İçeriğe Yönlendir

Araç Kamerası -Harici Lens- Panorama X1 (Hırsızlığa Karşı En Iyisi)

Olgu Erhan

Recommended Posts

Olgu Erhan
(düzenlendi)
Bu mükemmel düşünülmüş kamerayı az önce gördüm ve gerçekten çok heyecanlandım. Ana ünitesini araçta istediğimiz yere gizledikten sonra minicik lensi istediğimiz noktaya takıyoruz ve dışarıdan asla dikkat çekmiyor.

https://shop.pier28.com/index.php/dashcams/street-guardian-sgzc12rc-panorama-x1-remote-camera.html 200 $ bu kamera için gerçekten uygun bir fiyat çünkü Kore üretimi çok özel bir kamera.

Kayıpsız netlik örnekleri burada : https://mega.co.nz/#F!uIIxDDgA!OUVwXX_u6s7BfH_iMmoECA

Panorama X1 Özellikleri :

- 1080P Full HD

- Built-in GPS logger antenna

- Wide dynamic range ( WDR )

- G-sensor, Motion detection, auto / cycle recording

- Sony CMOS Sensor IMX322

- Processor ( CPU ): Zoran Coach 12p

- Remote lens camera. Up to 6m video cable

- 2.7"TFT Capacitive touch LCD, 16,000,000 true colour

- Direct power supply from vehicle cigarette lighter,DC 12- 24V.

- Video resolution: 1080p 30Fps, 720p 30Fps, 720p 60Fps.

- H.264/MPEG4 AVC video encoding, MP4 file type.

- Lens FOV 135 degree diagonal. F1.8 aperture.

- Support up to 128Gb MicroSD card..

- Smart motion detection algorithm recording with 5 seconds pre-recording.

- Event recording with built-in G-sensor.

- Built-in microphone. ON/OFF hotkey.

- Built-in supercaps ( capacitors ).

- Support external mobile power bank.

zLkBta0.jpg7IbFR9N.jpg

rnAC1mM.jpgDQg5Hr8.jpg76qbbXm.jpgAUkq1T3.jpgdpq2hIq.jpgFSS53n3.jpgyROVOVk.jpgvqNfpUQ.jpgR4lQ4uL.jpgZMLnM4W.jpgCcS5bAV.jpgXjbDQwP.jpgTbizquq.jpgAANcbfG.jpgNPUR8cX.jpgRYzozCL.jpg

tarihinde Olgu Erhan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Olgunum onu bunu bilmem şu Gt680W kalitesi bir başka alacağım bir gün ondan acayip taktımkafaya

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Olgunum onu bunu bilmem şu Gt680W kalitesi bir başka alacağım bir gün ondan acayip taktımkafaya

Panorama X2. Al :)

Yorum bağlantısı
Okan Tansel
(düzenlendi)

Panorama X2. Al :)

Yok kardeşim ya videolarını izliyorumda Gt680w hala bir başka hem görüntü hem maliyeti bence  ;)  :biggrin:

tarihinde Okan Tansel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Yok kardeşm ya videolarını izliyorumda Gt680w hala bir başka hem görüntü hem maliyeti bence

Aşırı sıcakta bırakmaya gelmez hele hele izmir sıcağı aman diyim :)

Gt680w + 3 tane yedek pil alacan ve sök tak ile 3-4 sene sıkıntısız gider :)

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

GT680W-C yok mu piyasada?

Kapasitörlü ;)

Emrem vardır mutlakada ben kameraları olgu dan aldım hep hihi kronik oldu benim için  :D  :D  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

GT680W-C yok mu piyasada?

Kapasitörlü ;)

Kapasitörlü hiç görmedim valla bunda.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Kapasitörlü hiç görmedim valla bunda.

Abi inanır mısın GT680w ile G1W-C aynı kamera sanıyordum. Chipset zaten aynı değil mi?

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Abi inanır mısın GT680w ile G1W-C aynı kamera sanıyordum. Chipset zaten aynı değil mi?

Chipset aynı ama yazılım artı lens bakımından Gt680 daha net + gps li.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Gözcü
(düzenlendi)

Olgu bey, anladığım kadarıyla G1W-C kapasitörlü, yani aracın elektriğine ihtiyacı var ve bu yüzden araç içine kablo döşenmesi gerekiyor ve ancak araç çalışırken kayıt yapıyor. GT680w veya Dome G90-7S pilli yani aracın elektriğinden bağımsız çalışıyor; yani araç içine kablo döşemeye gerek kalmıyor. Yanlış anlamamışım değil mi?

Eğer anladığım doğruysa o zaman pilli olanlardan alırsak ilerde pilin ömrünün bitmesi veya şişmesi sorunları olabilecek ısıdan vs dolayı ama G1WC alırsak da bu sefer hem kablo döşemesi gerekecek ve hem de sürekli kayıt yapamayacağız, değil mi?

Aracıma kamera almayı düşünüyorum ama kararsız kaldım.

tarihinde Ömer Gözcü tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Olgu bey, anladığım kadarıyla G1W-C kapasitörlü, yani aracın elektriğine ihtiyacı var ve bu yüzden araç içine kablo döşenmesi gerekiyor ve ancak araç çalışırken kayıt yapıyor. GT680w veya Dome G90-7S pilli yani aracın elektriğinden bağımsız çalışıyor; yani araç içine kablo döşemeye gerek kalmıyor. Yanlış anlamamışım değil mi?

Eğer anladığım doğruysa o zaman pilli olanlardan alırsak ilerde pilin ömrünün bitmesi veya şişmesi sorunları olabilecek ısıdan vs dolayı ama G1WC alırsak da bu sefer hem kablo döşemesi gerekecek ve hem de sürekli kayıt yapamayacağız, değil mi?

Pilli olan cihazların enerji almadan bağımsız çalışmaları 20 maxx 45 dakika olacaktır.

Her durumda kameraları bir şekilde elektriğe bağlıyorsunuz. Ama yok ben kablo çekmem derseniz bu Panorama X1 ürününü PowerBank ile besleyerek kullanabilirsiniz.

Aynen Videolarda olduğu gibi :

Yorum bağlantısı
  • 5 yıl sonra...
Tansu Kalafatoğlu

Şu videodan sonra kameraya lens almaya karar verim. 70mai pro var. Lens çevresi kaç bilmiyorum. Polarize ya da yansıma önleyici lensler nerede satılıyor acaba?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...