İçeriğe Yönlendir

Samsung S5 Mi Sony Z2 Mi?

Fatih Altınoluk
Çözüme git Mustafa Yanar tarafından,

Recommended Posts

Fatih Altınoluk

Isırılmış elmayı (İp5S) sattıktan sonra yeni bir telefon arayışına girdim.Aklımda samsung s5 varken sabahki bir müşterim z2 sini gösterdi.Çok hoşuma gitti.Ses kalitesi kamerası su geçirmezliği falan filan.Ne dersiniz sizce hangisi ve nedeni?Bütçem 1000-1300 arası.Yada şu telefonu al pişman olmazsınız dediğiniz bir model varmıdır?Telefondan beklentilerim e mailleri rahat alıp göndermesi lazım.Net hızı stabil olmalı.Şimdiden saygılarımla.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

İkisi de güzel ve ihtiyacınızı tamamen karşılar. Tutulma yoluyla karşılaştıracak olursak S5, Sağlamlık su geçirmezlik falan karşılaştıracak olursak Z2. 

Tamamen kullanımla ilgili. :) 

Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

Size Z2 'den biraz bahsedebilirim.

Yaklaşık 1.5 aydır Z2 kullanıcısıyım.. Samsung Note1'den bu telefona geçiş yaptım..

Su geçirmez olup 20.7 mp foto makinası + 3gb ram desteği ve ilk aldığım hafta gelen 5.0 android güncellemesi ile seri ve performanslı bir cihaz. Su altına soktum akvaryum merakım var zaten ..

Fotoğraf merakım var gercekten farkedilir derecede güzel çekimler yapabiliyorum.. Ama en büyük bomba sony bu seride Şarj olayını abartmış :) Sabah 06:30'da şarj'dan alıp ertesi gün 16:00 gibi şarjım %4 geldiğinde mecburen şarja bağlama gereği duyuyorum.. Ki instagram facebook ve daimi arka planda müzik ve radyo kullanan elinden düşürmeyen birisiyim..

Bunlar benim izlenimlerim..

He birde şu var teknoloji işi biraz şans işi.. :fiuw:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Karakaya

Samsung da S serisi yerine note serisi tavsiye ederim. Sony hakkında fikrim yok ama.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

ben z1 kullanmıştım , takılma donma ısınma sorunlarını bir türlü engelleyemedim kamerası 20.7 mp in hakkını vermiyordu z1 de ama z3 ler çok hoşuma gidiyor 

bu arada şarj olayına hayran kalmıştım bende şarjı bitiremiyordum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Altınoluk

Size Z2 'den biraz bahsedebilirim.

Yaklaşık 1.5 aydır Z2 kullanıcısıyım.. Samsung Note1'den bu telefona geçiş yaptım..

Su geçirmez olup 20.7 mp foto makinası + 3gb ram desteği ve ilk aldığım hafta gelen 5.0 android güncellemesi ile seri ve performanslı bir cihaz. Su altına soktum akvaryum merakım var zaten ..

Fotoğraf merakım var gercekten farkedilir derecede güzel çekimler yapabiliyorum.. Ama en büyük bomba sony bu seride Şarj olayını abartmış :) Sabah 06:30'da şarj'dan alıp ertesi gün 16:00 gibi şarjım %4 geldiğinde mecburen şarja bağlama gereği duyuyorum.. Ki instagram facebook ve daimi arka planda müzik ve radyo kullanan elinden düşürmeyen birisiyim..

Bunlar benim izlenimlerim..

He birde şu var teknoloji işi biraz şans işi.. :fiuw:

Şarj iphoneda çok büyük sıkıntı idi maalesef.Şans işi derken neden bahsettiniz anlayamadım?

Samsung da S serisi yerine note serisi tavsiye ederim. Sony hakkında fikrim yok ama.

