İçeriğe Yönlendir

Bosch,siemens,profilo...aynı Buzdolabı Ama Hangi Markayı Almalıyım?

Erol YILDIRIM

Recommended Posts

Köksal Yılmaz

Bende Profilo buzdolabı var, Bikaç ay önce anakartı bozuldu 480 tl, ondan bir hafta sonra fan bozuldu 350 tl dediler geçen hafta öptüğü için 250 tl aldı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Remzi Karaca

Türkiye’de üretilen tek karbon fiber buzdolabı olarak Arçelik Diamond, kusursuz ahşap detayları ve dayanıklı dış tasarımıyla 25 yıl tam garantiye sahiptir.

Reklamlarda gördüm de "25 yıl" garantiyi duyunca aklıma geldi...

5 yıl garantili 5 buzdolabını zaman içinde almak daha ekonomik olabilir [emoji4]

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Ben Bosch tercih ettim. Alırken hanım özellikle derin dondurucu aşağıda olsun istedi. 1,5 sene önce 3600 TL civarında bir fiyata almıştım. Şimdi uçmuş fiyat, aşağıdaki linkte aldığım dolabın özellikleri var.

https://www.hepsiburada.com/bosch-kgn86ai42n-a-682-lt-no-frost-buzdolabi-p-HBV000009218Y?magaza=Cadde01&wt_gl=cpc.elk.beyazesya-hero-sku-mda.pla&gclid=CjwKCAjw7vraBRBbEiwA4WBOnx2aOOECbE0gbcYvVR7RJBLqyiamm4gkJHGBwJleZ1T_sN1cR_4TQhoCcUcQAvD_BwE

Yorum bağlantısı
Fatih Aldemir

Buzdolabı aldım. Özellikle Siemens ve profilo mağazasına gittim. Bildiğin iki buzdolabı da aynı. Birine Siemens yazmışlar, diğerine profilo. Birinin kapı kolları oval, diğerinin daha köşeli. Geri kalan herşeyi aynı. Siemens 4650 den aşağı inmedi. Profilo ile 4 e anlaştık.

Bosch - Siemens - Profilo aynı fabrikada üretiliyor.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Buzdolabı aldım. Özellikle Siemens ve profilo mağazasına gittim. Bildiğin iki buzdolabı da aynı. Birine Siemens yazmışlar, diğerine profilo. Birinin kapı kolları oval, diğerinin daha köşeli. Geri kalan herşeyi aynı. Siemens 4650 den aşağı inmedi. Profilo ile 4 e anlaştık.
Görünmeyen kısımda yalıtımda vs fark olabilir mi?
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
7 saat önce, Evren Erakçora yazdı:
7 saat önce, Fatih Aldemir yazdı:

Görünmeyen kısımda yalıtımda vs fark olabilir mi?

Siemensin farkı daha çok elektronik özelliklerinde oluyor. Programlanabilir dondurma seçenekleri, internetten dolaba müdahale edebilme vb özellikler siemenste daha iyi.

Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen

Benim buzdolabım çamaşır makinem profilo. Çamaşır makinesi çok iyi çelik kazanlı alman üretim olmasına vs bakmıştım. Fakat buzdolabı değişik bişey normalde sesini duymuyorum ama zaman zaman çat çut pat küt diye yüksek sesler çıkarıyor. Sinir bozucu bu sesler kitapçıkta normaldir olarak geçiyor. Profilo alacaksanız bu konuya dikkat etmenizi öneririm bu sesleri çıkarmayan bir model bakın 

Yorum bağlantısı
Benim buzdolabım çamaşır makinem profilo. Çamaşır makinesi çok iyi çelik kazanlı alman üretim olmasına vs bakmıştım. Fakat buzdolabı değişik bişey normalde sesini duymuyorum ama zaman zaman çat çut pat küt diye yüksek sesler çıkarıyor. Sinir bozucu bu sesler kitapçıkta normaldir olarak geçiyor. Profilo alacaksanız bu konuya dikkat etmenizi öneririm bu sesleri çıkarmayan bir model bakın 
Bosch da da var gece buz kırıyor dediler çatır çutur buzlukta belediye kazı yapıyor gibi ses geliyor
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen
13 dakika önce, Tahir Ak yazdı:
26 dakika önce, Çiğdem Kaya Bilgiç yazdı:

Bosch da da var gece buz kırıyor dediler çatır çutur buzlukta belediye kazı yapıyor gibi ses geliyor

Nofrostu yanlış anlamış marka demek ki. Ne bileyim garip geliyor yıllarca arçelik kullandık bi tık ses duymadık  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...