İçeriğe Yönlendir

Hakem Heyeti Kararı

Hüseyin Arık

Recommended Posts

Hüseyin Arık

Konu yanlış yerdeyse affola uygun yere taşınması ricamdır.

konu biraz çetrefilli tecrübeli abilerden bilgi alabilirsem çok seviniim.

12/ 04 /2014 tarihinde Adana Mediamarkt tan htc one telefon aldım 1700 liraya. Telefonun ekran paneli açıktı mikrofonu bozuktu bu nedenle servise gönderdim. 

1. serviste tel 32 gün kadar kaldı kavga ettim tartıştım telefonu geri aldım işlem yapılmadı.

2. serviste mikrofon değişti ( 20 iş günü geçti tük. hak. heyetine bedel iadesi için  başvurdum)

3. servis anakart değişimi ( yeni imei verildi)

4. servis anakart değişimi ( yeni imei verildi )

5. servis arıza tespit edilmedi nasıl olduysa bozuk telefon yapılmadan geldi

6. servis aynı arızadan dolayı gitti değişim istedim onaylandı şuan yurtdışından telefon bekleniyor.

bugün aradan 10 ay geçtikten sonra başvurduğumu bile unuttuğum hakem heyeti kararı geldi ve bedel iadesine dair karar çıktı.

Şİmdi bundan sonra ki süreç nedir benim elimde şuan telefon yok değişim için serviste telefonum , bana şikayet ettikten sonra telefonu alma demişlerdi ama eski takoz telefonları kullanmamak için alıp kullandım. ne yapacam bilmiyorum.

uzman olmasanızda görüş bildirirseniz sevinirim.

UWSQm9El.jpg

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

prosüdüre uymadınız için bu işlem geçerli sayılmaya bilir. bence bedel iadesi mefta yani gibi

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Karar elinizde. Servise kararla beraber gideceksiniz, iade için talepte bulunacaksınız.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Karar elinizde. Servise kararla beraber gideceksiniz, iade için talepte bulunacaksınız.

iş yaparmı yani vayy iyiymiş

Yorum bağlantısı
Hüseyin Arık

prosüdüre uymadınız için bu işlem geçerli sayılmaya bilir. bence bedel iadesi mefta yani gibi

Bende öyle olmasından korkuyorum açıkçası madem telefon arızalı bizi şikayet ettin neden geri alıp kullandın diyebilirler.

kvk telefonlara çıkmıyor umarım görevliler adam akıllı dinler. 

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Bunlar kesin tüketici mahkemesine itiraz ederler oradan çıkacak sonuca göre kararın kesinleşmesini bekleyin.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Arık

Bunlar kesin tüketici mahkemesine itiraz ederler oradan çıkacak sonuca göre kararın kesinleşmesini bekleyin.

anladım birde onların itiraz süreci var. peki telefonun değişimi onaylanmıştı telefon gelirse almayayım mı ?

Yorum bağlantısı
Koray Demir

anladım birde onların itiraz süreci var. peki telefonun değişimi onaylanmıştı telefon gelirse almayayım mı ?

Kararda bedel iadesine ilişkin hüküm elde etmissiniz. Yeni telefonu alırsanız tekrardan bu karara göre bedelin iadesini istemeniz haklı olmaz.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Son durumda telefon sizdemi serviste mi? Anlatımdan net sonuç alamadım.

Sizdeyse teli iade edip paranızı alacaksınız, servisteyse eğer kararı götürüp paranızı isteyeceksiniz.

Hiç yokuş yapmalarına müsade etmeyin,kararın özünde bu tel kullanılmaz, para iadesi deniyor.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Arık

Son durumda telefon sizdemi serviste mi? Anlatımdan net sonuç alamadım.

Sizdeyse teli iade edip paranızı alacaksınız, servisteyse eğer kararı götürüp paranızı isteyeceksiniz.

Hiç yokuş yapmalarına müsade etmeyin,kararın özünde bu tel kullanılmaz, para iadesi deniyor.

Pardon biraz karmaşık bir durum olduğundan kısa kesmeye çalışmıştım.

Telefon şuan serviste ( 7 iş günü oldu ) değişim için bekliyor değişim de onaylandı bu arada.

toplanıp dövelim servisi?

:D konu kilit :D

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Şu an seçimlik hakkınız var, değişelim derlerse ve kabul ederseniz değişim, telden soğudum istemem derseniz para iadesi ,yok boşver telefonu içim soğusun derseniz Çağlar abinin taktik :)

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Hüseyin Arık
(düzenlendi)

Şu an seçimlik hakkınız var, değişelim derlerse ve kabul ederseniz değişim, telden soğudum istemem derseniz para iadesi ,yok boşver telefonu içim soğusun derseniz Çağlar abinin taktik :)

cevap müthiş, aslında servisi gaza boğasım var  :D açıkçası telefonu hiç kullanmadan satıp servis ağı daha iyi bir telefon almak istiyordum ikinci el de olsa ama bu bedel iadesi kararı çıkınca eğer olursa sıfır başka bir telefon alacam  :)

tarihinde Hüseyin Arık tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

mahkemeye vereceksiniz o kararla. bilirişiye gidecek telefon. (gebzedeyse bana mesela).  bilirkişi de onaylayacak. sonra paranızı alacaksınız.

önce bu kararla bir ihtarname çekin. hemen iade ederlerse mahkemesiz çözülür.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Arık

Telefonun serviste olmasına gerek yok. Ben KVK ile problem yaşayıp cihazı aldığım telefon bayiisine dava açmıştım. Telefonu da bayii'ye iade edip hesap numaramı verdim çıktım. Sizde de bu şekilde olması gerekiyor.

