İçeriğe Yönlendir

Osram Night Breaker Plus/Unlimited/Laser

Safak Acar

Recommended Posts

Uğur Köker

Made in germany bulabilirseniz çok daha iyi olur china olanların ömrü pek uzun olmuyor. Germany olanlar 100 tl civarında ama bulmaz zor olabiliyor. Eşimin aracına almıştım %30 farketti diyebilirim...

ürün bugün bana ulaştı,orijinal kutusunda ve made in germany  ;)  ambalajı çok orijinal sahte değildir kanımca,55 tl indirmlerle 44 e falan denk geldi,karlı bir alışveriş yaptım  :)

Yorum bağlantısı
Uğur Köker

arkadaşlar osramları bugün taktırdım ve az önce test ettim;sonuç mükemmel ! daha önce sarı kör farlarla nasıl gidiyormuşum şaştım;aynı problemi yaşayan arkadaşlar hiç düşünmeden alabilirler.alışveriş sitelerinde fiyatı çok uygun ve orijinal ürün geliyor...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...

Aracıma ampul alacağım osram night breaker markasında karar kıldım. Ancak plus ve unlimited modeli var. Farkları nelerdir? Hangisini önerirsiniz?

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Aracıma ampul alacağım osram night breaker markasında karar kıldım. Ancak plus ve unlimited modeli var. Farkları nelerdir? Hangisini önerirsiniz?

Unlimited olan, plus olandan sonra çıkarılmış yeni nesil olan seridir bildiğim kadarıyla. Işık şiddeti ve ömrü biraz daha uzun olması lazım.

Ben uzunlarda Unlimited olanı 1 yıldır kullanıyorum ve memnunum ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Unlimited olan, plus olandan sonra çıkarılmış yeni nesil olan seridir bildiğim kadarıyla. Işık şiddeti ve ömrü biraz daha uzun olması lazım.

Ben uzunlarda Unlimited olanı 1 yıldır kullanıyorum ve memnunum ;)

Abi ben kısalara takacağım. Uzunlarada almayı düşünüyorum. Uzunlarda h değeri değişiyor mu? Kimisi H7 olur uzunlara diyor.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Kisalar h7 uzunlar genelde h1 oluyor. Ulti son çıkan versiyonu. +130 olan diğer markalar daha fazla ömür vaad ediyor ama bir çift h7 90 liralari buluyor epey yüksek geliyor bana.

Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Arabamı alır almaz unlimited ile değiştim orjinal ampülleri. 5-6 aydır gayet memnunum.

Yorum bağlantısı

Babamın aracında plus vardı, ömrü kısa olduğu için 1 sene sonunda cortladı, şimdi unlimited aldık daha iyi aydınlatıığını söylüyor.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Ben zaten şunu anlamış değilim.. plus varsa neden unlimited çıkartıyorsun.. Bu daha iyi diyorsan neden plus'ı üretmeye devam ediyorsun..  Bu konu deterjanlarda da çok fazla.. Bu yaptığımız en iyi deterjan diyor reklamlarda iyi de güzelim diğer 30 çeşit deterjanı neden üretiyorsun kötü olduğunu bile bile.. Bu diş macununda da böyle. Uzmanlar sürekli en iyisini yapıyorlar ama iyi olmayanlarda satılmaya devam ediyor :)

Yani lafın özü çok bir fark olduğunu düşünmüyorum..

• Beğen 4
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Bende unlimited kullanıyorum. Sanıyorum bir sene olacak maşallah tık demediler :nazar:

Yorum bağlantısı

Şimdi ikisinin kullanım amaçları farklı. Ayrı amaca hizmet eden, ayrı ürünler.

Night Breaker Plus, birim alana daha fazla ışık yolluyor ve daha parlak bir aydınlarma sağlıyor. Yani el feneriyle aydınlattığınız bir yüzeye, ikinci bir el freni tutarsınız da daha parlak olur ya. İşte Nightbreaker bunu yapıyor. Tabi karşıdakinin gözünü de almıyor. Daha parlak yandığı için ömrü oldukça kısa.

Unlimited ise standart ampulün daha uzun ömürlüsü. Aydınlatma şiddeti orijinal ampulünüze yakındır. Fakat ömrü daha uzun.

Konu kapatılabilir :)

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Abi ben kısalara takacağım. Uzunlarada almayı düşünüyorum. Uzunlarda h değeri değişiyor mu? Kimisi H7 olur uzunlara diyor.

