İçeriğe Yönlendir

Sonata 94 Sıfır Motor Yapımı ( How Is Made Sonata )

Zekeriya Kahraman

Recommended Posts

Lpg enjektör hortumları biraz uzun değilmi?

Hayırlı olsun.Seslerin değişik olması sanırım telefondan kaynaklı gibi

Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

Ellerinize sağlık. Motor sıfır olmuştur simdi. Biraz gürültülü ve hatta çok karışık gürültülü çalışıyor. Lpg injektörlerini görmesem araç dizel sanacağım.

ilk marş ilk yağ capaklar atılacak yağ değisecek ondan sonra bak sen 

Hayırlı olsun.  :bravo:  :bravo:

Tesekkür ederim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

Lpg enjektör hortumları biraz uzun değilmi?

Hayırlı olsun.Seslerin değişik olması sanırım telefondan kaynaklı gibi

Abi evet uzun ne kadar kısaltılsa iyi olur

motoru cektiğim video sssssıssss diye arada gelen ses telefondan kaynaklı bu hafta yağ ve filitreyi değiştiriyorum .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

Mondeo,dan cıkardığım lastikleride sonata,ya takacağım bakalım nasıl duracak

FiyiR5M.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman
Alt takımı komple değiştirdim Hyundai,nin ilk orjinal parcası üzerinde idi 21 senelik parca hala daha sağlamdı ve cıkan parcalar yerine orjinal parcaları getittirdim değişen parcalar rot kolları - rotiller - tabla burcları - aks ların körüklerini ve gresinide ben yenilemiştim çok güzel oldu

-

31PgI0j.jpg

-

FkCV7rb.jpg

-

Tornacı arab ustayda tesekkürler

1NvkmPL.jpg

-

pUhFX4W.jpg

-

lwNF4QI.jpg

-

7MtjI0H.jpg

-

qPzEQVa.jpg

-

WvRK5Rm.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

tabla fişeklerini değiştirince tablaları zımparalayıp boyamadım deme sakın valla çok pis bozulurum haberin olsun..... :angry:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman
(düzenlendi)

tabla fişeklerini değiştirince tablaları zımparalayıp boyamadım deme sakın valla çok pis bozulurum haberin olsun..... :angry:

Şahin abi valla öyle oldu akşamın darına geldi mustafa ustanın işi yoğundu öğlen sonu anca randevu alabildim  :)

tarihinde Zekeriya Kahraman tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Ben bagaja 3 tüp mat siyah sprey koydum sökülen bir parça olduğu zaman hemen boyuyorum kuruması 5 dakika sürüyor..... Şimdilik görmezden geliyorum haberin olsun.....bir daha olursa Çekerim o arabayı parka haberin olsun.... :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman
(düzenlendi)

Ben bagaja 3 tüp mat siyah sprey koydum sökülen bir parça olduğu zaman hemen boyuyorum kuruması 5 dakika sürüyor..... Şimdilik görmezden geliyorum haberin olsun.....bir daha olursa Çekerim o arabayı parka haberin olsun.... :D

Tamam abi birdaha bende 5 kutu sprey dasıycam abi

WFLcVWD.jpg

tarihinde Zekeriya Kahraman tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

En azından tablalar altta görünmüyor ama paslanmaya karşı bence haricende böyle aracı kaldırınca rahatça fırça ile boyayabilirsin ve fırça boyaması daha uzun ömürlü olacaktır.

Arka tampon ve eğerki niyetini sağlam tutarsan egsoz ucunu fazla geciktirme.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

En azından tablalar altta görünmüyor ama paslanmaya karşı bence haricende böyle aracı kaldırınca rahatça fırça ile boyayabilirsin ve fırça boyaması daha uzun ömürlü olacaktır.

Arka tampon ve eğerki niyetini sağlam tutarsan egsoz ucunu fazla geciktirme.

Abi inanırmısın bilmiyorum 2 aracın üst üste gelmesi inan kolay değil ayağa kaldırmak için baya bi kemer sıksın ( şişmanlara duyrulur ) ufak tefek işler için ise zamana yayacağım bu sanal ortam da kolay gibi görünsede ben bunun bilincindeyim 4 düncü katta zoru basardım .

