İçeriğe Yönlendir

Yasal Takipten Gelen Mesaj

Serdar Göktaş

Recommended Posts

Serdar Göktaş

18 mayıs da Vatan bilgisayardan almış olduğum General mobile android one cihazıma akşam üzeri şöyle bir mesaj geldi, 

3517................. İMEİ nolu cihaz kayıt dışı olduğu için 19/07/2015 tarihinde kullanım dışı kalacaktır. lütfen satın aldığınız yere başvurunuz. 

şimdi benim ne yapmam gerekiyor? vatanı aradım, telefonu getirmemi, kullandığım numaraya yeni imei kaydı yapacaklarını ama bu numaradan başka bir numaranın bu telefonu kullanamayacağını söylediler. telefonu geri iade alamayacaklarını, internet üzerinden satışı yapılan telefonların iade alındığını söylediler.

ben şimdi mağdur olmuş oluyorum. tamam telefonu görerek aldım ama nereden bileceğim telefonun imei nin kopyalanacağını? 

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

imei kaydını nasıl yapacaklar merak ettim..

imei kaydını yaptıktan sonra istediğiniz numara ile kullanabilirsiniz telefonu..y.dışından 2 telefon kayıt ettim..istediğim no. ile kullanıyorum..sorun olmaz..

Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

imei kaydını nasıl yapacaklar merak ettim..

imei kaydını yaptıktan sonra istediğiniz numara ile kullanabilirsiniz telefonu..y.dışından 2 telefon kayıt ettim..istediğim no. ile kullanıyorum..sorun olmaz..

Btk nın almış olduğu bir tedbir gibi bir şeyler dedi. forumlar da ve şikayet var gibi siteler de aynı sorundan muzdarip olan bir çok kişi var. 

bence geri iade et yada değişim iste yoksa satamazsın ilerde.

yarın bunun için uğraşacağım. ama elden alınan telefonları iade almıyorlarmış. bu ne saçmalık anlamadım gitti....

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

imei kaydı yapıldıktan sonra numara sınırlandırması diye bişey söz konusu değil..

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Serdar hocam. Hiç vatan ile muhatap olma, elindeki fatura ile Tüketici Haklarına git. Bir dilekçe ile sana söylenenin aynısını yaz.. İkisini başbaşa bırak. Onlar kendi aralarında 15 gün içinde çözerler durumu ;) görür o yok internet satışı ile elden satışı arasında farklılığı.

• Beğen 11
Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Telefonu satan firmanın hatası var bu durumda. Sizin imei nizi başkası nasıl kopyaladı bilmiyorum ancak tüketici heyetine başvurmanız gerekiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

imei klonlandığı zaman telefonun faturasını götürünce o imeiyi yalnızca sizin hattınıza tanımlı hale getiriyorlar ve o cihaz ömrü boyunca sadece o hatla kullanılabiliyor. 

Bence siz Vatan Bilgisayara ürünle ilgili ayıp ihbarında bulunup değişim veya para iadesi talep edin.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

Serdar hocam. Hiç vatan ile muhatap olma, elindeki fatura ile Tüketici Haklarına git. Bir dilekçe ile sana söylenenin aynısını yaz.. İkisini başbaşa bırak. Onlar kendi aralarında 15 gün içinde çözerler durumu ;) görür o yok internet satışı ile elden satışı arasında farklılığı.

Eyvallah Göksel, en iyisi dediğin gibi yapmak. bir telefon aldık, onda da güvendik vatandan aldık, aldığımıza pişman etti. bundan sonra internet üzerinden alalım bari de koşulsuz iade hakkımız olsun.

imei klonlandığı zaman telefonun faturasını götürünce o imeiyi yalnızca sizin hattınıza tanımlı hale getiriyorlar ve o cihaz ömrü boyunca sadece o hatla kullanılabiliyor. 

