İçeriğe Yönlendir

General Mobile Android One 4G

Sani Gerşon

Recommended Posts

Sani Gerşon

Nasılsa en pahalı telefonun bile modası  1 yıl içinde geçiyor :)

Özelliklerine göre makul fiyatlı telefon olması çok iyi.

Bir de halkımıza anlatabilsek. Asgari ücretli adamda iphone görmekten bıktım... 3 maaş telefona mı yatırılır ya...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Bir de halkımıza anlatabilsek. Asgari ücretli adamda iphone görmekten bıktım... 3 maaş telefona mı yatırılır ya...

Onlar daha çok özeniyor, ne yapsın adam. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Onlar daha çok özeniyor, ne yapsın adam. 

Ayağını yorganına uzatsın...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

Eveeet, cihazı bugün almış bulunmaktayım. İlk izlenimlerin gayet iyi. Günlük işlerini yapmak için birebir. Tek eksi yönü dokunmatiği daha hassas olabilirdi. Bence bu paraya alınabilecek en iyi telefonlarda. Okuduklarima göre sar degerid de gayet düşünmüş. Sorusu olan varsa telefon ile ilgili elimden geldiğince cevap vermeye çalışırdım

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Cihazın ilk incelemesinde ANTUTU test'lerinden 22bin gibi bir puan alırken discovery 15bin'de kalıyor. Ağırlık olarak Discovery'den 10gram daha ağır olan model discovery'den biraz daha kalın.

22 bin epeyce düşükmüş..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Eveeet, cihazı bugün almış bulunmaktayım. İlk izlenimlerin gayet iyi. Günlük işlerini yapmak için birebir. Tek eksi yönü dokunmatiği daha hassas olabilirdi. Bence bu paraya alınabilecek en iyi telefonlarda. Okuduklarima göre sar degerid de gayet düşünmüş. Sorusu olan varsa telefon ile ilgili elimden geldiğince cevap vermeye çalışırdım

Biz sormadan anlatmanizi bekliyoruz :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bedri Baki

Kullananların yorumları gelsin de bakalım. Hala kendime bir telefon alamadım. Haziranın ilk haftası samsung e5 almayı düşünüyordum. Sonra hanıma verip eylül günü note3 alacaktım.

Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

Biz sormadan anlatmanizi bekliyoruz :)

Su an kendileri ile alışma safhasindayiz. İlerleyen günlerde daha detaylı açıklamalar yaparım. Açıkçası daha önce akıllı telefonum olmadığından pek de bilgi sahibi değilim. O yüzden su an bana telefon çok iyi geliyor

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Hasan Karabekiroglu

Eşimin telefonunun bozulması sonucunda oluşan telefon ihtiyacını eşime GM Discovery yi vererek ve kendime de 4g alarak çözdüm... almadan önce çok inceleme videosu seyrettim aklımdaki telefon asus zenfone 2 modeli idi fakat fiyat konusunda benim bütçeme pahalı geldi... bu cihazı yaklaşık bir haftadır kullanıyorum deneyimlerim şöyle...

Discovery ye göre biraz daha kalın, arka kapağın plastiği biraz ince geldi bana ama çizilmeye karşı dayanıklı yapmışlar.... deri görünümü var ama deri değil :) çok kaba değil cepte taşımakda diğer 6 inç telefonlar gibi sorun oluşturmuyor....

Yan kısımlarında krom şerit çekmişler ama plastik malzemeden...

Arka kapak sökülebiliyor pil çıkartılabiliyor, üzerin de 2500 mA pille geliyor, ben çift hatlı modelini aldım arkada 2 hat girişi var birde micro sd girişi var, 128 gb a kadar desteklediği sitelerde belirtiliyor ama ben hazıfa kartı takmadım...

Cihazda 16 gb dahili hafıza var sistem size 12 gb civarında bi boş alan kullanımı sunuyor, benim gibi telefonda öte beri biriktirmeyi sevmeyenler için yeterli bir hafıza,

Discoverydeki şarj soketini yukarı koyma işini bunda yapmamaışlar şarj soketini aşağı almayı düşünmüşler

Sesi güze hatta LG g3 ve Asus zenfone 5 den daha iyi olduğunu burda kendi imkanlarımızla test ettik...

İşlemci hızı makul discoveryden buna geçtiğim için bana baya hızlı geldi hızlı geldi, ama kendi kategorilerindeki telefonlara göre hız başarılı, bütün oyunları makul ayarlarda fazla çözünürlüklerini abartmadan oynayabiliyorum, real racing 3 kurdum hiç takılma görmedim, açılma hızıda gayet güzel, ram bellek 2 gb ve hayli hayli yetiyor onlarca program ve oyunu aynı anda sorunsuz çalıştırıyorum...

