu fan her çalışıp durdugunda ? Sogutması iyimi klimanın ?

Yorum bağlantısı
Ahmet Dinçer

Sabah arabayı çalıştırır çalıştırmaz klimayı açıyorum yani motor daha ısınmadan bile radyotör fanı 5 saniye de bir çalışıyor duruyor sürekli sanki .....giderken yapmıyor gibi yapıyorsada fark edemedim ama rolentide kırmızı ışıkta bekliyorum calisiyo druyo calısiyo duruyo.... Birde fan devreye girerken rolanti düşüyo sonra toparlıyo ama çok düşmüyo ilk devreye girişte( bu fan radyatörün fanı 1.25 2000 flair

Klima gazı azlmış ise çok sık devreye girer,

klima gazını kontrol ettiriniz eksik ise doldursunlar ve kaçak kontrolü yapsınlar

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Onur Palız

Klima buz gibi yapıyor . klima devreden hiç cikmiyor. Sadece radyatörün arkasındaki koca fan devreye giriyor cıkıyorr

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

fanı kontrol eden role var soförün önündeki role kutusunda o bozulmuş. zor bulunan parçadır ben çıkmasına 70 lira vermiştim. fan sürekli devreye girer girer cıkar rolanti oynar klimayı acınca ve giderken sanki gazı pompalıyormuşşun gibi kesik kesik gaz verir araba... tarihinde Beyazıt Gündem tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Onur Palız

Bugün 3 tane ford servisi olmak üzere 2 tanede klimaciya sordum hepsi baktı ve normal dedi ... Sürekli çalışırsa fan yanar dediler. Sürede normal dediler

Yorum bağlantısı

Durum normal. Klima önce daha uzun süre çalışır, sonra bir devreye girer, bir çıkar. Durum normal, kullanıma devam.

Yorum bağlantısı
Onur Palız

Özgür bey devreye girip cıkan radyatör fanı tam 5 saniyede bir yapıyor

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Gazını kontrol ettiniz mi? Gazı azalınca da dediğiniz gibi yapıyor. 2004 fiestamda aynısını yaşamıştım. Gaz basınca düzgün çalıştı.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Fatih Karakeçi

Aynısı bendede vardı klimacı bir ustaya götürdüm sanayide radyatör fanının rezistans ının, yavaş çalışmayı sağlayan yeri bozulmuş dedi parçayı çıkartıp içerde tamir edip getirdi ve sorun ortadan kalktı çok cüzi bir miktar ile.

Yorum bağlantısı
Onur Palız

Sorun çözüldü radyatör fan müşürün degişti mükemmel 50 TL işçilik dahil 2 dkda yaptilar çok basit fatihin dediği parça sanirim

Yorum bağlantısı
Fatih Karakeçi

Sorun çözüldü radyatör fan müşürün degişti mükemmel 50 TL işçilik dahil 2 dkda yaptilar çok basit fatihin dediği parça sanirim

Aynen müşür dü sanırım değişmesine gerek varmı diye sordum tamir edilir durumda dedi bende 25 tl verdim sorun ortadan kalktı. Klimam açıkken radyatör sürekli yavaşta çalışıyor hissedilmiyor içerden. Normal olan buymuş.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...