önerin için teşekkürler yarın servis ile görüşeceğim

mahkemeye vereceksiniz o kararla. bilirişiye gidecek telefon. (gebzedeyse bana mesela).  bilirkişi de onaylayacak. sonra paranızı alacaksınız.

Anladım ancak şuan elimde tel yok serviste şuan ve heyete şikayetten sonra 4 defa daha servise gitti. Ben yarın tüketici hattını , htc yi ve mediamarkt ı arayıp bilgi isticem. daha sonra tanıdık avukatlara danışacam konuyu. :) öneriniz için teşekkürler.

Telefon htc. Servise adımı verin

hatırlı müşteri mi diyeyim abi :D aslında konu htc olunca Ali Cihangiroğlu abiyide devreye sokmak istiyorum ben :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Adamlar en son arıza sonrası para iadesi yaptılar. Bende sony aldım. Haberleri olmuş, Sony e nasıl teşekkür ediyorlar

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Hüseyin Arık

Adamlar en son arıza sonrası para iadesi yaptılar. Bende sony aldım. Haberleri olmuş, Sony e nasıl teşekkür ediyorlar

abi para iadesinde hemen telefonu aldığınız fiyatı veriyorlar mı :) ben taksit taksit ödeme yapıyorlar diye duydum da

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

abi para iadesinde hemen telefonu aldığınız fiyatı veriyorlar mı :) ben taksit taksit ödeme yapıyorlar diye duydum da

Başarı elektronik nokia'ya bakarken bir telefon yüzünden davalık olduk. Garantinin bitimine 3 hafta kala telefonumu servise verdim. İnanılmaz oyaladılar. 30 iş gününün 30. günü aradılar, 31. iş gününde ise telefonun servisten çıkışını yaptılar. Almadan direkt babamla merkezlerine gittim. Müthiş bir sinirle önüme ilk gelene derdimi anlattım. Mahkemeye vereceğimi de söyledim. Elinizden geleni yapın dediler. Verdim mahkemeye. Mahkeme kağıdı ellerine ulaştığında ise "gelin anlaşalım, gelin aynısından sıfır verelim" vs dediler. Umurumda olmadı. Telefonu aldığımda 820TL ödemiş, servise verdiğimde ise telefonun ederi ancak 200TL yapıyordu. Mahkeme kararı çıktığında bir daha aradılar değişim için, direkt hesap numaramı verdim. Ertesi gün para hesaptaydı.

Yorum bağlantısı
Koray Demir
(düzenlendi)

mahkemeye vereceksiniz o kararla. bilirişiye gidecek telefon. (gebzedeyse bana mesela). bilirkişi de onaylayacak. sonra paranızı alacaksınız.

Tüketici hakem heyeti kararları ilam niteliğinde belgelerden olduğundan icra takibi yoluyla talep edilebiliyor. tarihinde Koray Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Arık

Başarı elektronik nokia'ya bakarken bir telefon yüzünden davalık olduk. Garantinin bitimine 3 hafta kala telefonumu servise verdim. İnanılmaz oyaladılar. 30 iş gününün 30. günü aradılar, 31. iş gününde ise telefonun servisten çıkışını yaptılar. Almadan direkt babamla merkezlerine gittim. Müthiş bir sinirle önüme ilk gelene derdimi anlattım. Mahkemeye vereceğimi de söyledim. Elinizden geleni yapın dediler. Verdim mahkemeye. Mahkeme kağıdı ellerine ulaştığında ise "gelin anlaşalım, gelin aynısından sıfır verelim" vs dediler. Umurumda olmadı. Telefonu aldığımda 820TL ödemiş, servise verdiğimde ise telefonun ederi ancak 200TL yapıyordu. Mahkeme kararı çıktığında bir daha aradılar değişim için, direkt hesap numaramı verdim. Ertesi gün para hesaptaydı.

:good1:  Abi helal valla ama kvk ve htc ile o kdar uğraşmama rağmen değişimi 6. kez servise gönderdiğimde ancak kabul ettiler. Bir de sizin anlattığınız bayağı bir eski anlaşılan şimdi aynı sonucu verir mi ki acaba  :nea:

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Tüketici hakem heyeti kararları ilam niteliğinde belgelerden olduğundan icra takibi yoluyla talep edilebiliyor.

olur o da olur karşı taraf verirse mahkemeye verir.

Yorum bağlantısı
Koray Demir

olur o da olur karşı taraf verirse mahkemeye verir.

Napacak şikayet yoluna mi gidecek eda davası mi açacak?
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

bana gelen dosyalarda çoğunda tüketici hakem heyeti kararı zaten oluyor olumlu...buna rağmen bana dosya geliyor.

Mahkemeye geliyorsa demek ki olmuyor, olmayabiliyor.

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Koray Demir

bana gelen dosyalarda çoğunda tüketici hakem heyeti kararı zaten oluyor olumlu...buna rağmen bana dosya geliyor.

Mahkemeye geliyorsa demek ki olmuyor, olmayabiliyor.

Bu karar itiraz edilmeksizin yahut itiraz sonucu üzerine kesinlesirse çatır çatır tahsil edilir. Sizdeki olayda ise hakem heyeti kararı bir şeyin verilmesine veya ödenmesine ilişkin hüküm icermediginden hakem kararı delil gösterilip ilâve dava ikamesi ya da salt uyuşmazlık konusunun miktarı itibariyle tüketici mahkemesine müracaat yoluna gidiliyor olabilir.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...