Bir de sitem etmden gecemiyeceğim takip,ci nerde nasıl olunur takipci bir seyi beğenmeden cıkmak mıdır bu arac değil de ford un markası olsaydı acaba yinemi aynı olurdu 2 satır burda hemen hemen herkezin aracı var ben motordan anlamam ne yazayım demek mazeret değil en azından eline sağlık demekte mi bilmez bu nasıl ford clup üyeliği belki birkac sene sonra ford un markasını alacağım motorda birsey olsun veya olmasın hata veya arızalan problemleri burdan yazmayı düşünüyotum ama bu takipcilerle biraz zor tabi ya ben biraz sinirliyim erkeğin sinirsiz olanı varmı haksızlık karsısında boş konulara laf yetiştirsinler mizah ve ciddi konular haricinde ama adam yazmış burda bu civata nerenin sen bilmiyorsan fotograf eklemezsen yer belirtmezsen millet nerden bilecek

Neyse abi biraz uzun oldu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Sen yazındaki halini kesinlikle bir kenara koyarak  Mütevazi olmaya devam et,bu yakışır durumdur.

Yaptıklarının tadını sadece sen tadacağın için bu imknalar için Rabbimize şükür ile tadını yaşamayı kendine kolaylaştırırsın .

Bir çok arkadaşın sen bu şekilde yapıp kullandığın içn belli edmeselerde mutlu olduklarına ve Helal olsun dediklerine eminim.Bunu düşünerek işlerini yapmayı sürdürerek bu tip yazılardan uzak olmanı tavsiye ederim,sadece sinir katsasıyısına çarpan olur katlanmasına yol açar,sıcak havalarda bunu arttırır.Sukutt olmak fayda taşır :good1:

Her şeyin sırası var zamanla olacaktır. :good1:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı

Eline, emeğine sağlık abi..  :good1:

Yanlız bir konuda, her yapılan için tek tek "eline sağlık" demek, konuda mesaj kirliliğini arttırır, konunun cazibesini azaltır, takipçileride daha da düşürür bence.  ;)  :flowers:

Sinirsiz erkek, balkonsuz eve benzer abi.  ;) Dert etme. Relaks ol.. Keser döner sap döner, tavuk döner et döner..  ;)  :biggrin: (ortamıyumuşatmaespirisismiley) 

Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

Zekeriya bey ellerinize sağlık. Baştan beri takipteyim, gelişmeleri hayranlıkla ve takdirle izliyorum. Olumsuz eleştiri olursa hemen alınganlık göstermeyin. Yol gösterici ya da dikkat çekici eleştiriler olursa bilin ki onlar gerçekten sizi takdir edip ilgiyle izleyenlerdir. Bu size şevk vermelidir. Bir konu içinde en kötü yöntem, konuyla alakası olmayan görüş ve beyanlar yapıp konudan dikkatlerin dağıtılmasıdır. Bi iki sayfa geride motorun sesiyle ilgili yaptığım yorum şayet sizi üzdüyse çok özür dilerim.Bu, sadece merakımdan ve konunuza olan yakın ilgimden dolayıdır. Tekrar tekrar tebrik ediyorum. Alkışlıyorum. Siź zoru başarıp ortaya bir eser çıkardınız.(not:cepten yazdığımdan pek uygun smily bulamadım.)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

Sen yazındaki halini kesinlikle bir kenara koyarak  Mütevazi olmaya devam et,bu yakışır durumdur.

Yaptıklarının tadını sadece sen tadacağın için bu imknalar için Rabbimize şükür ile tadını yaşamayı kendine kolaylaştırırsın .

