İçeriğe Yönlendir

Bosch,siemens,profilo...aynı Buzdolabı Ama Hangi Markayı Almalıyım?

Erol YILDIRIM

Recommended Posts

Erol YILDIRIM
(düzenlendi)

Arkadaşlar bir buzdolabı beğendim XXL boyutunda. 
Temel Özellikler: 

Yükseklik:177,30 cm, Genişlik:85,80 cm, derinliklik:73,40 cm, Enerji Sınıfı:A+, Toplam brüt hacim:598 l, Toplam soğutucu net hacmi:400 l, Dondurucu net hacmi:161 lt 

Elektrik tüketimi: 445 kWh/yıl 
Üç markada aynı buzdolabını (Bosch-Siemens-Profilo) satıyor.Yani aynı buzdolabı bu üç farklı marka altında satışa sunulmuş. 
Sizce hangi markayı tercih edeyim bu buzdolabında Bosch?Siemes?Profilo? 
Yardımlarınız için teşekkürler. 

http://www.profilo.com.tr/%C3%BCr%C3%BCnler/beyaz-e%C5%9Fya/buzdolab%C4%B1-ve-derin-dondurucular/buzdolaplar%C4%B1/BD2074W2AN.html?source=browse

http://www.siemens-home.com/tr/%C3%BCr%C3%BCnler/buzdolaplar%C4%B1-ve-derin-dondurucular/xl-xxl-gard%C4%B1rop-tipi/KD74NAF20N.html?source=browse

http://www.bosch-home.com/tr/%C3%BCr%C3%BCnler/buzdolaplar%C4%B1-ve-derin-dondurucular/xl-xxl-gard%C4%B1rop-tipi/KDN74AF20N.html?source=browse

tarihinde Sani Gerşon tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

annemlerde 20 senelik Bosch var (dijital ekranlı) biz evlenirken arçelik aldık..

Şunu net söyleyeyim 20 senelik Bosch 8 senelik Arçelik'ten çok ama çok daha sessiz..

Tercihim Bosch olurdu..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erol YILDIRIM

Sanırım almak istediğim bu buzdolabını aynı fabrika yapıp bosch,profilo,siemens markası altında satılıyor.Burada hangi markayı almak lazım   sizce?

Yorum bağlantısı
Atilla Atun

Biz şubat ayında buzdolap ve çamaşır mak aldık. Hanım bosch istiyordu bende çok iyi bildiğim eski markalardan hotpoint ariston teklif ettim.daha pahalı ama çok çok sağlam.

Mükemmel aletler kesinlikle tavsiye ederim.Gri renk gun metal renginde .

Buzdolap dev gibi 1.92 cm boyu.çift kapılı alttan dolduruculu.

Almazsanda bi bak derim.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bosc=Siemens bu arada, bunlar olacaksa ucuz olan hangisi ise onu al, zaten aynılar :)

Yorum bağlantısı
Mithat Tuğrul

Yanlış bilmiyorsam üçününde servisi aynı olmalı. Yada benım yaşadıgım yerde böyle. Ben tüm beyaz eşyalarımı profilodan aldım, çok memnunum. Servis ve ilgi alaka iyi. Bosch ve profilo aynı fabrıka çıkıslı diye söyleniyor.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Alp

annemlerde 20 senelik Bosch var (dijital ekranlı) biz evlenirken arçelik aldık..

Şunu net söyleyeyim 20 senelik Bosch 8 senelik Arçelik'ten çok ama çok daha sessiz..

Tercihim Bosch olurdu..

Eski Alman Doğu Bloku yıkıldıktan sonra üretilen araba olsun, makine olsun bütün mallar "Kasıtlı Eskitme" denilen bir teknik ile üretildi.

Yani fabrikadan daha üretim aşamasında bozulma zamanı belirlenerek imal edildi. 

Google'da bir arama yapın; bu tekniğin ilk ampuller üzerinde uygulanıp sonra firmaların aralarında anlaşarak bu tekniği tüm üretilen mallara sirayet ettirdiğini anlatan bir belgesel var.

Eski model Mercedes'ler Ortadoğu'da savaş bölgelerinde halen taş gibi yürüyor.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Benim tercihim LG ' den yana olurdu [emoji4]

Bu buzdolabının orjinalinin LG olması lazım. Bu tip basık ve geniş dolaplar Avrupa değil, Güney Kore tarzıdır. Mutfaklar genişledikçe bu tip modeller de alınabilir oldu, eski tip mutfak ya da dar uzun modellere göre dizayn edilmiş dolaplar uymuyordu. Amerikan tarzı olanlar ise her zaman olduğu gibi büyük, gardrop tarzı karşılıklı çift kapılı, su pınarlı ya da buzluk kapağı ayrı açılmayan modeller oluyor.

Saygılarımla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Özet

Bosch buzdolaplarının motoruna bakın LG yazar.Motoru Lg den alıyorlar.Buzdolabında LG öneriyorum XXL 4 senedir kullanıyorum.Çok memnunum. Servis kalitesi de çok iyi deniyor.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Profilo, bosch ve siemense göre ucuz olan markası sanırım(vestel-regal, arçelik-altus gibi). Bizde profilo buzdolabı ve çamaşır makinesi var. Orta seviye ürün ne pahalısı ne ucuzu. Buzdolabının 3 kusuru var bana göre;

*Dondurucu ışığı yok

*Soğutucu kapağı kendisi kapanıyor, güzel bir özellik ama elle azıcık destek verseniz dondurucu kapağı açılıyor ve aralık kalıyor, sürekli kontrol edilmeli açık kaldı mı diye.