Note serisini maalesef hiç sevmiyorum.

ben z1 kullanmıştım , takılma donma ısınma sorunlarını bir türlü engelleyemedim kamerası 20.7 mp in hakkını vermiyordu z1 de ama z3 ler çok hoşuma gidiyor 

bu arada şarj olayına hayran kalmıştım bende şarjı bitiremiyordum

Şarjdan herkes çok memnun bakacağız.

Sony Xperia Z2.

Htcde bakabilirsiniz çok daha iyi olacaktır bence. 

Htc ve lg ısınamadığım cihazlar maalesef.

Yorum bağlantısı
Efe Özer

Eger buyuklugunu problem etmeyeceksenız xperia z ultra tavsıye ederım bu telefonu aldıgımdan berı notbook u acmadım.)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Mustafa Yanar

Beş aydır z2 kullanıyorum.Eğer özelliklerini kullanabilirseniz sizi fazlasıyla memnun eder.Ama mutlaka Z2 6503 serisi alın(4g uyumlu Lte destekli).Ayrıca kutu kesinlikle açılmamış olsun ve üzerinde ithalatçının değil sony markasının "void" yazan etiketi bulunsun.Oynanmış cihazları jelatinleyip satıyorlar.Bu arada samsung kalite bakımından yanından bile geçemez bence.Pil, sağlamlık, hız, kalite vs hepsi kesinlikle doğru.Ben 3 gün kullanıyorum bazen de 4 gün.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ramazan Altıntaş

2 aydır s5 kullanıyorum arada bir oyun oynuyorum nete girmiyorum ama whatsapp falan kullanıyorum devamlı sabah şarjdan çekiyorum ertesi sabah takıyorum ve %15 %20 civarlarında şarjı oluyo hızından kullanış bakımındanda memnunum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Hocam samsung alın türkiyede tofaş gibi oldu bu samsung :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Hesap makinesiyle Z2 yi kıyaslamak gibi olmuş :D .

Kesinlikle Z2. sürekli güncellenen yazılımlar, efsane Exmor sensör ve daha birçok +sı ile Z2.      Serinin ilk telefonu Z yi kıyaslasaydınız dahi Z derdim.. Sony bu konuda okadar başarılı ki yaşlı Z ye dahi Lolipop güncellemesini çıkaracak.(belki çıkartmıştır bilmiyorum)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Htc kullansaniz samsungu secenekler arasina koydugunuza kendiniz bile sasirirsiniz. Note 2'm vardi sattim htc one m7 aldim. Note 2 daha sonra cikmasina ragmen lollipop almayacak ama ben yaklasik 2-3 aydir lollipop kullaniyorum. Androidde kasmalara takilmalara maruz kalmamak icin htc. Onyargili olmayin. :)

Sony de cok iyi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Aynen. HTC Sony veya LG tercih edilebilir.  Biraz sıradışı ürünler için Meizu Mx4  Lenovo Vibe Z2Pro  veya TR piyasasına girecek olan Asus Zenfone2 ye bakılabilir.  Hepsi kendi markasında amiral gemisi. Hepsi alınır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağdaş Başlılar

Bir gsm operatörünün bayisinde çalışan biri olarak ben teknik değilde satış ve satış sonrası bilgi veriyim,

S5 ve Z2 kıyaslamamda Son 6 ay baktığımda ciddi oranda Z2 satışda fark ediyor.

Satış sonrası müşteri memnuniyetinde olumlu anlamdada Z2'den bugüne kadar çok nadir şikayet aldım, ama S5de hatrı sayılır derecede ısınma, şarj alakalı geri dönüş alıyoruz.

Ben alsam kesinlikle Z2 derim olayı kaparım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Arkadaşta sony c3 vardı.. arıza yaptı kamerası. Tamirde kaldı 20-15 gün kadar.. Ya t3 ile değişim yapalım yada para iadesi demişler. Şimdi para iadesi bekliyor. Sony bence uğraştırmadan malın arkasında duran bir marka. Başka firma olsa 5 defa yaptık diye gönderir tekrar tekrar servise alırdı..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...