Pil işine gelince bana başarılı geldi 2500 mA pili ben, wifi sürekli açık, ekran parlaklığı en son ayarda kullanıyorum, ve günde ortalama 30-45 dk arasında telefon görüşmesi yapıyorum, canım sıkılınca 15-20 dk civarında oyun felan oynuyorum, facebook... şu bu derken akşam iftara eve gittiğimde %30 civarında bi şarjım kalıyor....

Oyunlarda ve telefonu zorlayacak şekilde kullanımda ısındığını da görmedim, biraz şarj cihazı ısınıyor oda normal

Ekran parlaklık ve görüntü kalitesini beğendim, zenfone 5 ve zenfone 6 dan iyi, kendi sınıfındaki eranlara göre başarılı....

Menu, geri gibi tuşarı ekranın içine koymuşlar orasını pek beğenmedim ucuz tabletlere benzemiş, yukarı tarafa kulaklığın soluna renkli bildirim ışığı komuşlar onu beğendim mesajda felan mavi yanıyor şarja takınca yeşil oluyor..

Üründe saf android var yani markaların dandik ve cihazın üzerine yük uygulamalarından arındırılmış bu sayede hem pilde hemde işlem hızlarında performans elde edilmiş ama, cihazı aldıkdan sonra istediğiniz özelliklerini kendiniz kurmanız lazım...

Araştırmalarım ve incelemelerde anlatılan bir husuda telefonun yazılımının arkasında google olması yani 2 yıl boyunca bütün güncellemeleri ilk alacak olan telefonlardan olması benim gibi teleon değiştirmesini sevmeyenler için güzel bir durum gibi geliyor....

Genel olarak bence verilen parayı hak ediyor, deyim yerindeyse tam bir fiyat performans ürünü :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sallayarak uyarıları silme, istediğim saatlerde kapanıp otomatik açılma özellikleri maalesef yok cihazda. Olsaydı direkt almıştım.

Yorum bağlantısı
Yunus Güllüce

İnternette araştırdım ve fiyatına göre en iyi seçeneklerden birisi gibi duruyor. Kullanan var mı aramızda? Şarj, dokunmatik, ekran, kamera vs gibi konularda nasıl bir telefon ? 

Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Hocam kullanıpta memnun olan görmedim. Daha bugun bir arkadaş GM Facebook Hesabından saydırıp duruyordu. Az daha zorlayıp G2 alın kafanız rahat olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

imeiden kilitleniyormuş çoğu bi sıkıntı vardı bu konuda çözüldü mü bilemiyorum ama kağıt üzerinde teknik olarak fiyatına göre güzel telefon yazılımı google dan alması bir artı. Ama vaadettiğinin ne kadarını verebiliyor onuda kullanıcısına sormak lazım

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Dokunmatik sorunu var arkadasim 3 kere servise gonderdi en son gelen telefonda suanlik birsey yok

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

İnternette araştırdım ve fiyatına göre en iyi seçeneklerden birisi gibi duruyor. Kullanan var mı aramızda? Şarj, dokunmatik, ekran, kamera vs gibi konularda nasıl bir telefon ? 

Konunuz birleştirilmiştir.

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
(düzenlendi)

Sallayarak uyarıları silme, istediğim saatlerde kapanıp otomatik açılma özellikleri maalesef yok cihazda. Olsaydı direkt almıştım.

Akıllı jestler bölümü komple yok.... sallayarak silme işini tam bilemem ama diğer özellikler uygulama ile çözülür....

ben iki haftadır kullanıyorum memnunum...

Hocam kullanıpta memnun olan görmedim. Daha bugun bir arkadaş GM Facebook Hesabından saydırıp duruyordu. Az daha zorlayıp G2 alın kafanız rahat olsun.

fiyat perormans açısından beklenti çıtasını yüksek tutmamak lazım... sonuçta alınan 700 liralık bir cihaz...

imeiden kilitleniyormuş çoğu bi sıkıntı vardı bu konuda çözüldü mü bilemiyorum ama kağıt üzerinde teknik olarak fiyatına göre güzel telefon yazılımı google dan alması bir artı. Ama vaadettiğinin ne kadarını verebiliyor onuda kullanıcısına sormak lazım

Vaat edilenin %80 ini karşılıyor.. misal kamerası 13 mp ama fazla birşey beklemekde fayda var gündüz çekimleri yeterli (bir kaç numune koyabilirim) ama akşam oldumu fotoğrafda kalite beklemek biraz fantazi oluyor.... yazılımların çok sade olması bazen benim gibi kurcalamayı sevenler için iyi değil... bazı şeylerin cihazda olmaması kişiye göre sorun teşkil eder mesela ben çift hatlı olanı kullanıyorum hatlar arasında geçiş yapma işi yok bu bana ilk başta sorun teşkil etti ama ayarı her zaman sor yapıp alışınca sorun olmaktan kalktı, tek hatlı olanlarda bu hiç sorun olmaz.... ikinci bir sorunum ise çift hatlı model de örnek olarak şirket hattımla konuşurken aynı anda diğer şahsi hattıma gelen çağrıları sinyal verip bekletemiyor, bir hatla konuşurken diğer hat ulaşılamaz oluyor discoverim bu konularda çok iyi ve kullanıcının bütün isteklerine cevap veriyordu...