Bir çok arkadaşın sen bu şekilde yapıp kullandığın içn belli edmeselerde mutlu olduklarına ve Helal olsun dediklerine eminim.Bunu düşünerek işlerini yapmayı sürdürerek bu tip yazılardan uzak olmanı tavsiye ederim,sadece sinir katsasıyısına çarpan olur katlanmasına yol açar,sıcak havalarda bunu arttırır.Sukutt olmak fayda taşır :good1:

Her şeyin sırası var zamanla olacaktır. :good1:

Abi aslın da anlatmaya calıştığım sen ve birkac kişi dışında konuya katılan yok bu tip konular demekki diyorum milletimiz sanayiye alışmış ufak tefek işler için cesaret kazansın istiyorum takipci,yim diyenlerde ortalıkta görünmüyor o zaman ben deli,miyim diyorum kendime

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

Eline, emeğine sağlık abi..  :good1:

Yanlız bir konuda, her yapılan için tek tek "eline sağlık" demek, konuda mesaj kirliliğini arttırır, konunun cazibesini azaltır, takipçileride daha da düşürür bence.  ;)  :flowers:

Sinirsiz erkek, balkonsuz eve benzer abi.  ;) Dert etme. Relaks ol.. Keser döner sap döner, tavuk döner et döner..  ;)  :biggrin: (ortamıyumuşatmaespirisismiley) 

Tesekkür ederim kerem

Ben tek tek eline sağlık beklemiyorum ki yanlış anladın mesaj kirliliği yapar en azından bir beğeni beklerdim hele birde senden sensiz konunun bir anlamı yok :p

Ben balkona döneyim (yumaşatma için arap sabunumu kullanıyon)  :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

Zekeriya bey ellerinize sağlık. Baştan beri takipteyim, gelişmeleri hayranlıkla ve takdirle izliyorum. Olumsuz eleştiri olursa hemen alınganlık göstermeyin. Yol gösterici ya da dikkat çekici eleştiriler olursa bilin ki onlar gerçekten sizi takdir edip ilgiyle izleyenlerdir. Bu size şevk vermelidir. Bir konu içinde en kötü yöntem, konuyla alakası olmayan görüş ve beyanlar yapıp konudan dikkatlerin dağıtılmasıdır. Bi iki sayfa geride motorun sesiyle ilgili yaptığım yorum şayet sizi üzdüyse çok özür dilerim.Bu, sadece merakımdan ve konunuza olan yakın ilgimden dolayıdır. Tekrar tekrar tebrik ediyorum. Alkışlıyorum. Siź zoru başarıp ortaya bir eser çıkardınız.(not:cepten yazdığımdan pek uygun smily bulamadım.)

Abi aracın ilk sesiydi birde telen kaynalı ses olunca iç içe ses karıştı dizel sesi gibi alışınca ses kalmadı

Dün 15w40 minarel yağı boşalttım filitreyi değiştirdim yerine 1000 km lik 10w40 sentetik yağ koydum bu hafta çiflik yolu göründü 250 km bakalım sesi soluğu gidişi nasıl yorma,dan sürat yapmadan ara ara hızlanarak doğa havası aldıralım ( estağfurullah abi ilgili olman yeter ) ;):flowers:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Halil Geloğlu

Zekeriya abi sen kendini aşmışsın abi bırak ufak tefek işleri motor tamiri yapıyorsun. Ben senin diğer sonata tamirini çok takip ettim. Ellerine sağlık gerçekten motoru söküp tekrardan toplaman çok mutluluk verici bir iş olmalı. En azından yarım iş yapan sanayi ustaları ile uğraşmıyorsun. Tebrikler. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Zeki abi Allah için şu başlığı düzelt. Başlığı takip ediyoruz da ismi bir garip :)

Önerim:

-How it's made: Sonata(Discovery Channel tadında) ;

-How Sonata is fixed ;

- ya da en güzeli Sonata nasıl tamir edilir.

Hatta buraya oylama mı başlatsak başlık için? ;)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Zekeriya Kahraman

Zeki abi Allah için şu başlığı düzelt. Başlığı takip ediyoruz da ismi bir garip :)

Önerim:

-How it's made: Sonata(Discovery Channel tadında) ;

-How Sonata is fixed ;

- ya da en güzeli Sonata nasıl tamir edilir.

Hatta buraya oylama mı başlatsak başlık için? ;)

Emre başlık deiştirme işi gecti Moderatör olsaydım olurdu belki  :biggrin:

Kelepir bir Ford bulursam onu başlığını  How it's made: Mondeo yaparım  ;) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

zekeriya usta süper iş çıkarmıssınız ellerinize sağlık   :)

Tesekkür ederim Barış bey

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Zekeriya Kahraman

İlk çalıştırışta Rolantinin normalin üstünde yüksek calışma sebebi nedir ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...