Bence siz Vatan Bilgisayara ürünle ilgili ayıp ihbarında bulunup değişim veya para iadesi talep edin.

yarın bende bunun için uğraşacağım. ama telefonla konuştuğum zaman değişim ve para iadesine sıcak bakmadılar. bize tüketici haklarına gitmeyi mecbur bırakacaklar anlaşılan. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Salih Seyman

Tlf nun değeri 1500 yada 2000 olabilir değerini geçmiyorsa bulunduğunuz yerdeki adliyede. tüketici hakları odasına gidip yaşanan süreci verecekleri bir dilekçeye döküp tlf nun faturalarını dilekçeye ekleyp veriyorsunuz. Süreç 4-6 ay içerisinde cok büyük ihtimal sizin lehinize ürün değişim veya nakit iade olarak geri dönüyor.süreci e-devletten takip etme şansınızda var sanırım.Kg

18 mayıs da Vatan bilgisayardan almış olduğum General mobile android one cihazıma akşam üzeri şöyle bir mesaj geldi, 

3517................. İMEİ nolu cihaz kayıt dışı olduğu için 19/07/2015 tarihinde kullanım dışı kalacaktır. lütfen satın aldığınız yere başvurunuz. 

şimdi benim ne yapmam gerekiyor? vatanı aradım, telefonu getirmemi, kullandığım numaraya yeni imei kaydı yapacaklarını ama bu numaradan başka bir numaranın bu telefonu kullanamayacağını söylediler. telefonu geri iade alamayacaklarını, internet üzerinden satışı yapılan telefonların iade alındığını söylediler.

ben şimdi mağdur olmuş oluyorum. tamam telefonu görerek aldım ama nereden bileceğim telefonun imei nin kopyalanacağını? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

Telefonu satan firmanın hatası var bu durumda. Sizin imei nizi başkası nasıl kopyaladı bilmiyorum ancak tüketici heyetine başvurmanız gerekiyor.

daha yeni aldım telefonu, başka biri nasıl kopyalayabilir ki? anlamadım gitti. 

Tlf nun değeri 1500 yada 2000 olabilir değerini geçmiyorsa bulunduğunuz yerdeki adliyede. tüketici hakları odasına gidip yaşanan süreci verecekleri bir dilekçeye döküp tlf nun faturalarını dilekçeye ekleyp veriyorsunuz. Süreç 4-6 ay içerisinde cok büyük ihtimal sizin lehinize ürün değişim veya nakit iade olarak geri dönüyor.süreci e-devletten takip etme şansınızda var sanırım.Kg

süreç 4-6 ay arasında sonuçlanacak ama benim bu telefonum da 19/07 de kapanacak?

Yorum bağlantısı
Uğur Çimen

2009 yilinda teknosadan aldığım cihazda başıma gelmişti.teknosa direk iade aldı.ister yeni cihaz ister ücret iadesi yapalim dediler ben direk parami almıstım.ilçe hakem heyeti sorununuzu çözecektir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

2009 yilinda teknosadan aldığım cihazda başıma gelmişti.teknosa direk iade aldı.ister yeni cihaz ister ücret iadesi yapalim dediler ben direk parami almıstım.ilçe hakem heyeti sorununuzu çözecektir.

ilçe hakem heyeti ile uğraşmaktansa Vatan bilgisayarın değişim ve iade almasını beklerim. yarın gideceğiz bakalım.

Yorum bağlantısı
Salih Seyman

daha yeni aldım telefonu, başka biri nasıl kopyalayabilir ki? anlamadım gitti. 

süreç 4-6 ay arasında sonuçlanacak ama benim bu telefonum da 19/07 de kapanacak?

Süreç genel itibari ile bu şekil 1y zarfında sonuçlananlarda olabiliyor.Resmi işler malumumuz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

Süreç genel itibari ile bu şekil 1y zarfında sonuçlananlarda olabiliyor.Resmi işler malumumuz.

tüketici hakem heyetleri zaten, banka kredilerinin dosya masraflarını almak için uğraşanlarla dolup taşıyor.

Yorum bağlantısı
Fırat Önal

tüketici hakem heyetleri zaten, banka kredilerinin dosya masraflarını almak için uğraşanlarla dolup taşıyor.

Yinede hızlı işliyor süreç. Öyle 3-5 ay sonraya gün vermiyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Iki hatlı telefonlarda, sehven hattın biri kaydedilmiyor.

Diğer hattı deneyin çalışacaktır.

Tabi sorun da düzeltilecektir.

Benim de başıma geldi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

İnternet satışı ile normal satış arasında hiç bir fark yoktur, aynı faturayı kesiyorlar, internetten bedava mı veriyorlarmış sanki.