Şu linkten aracınızda kullanılan bütün ampül tiplerini öğrenebilirsiniz

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/260387-arac%C4%B1n%C4%B1zda-kullan%C4%B1lan-amp%C3%BCl-tiplerini-%C3%B6%C4%9Frenin/

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Bosch Xenon Silver'a da bakmanızı öneririm. NB+ da kullandım, ömür ve ışık şiddeti açısından Xenon Silverdan açık ara gerideydi.. Bir araştırın kararınız değişebilir. :good1:

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Aracı aldığımda iki tane unlimited almıştım geçen hafta birisi patladı şuanda sağda plus solda unlimited var aydınlatmada aynı rengide aynı belki ömürleri farklıdır ha şöyle bişeyde var bu ampülleri aldıkdan sonra çokta büyük bir fark beklemeyin.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Şimdi ikisinin kullanım amaçları farklı. Ayrı amaca hizmet eden, ayrı ürünler.

Night Breaker Plus, birim alana daha fazla ışık yolluyor ve daha parlak bir aydınlarma sağlıyor. Yani el feneriyle aydınlattığınız bir yüzeye, ikinci bir el freni tutarsınız da daha parlak olur ya. İşte Nightbreaker bunu yapıyor. Tabi karşıdakinin gözünü de almıyor. Daha parlak yandığı için ömrü oldukça kısa.

Unlimited ise standart ampulün daha uzun ömürlüsü. Aydınlatma şiddeti orijinal ampulünüze yakındır. Fakat ömrü daha uzun.

Konu kapatılabilir :)

Yanlış biliyorsunuz, sizin söylediğiniz long life. Unlimited plus tan sonra çıkan bir üst versiyon ve daha fazla ışık verdiğini vadediyor.

Plus %90

Unlimited %110

Yorum bağlantısı

Aracı aldığımda iki tane unlimited almıştım geçen hafta birisi patladı şuanda sağda plus solda unlimited var aydınlatmada aynı rengide aynı belki ömürleri farklıdır ha şöyle bişeyde var bu ampülleri aldıkdan sonra çokta büyük bir fark beklemeyin.

şu an aracımda standart ampul takılı. uzun yolda kör olacak gibiyim. insanın gözleri bir hoş oluyor. ışığı arıyoruz geceleri :)

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

şu an aracımda standart ampul takılı. uzun yolda kör olacak gibiyim. insanın gözleri bir hoş oluyor. ışığı arıyoruz geceleri :)

İmkan varsa bi-xenon yaptırın . Bu ampüllerden fazla birşey beklemeyin birazda para tuzağı gibi.

Yorum bağlantısı

İmkan varsa bi-xenon yaptırın . Bu ampüllerden fazla birşey beklemeyin birazda para tuzağı gibi.

şu an bi-xenon düşünmüyorum. ilerideki planlarımda ilk sırada yer alıyor.

Yorum bağlantısı

Yanlış biliyorsunuz, sizin söylediğiniz long life. Unlimited plus tan sonra çıkan bir üst versiyon ve daha fazla ışık verdiğini vadediyor.

Plus %90

Unlimited %110

Oouuv. En sevmediğim şeyi ben yapmışım. Long life ile karıştırmışım. Doğru söylüyorsun, hatalı bilgiler yazmışım.

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Bir yıla yakındır NB+ kullanıyorum, normal farlara göre artısı var tabi ki ama unlimited ile arasında ki farkı bilemiyorum....

Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

şu an bi-xenon düşünmüyorum. ilerideki planlarımda ilk sırada yer alıyor.

150-200 lira aralığında Çinden gelen tak-kullan bi-xenon setleri var. Forumda da uygulayıp memnun olan arkadaşlar var. Eğer 70 lira bir ampule vermeyeyim de ufakta olsa bi-xenon yapayım derseniz, profesyonel bi-xenon sistemlere geçene kadar sizi idare edecek ürünleri değerlendirebilirsiniz..

Bu da kendi uygulayıp kullanan arkadaşın aracının konusu..

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/272236-türkiyede-ilk-connect-sportvan-body-kit/

Yorum bağlantısı

150-200 lira aralığında Çinden gelen tak-kullan bi-xenon setleri var. Forumda da uygulayıp memnun olan arkadaşlar var. Eğer 70 lira bir ampule vermeyeyim de ufakta olsa bi-xenon yapayım derseniz, profesyonel bi-xenon sistemlere geçene kadar sizi idare edecek ürünleri değerlendirebilirsiniz..

Bu da kendi uygulayıp kullanan arkadaşın aracının konusu..

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/272236-türkiyede-ilk-connect-sportvan-body-kit/

Abi ben güvenemiyorum. Bir kaç ürün daha almıştım böyle ledli vb. Ömrü 2 ay sürmüştü. Bana güvenli sürüş sağlayacak, güzel bir halojen lamba taraftarıyım şimdilik. İleride bi-xenon planlarım var.  :yes:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...