İçeriğe Yönlendir

Rom Yardım (S4)

Cihan Beliceli

Recommended Posts

Cihan Beliceli

Arkadaşlar herkese iyi akşamlar. Telefonuma root attım fakat beğenmedim ve stock rom'a geri dönüş yapmak istedim. stock rom attım telefonuma yalnız rom atarken usb kablosuna dokundum ve yükleme yarım kaldı  baştan tekrar yükledim. Odinden rom işlemi bitti fakat telefon şimdi açılmıyor SAMSUNG yazısı çıkıyor ve telefon o şekilde kalıyor. Yükleme yaparken usb kablosuna dokunduğumdan cihaz zarar görmüş ve ondan açılmıyor olabilir mi. şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Anlatımınıza göre brick olmuş cihazımız. Cyanogenmod yazılım atıp açmayı deneyin.Çalışırsa stok roma dönmeyi denersiniz. Hatta cyanogen çalışırsa orjinale hiç dönmeyin :good1:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Cihan bey, google da 2-3 kaynağı inceleyin. Eminim donanımhaber vb sitelerde talimatlar mevcuttur. Malesef S4e nasıl kurulur bilmiyorum ama cyanogen yazılımcıları ve yazılımları çok meşur.  Direk cyanogenmod ile satılan cihazlar mevcut. Tavsiye ederim. :good1:

Yorum bağlantısı
Rifat Şeker
(düzenlendi)

Öncelikle Odin'den ikinci kez attığınız romu doğru attığınızı varsayarak , hocam telefonu bu halde iken recovery moda alın recovery modda wipe cache / wipe dalvik bunları yapın telefon muhtemelen açılacaktır.

tarihinde Rifat Şeker tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Cihan Beliceli

Öncelikle Odin'den ikinci kez attığınız romu doğru attığınızı varsayarak , hocam telefonu bu halde iken recovery moda alın recovery modda wipe cache / wipe dalvik bunları yapın telefon muhtemelen açılacaktır.

Rifat Bey çözümünüz sonuç verdi teşekkürler

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Çözülmüş olmasına çok sevindim. Yinede Cyanogen aklınızda olsun. Birçok cihaza sıradışı özellikler getiriyorlar :good1:

Yorum bağlantısı
Rifat Şeker

Rica ederim. 

Yorum bağlantısı
Cihan Beliceli

Rica ederim. 

Rıfat bey telefon açıldı ama şimdi de sim kartı okumuyor başka micro simkart da denedik yine okumadı sorun ne olabilir

Yorum bağlantısı
Ümit İçke

indirdiğiniz romu tekrar yükleyin zip dosyalar için md5 kontrolü diye bir ufak program var onunla indirdiğiniz zipin md5 i eşleşmez ise yüklediğiniz rom eksik kurulur açılmaz.Bu arada indirdiğiniz romun sizin telefon için olmasına dikkat edin.İngilizceniz varsa xda sitesinde yoksa donanım haberde sizin telefon için uygun dünya kadar rom var  :good1:

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Rıfat bey telefon açıldı ama şimdi de sim kartı okumuyor başka micro simkart da denedik yine okumadı sorun ne olabilir

*#06# yapinca imei görülüyormu?

Yorum bağlantısı
Rifat Şeker

Daha önceki rom hangisi idi bilemiyorum fakat aynısını samfirmware adresinden bulup indirin. Cihaz Türkiye cihazı ise TR romlarını değil ise ona göre listeden bulup indirip odin ile tekrar yükleyin muhtemelen modem ile alakalı olabilir diye düşünüyorum. Başka sebebide olabilir. Eğer yakınınızda bununla uğraşan birileri var ise yardım almanız daha sağlıklı olur.

NqP0dX.jpg

Yorum bağlantısı
Cihan Beliceli

*#06# yapinca imei görülüyormu?

null/ null yazısı çıkıyordu

Daha önceki rom hangisi idi bilemiyorum fakat aynısını samfirmware adresinden bulup indirin. Cihaz Türkiye cihazı ise TR romlarını değil ise ona göre listeden bulup indirip odin ile tekrar yükleyin muhtemelen modem ile alakalı olabilir diye düşünüyorum. Başka sebebide olabilir. Eğer yakınınızda bununla uğraşan birileri var ise yardım almanız daha sağlıklı olur.

NqP0dX.jpg

Geç yazdım ama kusura bakmayın. Sabaha karşı saat 6 gibi sorun çözüldü. Kitkat'a döndüğümde sim kart okunmadı. Lolipop'a geri döneyim dedim ve sim kart sorunudaçözüldü. Dün gece telefonla uğraşırken ilk defa apple kayma düşüncesi sardı sonu muamma tabi.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
(düzenlendi)

Android versiyonlari arasinda downgrade yaparken (5ten 4e gecis gibi) radio/modem dosyasi flashlamak gerekiyor. Onu yuklemeyince turlu hatalar ortaya cikabiliyor. Ayrica Efs die bisey var. Onun yedegini almaniz gerekiyor. Imei, efs nin icinde kayitli. Eger imeiniz geri gelmeseydi onu yukleyip 1dk icinde onu cozebilirsiniz. Samsunga cok hakim degilim ama illa kitkata gecis yapacaksaniz romu yukledikten sonra radio/modem dosyasini flashlayin. Ya da fabric image ile kurulum yapin. Sanirim sammobiledan fabric image i indirip odin ile yukleme yapabilirsiniz. Ya da benim nexus ve oneplusta kullandigim gibi toolkit adi verilen basit programlarla da yapabilirsiniz bu islemi. Genelde kendi istediginiz surumu otomatik indirir ve kurar. Telefon fabrikadan cikmis gibi olur. Tabiki verileriniz gider. Onun icin her zaman fotograf vs gibi onemli seyleri yedekleyin

tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

İmei uçmuş geçmiş olsun. Efs yedeği almadıysanız çok zor. Stock romları odin ile deneyin. Note2 de olmuştu geri döndüm ben.

Başka seçenekte telefonun kendi imei numarasını biliyorsanız telefoncuya yükletmek. Yeşilcin sitesine bi göz atın.

Vesile ile telefon alanları imei numaralarını bi yere kaydetmelerini uyarmış olalım.

Recovery mod veya download moda alınan her telefon kurtarılır. Hafıza kartında daima custom rom bulundururum.

Samsung yazısında kalan (bootloop) telefonları recoveryden wipe cash yapmak yeterli. Wipe data telefonu resetler ne varsa siler. İmei uçması bundan yada knox yüzünden de olabilir.

Sammobile sitesinde telefona ait her rom var.

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

wipesiz romlarda logoda takılma çok oluyor yada çok bekliyor logoda stock romda atsanız full wipe yapmanız daha iyi sonuç veriyor

Yorum bağlantısı
Cihan Beliceli

Sammobile'den 5.01 yazılım attım sorun tamamen ortadan kayboldu. Sanırım benim  telefonun kitkat'la arasında bilmediğim bir sorun var.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...