İçeriğe Yönlendir

General Mobile Android One 4G

Sani Gerşon

Recommended Posts

Çağlar Bayur

Kuruldu

Formatlayım bide

mesaj attıktan sonra arayalım mı mesaj attık diye?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ulen bu talimatlara uymayı ne zaman öğreneceğim ben :D

Hard reset yapıyorum... Bakalım göreceğim google ne kadar başarılı... 

ikinci gün formatladığım ilk telefonum... :yüzünükapatanmaymun:

Yedekten geri yükle dedim.. 48 uygulamam otomatik yükleniyor. Ekran ayarlarım kısa yollarım bile geri geldi.. maillerim de kurulacak muhtemelen.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Marshmallow kesinlikle farklı bir şey değil.. Bildiğimiz 5.1 

Sadece iyileştirme bence.. Çünkü her şey aynı.. Bildirim alamadım henüz, kurulum tamamlanmadı.. Neler değişmiş zamanla gördükçe yazacağım.. 

Sistem arayüz ayarlayıcısı gelmiş... 

Pil yüzdesi görülemiyordu.. Onu getirmişler.. 

Ram kullanımı görülebiliyor. 

Yorum bağlantısı

Marshmalow'u birçok kişi merakla bekliyor. Bence her Android ana güncellemesi gibi hayal kırıklığı yaşatacak. Daha ilginç olan, daha Lolipop yeni gelmişken, Marshmalow çok çabuk geldi. Sürüm numarası 6 ile başlıyor değil mi üstad?

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bu işletim sistemi sürümünde işlemci,ram vesaire özellikle arıyor mu,yoksa her modele güncelleme ile yükleme yapılabiliyor mu?

Sadece google'ın desteklediği telefonları bu güncellemeleri alabiliyorlar. Şimdilik Nexus ve One platformundaki cihazlar alabiliyor ilk olarak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Marshmalow'u birçok kişi merakla bekliyor. Bence her Android ana güncellemesi gibi hayal kırıklığı yaşatacak. Daha ilginç olan, daha Lolipop yeni gelmişken, Marshmalow çok çabuk geldi. Sürüm numarası 6 ile başlıyor değil mi üstad?

Saygılarımla.

Evet üstadım.. 5.1.1 den 6.0 a geçti.. 

Ufak tefek detay değişiklikleri var.. Benim gözümde yeni bir versiyon değil.. Lolipopu yeni gördüm ben ama dışardan baksam hatta saatlerce kullansam 5.1.1 mi 6.0 mı anlamak için sadece bir kaç püf noktasına bakmam gerekir.. 

Bence sadece düzeltme bu.. 

Al diyorsun yani, sana uyup 4 Gb discoyu aldığımda da böyle yazıp çiziyordun.. :D

Bu özellikte bir telefonu 1000 liranın altında başka markada bulman imkansız.. Telefon lazımsa ve 1000 lira civarında bir telefon düşünüyorsan 699 liraya bunu al.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Evet beklentisi fazla yukarda tutmamak lazım, sayı olarak 6 yı kullandıkları için millet ios dan pay biçip sanki tamamen değişik birşeyler bekliyordu.. Ama öyle değil 5 versiyonun düzeltmeleri gibi bakmak lazim...

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Al diyorsun yani, sana uyup 4 Gb discoyu aldığımda da böyle yazıp çiziyordun.. :D

Telefon hakikaten güzel. Emmi zengin adam onun aldığı fiyata boşver biraz ararsan 650 - 660 tl ye dolu var. Hatta kampanya  falan denk getirirsen dahada altına inebilirsin...Ben 605 tl'ye almıştım mesela :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben hepsiburada dan 679 liraya aldım. 25 lira da Bonus kazandım :)

Şarjı çok iyi hala %66 da

Discoyu çoktan takmıştım şarja

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Şarja takılı iken çok zor kullanılıyor.. Hareketler yavaşlıyor.. takılmalar oluyor... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Şarja takılı iken çok zor kullanılıyor.. Hareketler yavaşlıyor.. takılmalar oluyor...

Almıyorum o zaman. :)

Yorum bağlantısı

o eski çin telefonlarında olurdu. şarj aletinde sıkıntı olabilir abi. Benim S5 te de oldu. Şarjı değiştirdim düzeldi. Şarjdan değilse donanımla ilgili büyük bi sıkıntın var demektir. İnşallah hepsinde yoktur sıkıntı.
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hızlı şarj için kısıtlıyor olabilir.

Düşük amperli bir cihazları denedim yapmıyor.

Kendi şarjında yapıyor.

Sony de de yaşamıştım bunu. O da Samsung şarjıyla aynı şeyi yapıyordu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hızlı şarj için kısıtlıyor olabilir.

Düşük amperli bir cihazları denedim yapmıyor.

Kendi şarjında yapıyor.

Sony de de yaşamıştım bunu. O da Samsung şarjıyla aynı şeyi yapıyordu.

Yanlış alarm...

Dün güncelleme kuruyordu yine.. Kafasına göre güncelleyip duruyor bu :D

Bugün denedim. şarj sırasında bir kasma yapmadı.. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Yanlış alarm...

yazılım görsel olarak windows phone a çok benziyor zaten.... şüphelenmeye başladım....

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Yanlış alarm...

Yeni bir uygulama kurmayı denedin mi abi? Play Store'dan her hangi bir uygulama. Yükleme aşamasında uygulamanın istediği izinlerden istediklerine onay verip istediklerini reddedebiliyor musun?

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Yeni bir uygulama kurmayı denedin mi abi? Play Store'dan her hangi bir uygulama. Yükleme aşamasında uygulamanın istediği izinlerden istediklerine onay verip istediklerini reddedebiliyor musun?

Evet yapılabiliyor hatta 6.0 a geçtikten sonra çoğu uygulama için izin istiyor.. Misal "instagram kameraya erişmek istiyor" gibi...
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Evet yapılabiliyor hatta 6.0 a geçtikten sonra çoğu uygulama için izin istiyor.. Misal "instagram kameraya erişmek istiyor" gibi...

Önceki sürümlerde uygulama yüklemek için izinlerin hepsini kabul etmek gerekiyordu, 6.0'da istenilen izinler kabul edilmeden de yükleme yapılıyor yani. Doğru mu?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Evet Zafer

Kurarken izin sormuyor çoğunda

Kullanmaya başladığında şunu kullanmasına izin veriyor musun diye soruyor.

Daha sonra uygulamalardan izinleri değiştirebiliyorsun.

6db9577f666b0adbb96ef315d21801f5.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Hayır yükleme esnasında şunlara ulaşım var şuna yok gibi bir seçenek yok.... Yükleme için mecburen kabul etmen gerekiyor... Yüklendikten sonra ayarlardan uygulama izinlerinden seçim yapıp kapatma şansınız var... Ama ne kadar sağlıklı olduğu konusunda şüphelerim var bu kısmın kodlarının iyice incelenmesi lazım....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Öyle değil Hasan.

Bak mesela facebook.

Yeni izin istedi benden. Kurarken zorunlu olmayanı onaylatmıyor.

0852fa6453952f4df392bf334ea7b368.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

11438bca8dedc7c2d7de595c46c57f47.jpg

Buradaki izinleri soruyor diye anladım...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...