Yorum bağlantısı
Muharrem Karagülle

Discoveyler ilk çıktığında da sanki buna benzer olaylar yaşanmıştı.Yarın uğraşmadan Telpaya bir telefon açıp konuyla alakalı bilgi alsanız iyi olur.Yeni çıkan bir model olduğundan böyle bir sıkıntı olmuş olabilir.

Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

Cihaz tek hatli emmi.

Telpa ile gorustunuz mu? Cihaz tek hatli emmi.

Telpa ile gorustunuz mu?

Telpa ile gorusmedim. Hatirlattiginiz iyi oldu. Yarın ilk işim aramak olacak.

İnternet satışı ile normal satış arasında hiç bir fark yoktur, aynı faturayı kesiyorlar, internetten bedava mı veriyorlarmış sanki.

İnternet üzerinden alınan cihazı görmeden aldığınız için size verilen yasal süre içerisin de koşulsuz iade hakkımız varmış. Yeni öğrendik bunu da... Bir daha ki elektronik alışverişlerini internet üzerinden yapacağım!

Yorum bağlantısı
Nevzat YÜKSEL
(düzenlendi)

Hakem heyetine başvurmanıza gerek yok satın alınan ürünün aynı gün para iadesi 15 gün de kupon veya ürün değişim hakkınız vardır yasal olarak.

Vatan computerin standart kar stratejilerinden biridir ürünü iade almamaya çalışmak.

Yapmanız gereken tek şey gidip yetkili biriyle konuşmak o da derdinizi anlamazsa ben olsam cihazı alır mağazanın ortasında bağıra çağıra müşterilere olayı lanse ederim bak bakim nasıl alıyorlad.. (lesconda bu yöntemle mağazayı boşaltmışımdır zira mağaza müdürüne de müşteriler sağlam giydirmasyon yaptıydı :D

tarihinde Nevzat YÜKSEL tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

Discoveyler ilk çıktığında da sanki buna benzer olaylar yaşanmıştı.Yarın uğraşmadan Telpaya bir telefon açıp konuyla alakalı bilgi alsanız iyi olur.Yeni çıkan bir model olduğundan böyle bir sıkıntı olmuş olabilir.

İnşallah telpa ne diyecek bakalım? Bi hevesle gittik aldık, a parasına göre çok iyi telefon filan derken hevesimizi kursagimiz da bıraktılar

Hakem heyetine başvurmanıza gerek yok satın alınan ürünün aynı gün para iadesi 15 gün de kupon veya ürün değişim hakkınız vardır yasal olarak.

Vatan computerin standart kar stratejilerinden biridir ürünü iade almamaya çalışmak.

Yapmanız gereken tek şey gidip yetkili biriyle konuşmak o da derdinizi anlamazsa ben olsam cihazı alır mağazanın ortasında bağıra çağıra müşterilere olayı lanse ederim bak bakim nasıl alıyorlad.. (lesconda bu yöntemle mağazayı boşaltmışımdır zira mağaza müdürüne de müşteriler sağlam giydirmasyon yaptıydı :D

Anladıkları dilden konuşmak gerekiyor anlaşılan:)

Iki hatlı telefonlarda, sehven hattın biri kaydedilmiyor.

Diğer hattı deneyin çalışacaktır.

Tabi sorun da düzeltilecektir.

Benim de başıma geldi.

Emmi keşke iki hatlı olaydı... Piyasaya yeni girdi telefon...
Yorum bağlantısı
Nevzat YÜKSEL

İnşallah telpa ne diyecek bakalım? Bi hevesle gittik aldık, a parasına göre çok iyi telefon filan derken hevesimizi kursagimiz da bıraktılar

Anladıkları dilden konuşmak gerekiyor anlaşılan:)

Emmi keşke iki hatlı olaydı... Piyasaya yeni girdi telefon...

Telpayla melpayla uğraşmaya gerek yok hocam benim yöntemi dene olacaktır.

Yorum bağlantısı
Mustafa Şimşek

Eğer operatörünüz avea ise Allah kolaylık versin,

Aynı durum benim iphone da da vardı,

İmdi klonlanmisti, avea 2 haftada zor cozdu,

BTK ve tedarikç. Firma 1 saatte işlemi tamamladı, ama avea kanser etti.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...