*Yiyeceklerin kokusunu karıştırmamakta pek başarılı değil.

Klasik söylem olacak ama annemlerin bilmem kaç yıllık dijital göstergeli arçelik buzdolabının yanından geçmiyor kalitesi.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Uzun yıllar kullanacağınızı ve garanti dışı yedek parça ihtiyacınızın olacağını düşünerek seçim yapın.

Yorum bağlantısı
Murat Birinci

Evimizde tüm beyaz eşyalar bosch. Bir gün başıma gelen olayı anlatayım. Ona göre kararı siz verin.

Geçen senelerde mutfakta bulunan bulaşık makinesi birden çalışmamaya başladı. Ekranda hata veriyordu.

Araştırdım biraz voltajdan çıktı. Bunun üzerine servisi aradım ve geldi. Teknik eleman işlem yaptı ve sonra bana sorunun evin elektrik devresinde olduğunu söyleyip garantili olan cihazın bu işlemine para istedi.

Bende itiraz ettim ve vermedim. Konuyu bosch almanya genel müdürlüğüne kadar ilettim. Ama bir cevap bile yazmadılar. Ablamlar almanyada oturuyor ve kesinlikle Siemens almamı tavsiye etti.

Şimdi siemens ve bosch aynı banttan çıkıyor dediğinizi duyar gibiyim. Ama orada yaşayan, markayı bilen biri bana bunu söyledi. Teknik servis, müşteri ilişkileri bu denli paraya endeksli bir şirket bence işe yaramaz.

Birde sloganları da "İnsanların güvenini kaybetmektense para kaybetmeyi tercih ederim" demişler. Şahsen kendi adıma beni kaybettiler. Bundan sonra yanına yaklaşmam bile  :fiuw:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Bence Profilo tercih edilmeli. Evdeki buzdolabı Bosch kapağında Türkiye de üretildiği yazıyor. Dolabı aldıktan sonra aynısını profilo mağazasında görmüştüm. İçine , kompresörüne baktım birebir aynıydı ve fiyatı 300tl kadar daha ucuzdu. Keşke profilo alsaydım demiştim.

Satıcı bayiler profilonun 2.kalite üretildiğini söylüyorlar ancak ben inanmıyorum. Gittim inceledim birebir aynı. Daha yeni siemens çamaşır makinesi aldım. Aynı makina profiloda da vardı. Ancak Siemens bayisi çok iyi indirim yapınca Siemens almıştım. Kuruluma gelen servise de profiloyu sormuştum. "Abi aynı ürün , birinde bosch birinde profilo yazıyor , Kurulumunu da biz yapıyoruz dedi."

Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Koç

Bosch-siemens-profilo hepsi aynı fabrikadan çıkıyor hepsine aynı servis bakıyor ancak servis numaraları farklı. Nofrost mu alacaksınız low frost mu. Ben pazartesi günü bd3058 koduyla başlayan buzdolabını n11 den yaklaşık 1200 tl ye 9 taksit aldım. Kullananlar memnun. Aynı dolab bosch ta nakit 1700 liranın altında yok. Aralarındaki fark iki küçük çekmece ve dijital gösterge.

Yorum bağlantısı
Tevfik Özdemir

Bende buzdolabı bakıyorum gerçi daha vakit var da neyse:) bosch yada hotpoint ariston arasında kalmıştım dediğiniz gibiyse profiloyuda araştırmak lazım

Yorum bağlantısı
Tayfur Polat

Son 2 yıldır Bosch buzdolabını maalesef tavsiye etmiyor kullanan arkadaşlar. Sesi , 5 yıl dan daha önce olan bosch marka buzdolaplarına göre daha fazlaymış. Ben Beko aldım 5 yıl önce, memnunum. Dersen bu kez de siemens al, ben bulaşık makinesinde tavsiyeleri dinleyerek siemens aldım. Kolaylıklar dilerim, seçim yapmak da epey zor iş maalesef.

Yorum bağlantısı
Erol YILDIRIM
Bu buzdolabını aldık diyelim.Mutfak kapısının genişliğini ölçtüm 73 cm geldi.Bu buzdolabı kapıdanda geçmeyecekmiş gibi...Zira ölçüleri :177x86x73
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

O zaman çok zor. Belki kapaklar sökülerek içeri alınabilir. Ya da balkondan vb. yollarla alnabilir. Diğer alternatif te kapının  genişletilmesi...:(

Yorum bağlantısı
Sadık Güleryüz

Hepsi aynı fabrikadan çıkıyorsa,isimlere bağlı kalmamak lazım.En ucuzu ne ise onu alın bence.

Kesinlikle doğru yorum. Hepsi malzemelerine varana aynı üretim, servis hizmetlerini de aynı firma veriyor. Bu durumda parasal açıdan sizin için en uygunu hangisi ise onu tercih etmelisiniz...

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Beyaz eşya tercihi yaparken bosch veya siemens düşündüğümden dolayı çoğu bayide ihtiyaçlarımı karşılayacak modelleri belirledikten sonra en uygun bir bosch bayinden fiyat alınca bosch tercih ettim. Siemens bayi aynı indirimi yapsaydı siemens tercihim olurdu. Profilo hiç düşünmedim..

Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Fatih Aldemir

Konu açacaktım ki varmış zaten :) buradan anladığım; Profilo almak lazım :D 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...