Dokunmatik sorunu var arkadasim 3 kere servise gonderdi en son gelen telefonda suanlik birsey yok

Benim cihazımda öyle bir sorun olmadı... hatta bilardo oynuyorum arada hassas ayarları yaparken çok daha iyi komut veriyor... Birde şöyle bir sorunum olmuştu..

Cihazı ilk kutusundan çıkartıp sim kartlarımı takmıştım daha telefon açılır açılmaz arama geldi cevapladım bi baktım sesim karşıya gitmiyor... aha dedim bozuk cihaz... sonra pili çıkardım yeniden taktım ses gayet net ve güzel oldu...

Cihazda görüntülü görüşme yok, radyo ve ses kayıt özelliği de koyulmamış, radyo işini internet paketimden kullanırım derseniz bunula ilgili birçok uygulama mevcut ama karasal yayınları alamazsınız cihazın içinde tuner yok... ses kayıt özelliği de uygulama ile basitçe çözülebilir...

tarihinde Hasan Karabekiroglu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Bu arama bekletme işini telpa ya sormuştum cevap olarak "bu özellik cihazımızda donanımsal olarak bulunmamaktadır." dediler...

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Sistem olarak Moto g nin 64 bit güncel versiyonu gibi ama ilk gmd kötü imaj oluşturdu bende .

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Emrah Musalli

Artık turkcell de faturaya ek olarak verecekmis. Ama pek çok sitede kullananların telefonların çoğunda dokunmatik sorunu yasadigini belirtiyordu. Acaba bu sorun halloldu mu yoksa gerçekten böyle bir sorun yokta fazla mi konuşuluyor. Diğer turlu turkcell bu ise girmesi diye düşünüyorum

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

1 aydır kullanıyorum hiçbir sorunu yok. Yazılan çizilen sorunların hiçbiri yok. Ya ben yeni aldım sorunları kalkmış yada millet çok abartmış :) Oyun oynamıyorum lüzumsuz uygulamalrını kapattım.Sadece wifi açık arama ve konuşmalar, whatsup kullanımı ile (yoğun kullanımım yok) şarjı 4-5 gün gidiyor.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mehmet Ozyurek

679+7 lira kargo-25 lira wadaa bonus ile 661 liraya dün hb.com'dan aldım telefonu.. Henüz teslim almadım.. 

%50 Servis kalitesi

% 30 Güncelleme imkanı

% 20 fiyat uygunluğu kriterleri ile karar verdim... 

Kullanmış olduğum gm discovery 1'i çok defa bozdum. Hoşuma giden ise şu... :  Şarj olmuyor diye gönderdiğim telefonun, ekranı da bozukmuş bunun diyip ekranını da değiştirmişler, arka kapağını kırmıştım.. ücretsiz değiştirmişlerdi.

Geçen hafta yine gönderdiğimde ekrandaki lekeler sebebi ile göndermiştim, pilini değiştirmişler, kamerasını değiştirmişler.. Kısaca servisten çok memnunum.. Sonuçta bozuluyor bu.. 

Telefon 2 yıl süre google ile güncelliyor kendini, güncelleme çıkar çıkmaz otomatik inecek buna.

Kamerası iş görür..

16 gb hafızanın 12 gb'ını kullanabiliyor + hafızası artırılabiliyor.

Çift sim kartlı..

Sevmediğim yönü ise, aşağıdaki üç tuşun telefonda değil ekranda olması.. Buna da alışırım heralde..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben her gönderişimde hep bi fazlasıyla karşılaştım.. 

Telefon işi şans.. 

Yorum bağlantısı
Selçuk Özmen
(düzenlendi)

2 yıl oldu neredeyse, ahize sesinin kısıklığı haricinde hiç bir memnuniyet sizligim yok; şarj soketi dahil! ;)

tarihinde Selçuk Özmen tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Gecen hafta elimle yazilimini gocerttigim telefonu servislerine goturdum 40dk da geri teslim aldim. Sonrasinda arkadaşimin bozduğu guc tusu için yine yolladim, onda da 1 saatte hazirdi (sistemler çalışmadigi icin 6 saatte alabildim, o ayri). Hicbirinde 1 lira dahi para ödemedim.

Soket arızası icin sorun yaşayan üyemiz telpa yi arayip bilgi aldi mi acaba? Genelde telefonda konustuktan sonra ikna oluyorlar cunku.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...