İçeriğe Yönlendir

Mercedes w203 C320 Yaptıklarım Bakım/onarım/modifiye

Furkan Avcı

Recommended Posts

Mustafa Tüfekçi

Emisyon dan tuvde kalıp sanayi de geçtim o başka. Katı tuv egzoz emisyon değilde fiziken kontrol de ediyor. Büyük ihtimalle birden fazla var diye teknisyenin kafa karıştı da geçirdi :p. Diğeri nispeten az kaynaklı bu puntolu olmuş abi. Tabi tuvde teknisyenin paşa gönlü de önemli faktör

Yorum bağlantısı

Tüv de ne boş işlerle uğraşıo ikiye bölünmüş kaynakla geri bağlanmş aırbag vs hakketirmiş araçları muayeneden geçirio egzoza fara bakıp araba bırakıo ...

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Furkan Avcı

Uzun zamandır yazamıyordum foruma işlerin aşırı yoğunluğundan dolayı.

Merso su koyuverdi bayramda, su koyuverdi dediysem gerçekten su :D

Radyatör bağlantı yerinden çatlamış, 50 km de 1 litre ekleye ekleye Eskişehir'e vardım, yalnız hakkını verdim mersonun, şişe su koydum :D çeşme suyu eklemedim hiç. Su an mis gibi şişe su dolaşıyor içinde, radyatörden çek çay demle o derece temiz :D 

Radyatör onarılacak gibi değildi yenisinin siparişini geçtik, parça değişecek.

Kendim sökecektim de klima radyatörü ile entegre olunca yemedi :) 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
4 dakika önce, Emre Ünal2 yazdı:

Geçmiş olsun Furkan Bey.

Teşekkürler hocam.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Geçmiş olsun, merson mu var derdin var, mersonmu var cep boş, bu nasıl iş yahu :)

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
20 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

Geçmiş olsun, merson mu var derdin var, mersonmu var cep boş, bu nasıl iş yahu :)

Sağol abi, ne yapalım gül/diken meselesi :D

18 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Geçmiş olsun Furkan. :)
Harbi su koyvermiş

Sağol abim :)

17 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Geçmiş olsun, 1 milyon km'yi göremedi radyatör :p

340.000 :D

6 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Gelmiş mi

Yavaştan :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Radyatör değişti, 8 litre antifiriz eklendi, çok şükür sıkıntı yok şimdilik.

Bu arada şanzıman yağı da gelip radyatörün içinden dönüyormuş (ayrı kanaldan tabiki :) ), vay be dedim :) 

Bu arada geçen yıl klima kompresörü değiştikten sonra usta havalar ısınınca gel kontrol edelim dedi, seviye ayarlandı içerisi buz gibi oldu :brr:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Buz gibi olduysa tırt demektir, normal soğuk ortam olmalı :p

güle güle bin, sorunsuz inşallah.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Furkan Avcı

Uzun bir aradan sonra yazalım;

Geçen gün 4 balatayı garajda değiştirdim. Ön kaliperde balataları tutan kısmın iç tarafta 2 tane vida var onları sökünce balatalar boşa çıkıyor. Boşa çıkıyor dediğime bakmayın içerde bulunan pistonu tornavida vb bir şeyle hafif ittirmeniz gerekiyor. 

Ön hazırlığımız, aletler ve güvenlik önlemleri :)

c320_balatadegisimi1.jpg

Yeni Balatalarımız:

c320_balatadegisimi2.jpg

Eski ve Yeni balatalarımız: ( dibine kadar balatalrı kullanmışım desem yeridir :)

c320_balatadegisimi3.jpg

Arka balata kısmını zaten daha önce anlatmıştım

Ha unutmadan, eski balataları yerinden çıkarmak tamamda, eskisinin yerine yenisini takarken incelen balata için öne gelen pistonu geri ittirecek bir aparata ihtiyaç var,

Ben tüh bu kısmı atlamışız diyip geri toplayacak imdadıma bu aparat yetişti. Adı da hep çok garibime gitmiştir İŞKENCE :D :D

c320_balatadegisimi4.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Abi balata ne aldın. Textar set ses yapıyor şuan. :( Parçacı değişiriz felan dedi de işçilik vermek içimden gelmiyor şuan

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
28 dakika önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Abi balata ne aldın. Textar set ses yapıyor şuan. :( Parçacı değişiriz felan dedi de işçilik vermek içimden gelmiyor şuan

Ustamın tavsiyesi üzerine PAGID aldım, çok memnun kaldım. 1500 km yi geçtim şu an, gayet iyiler, çıt ses yok. Textar dan çok daha iyi, ve daha uygun.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Furkan Avcı
Mustafa Tüfekçi yazdı:

O kaynak izi muayene zamanı sıkıntı olmaz mı

Mehmet Göktürk yazdı:

olur

Ali Gök yazdı:

Bi tanesi zaten kaynaklı gibi duruyor onuda geçirmezlerdi sıkıntı okacak olsa yanlışmıyım?

2018 Eylülde bu hali ile girdim, muayene sıkıntı olmadı ;)

Yorum bağlantısı
Hamit inan
Furkan Avcı yazdı:

2018 Eylülde bu hali ile girdim, muayene sıkıntı olmadı ;)

Furkan aklıma gelmişken sorayım. Senin aracın anahtarı ne kadar mesafeye kadar çalışıyor yaklaşık. Bendeki 4-5 mt mesafeyi geçemiyor

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Mehmet Yıldız 1 yazdı:

Furkan aklıma gelmişken sorayım. Senin aracın anahtarı ne kadar mesafeye kadar çalışıyor yaklaşık. Bendeki 4-5 mt mesafeyi geçemiyor

Hocam bazen 30 metre bazen 5.

Arka camdaki ısıtıcı aynı zamanda uzaktan kumandanın alıcısı, ortama ve görüş açısına göre mesafe değişiyor. 

Tabi kumanda pili de bir etken. 

Yorum bağlantısı
Hamit inan
Furkan Avcı yazdı:

Hocam bazen 30 metre bazen 5.

Arka camdaki ısıtıcı aynı zamanda uzaktan kumandanın alıcısı, ortama ve görüş açısına göre mesafe değişiyor. 

Tabi kumanda pili de bir etken. 

Ne taraftan tutarsam tutayım 5 mt yi geçmiyor kafama takıldı bi bakayım dedim. Bagajda sigorta varmış baktım sağlam. Arka cam değil abi bizim arabalarda. Arka camın üstünde radyo ve rf alıcısı var. Onları söktüm oksit, soğuk lehim falan var mı diye. Görünürde ondada birşey yok. Piller zaten sağlam. Birde şöfor kapısındaki ir alıcısında soğuk lehim olursa almaz demişler. Ama rf yi etkileyeceğini sanmıyorum. Biraz daha kurcalim :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...