İçeriğe Yönlendir

Gösterge Işıkları Yanmaması (Taunus)

İbrahim Halil Geloğlu

Recommended Posts

İbrahim Halil Geloğlu

Akşam gösterge aydınlatma ışıklarının yanmadığını gördüm. Sürüş esnasında frene basınca aydınlatmanın çalıştığını farkettim.Frenden ayağımı çekince aydınlatma kapanıyor.  Benim bu fren sorunundan çektiğim yetmiyormuş gibi ne alakası var ise aydınlatma yanmıyor. Acaba sorun ne olabilir.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Kablo bağlantıları kontrol edilmeli. Ayrıca şase yapıyor da olabilir. Park lambaları, fren lambaları kontrol edilmeli.

Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

Arcınızda sonrada takılan amerikan park modül tarzı bir uygulama var mı?

Yorum bağlantısı
İbrahim Halil Geloğlu

Arcınızda sonrada takılan amerikan park modül tarzı bir uygulama var mı?

Hayır aksesuar olarak sadece ses sistemim var

Kablo bağlantıları kontrol edilmeli. Ayrıca şase yapıyor da olabilir. Park lambaları, fren lambaları kontrol edilmeli.

Park lambaları yanıyor. Fren lambalarıda yanmıyor Sani abi.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Frenler yanmiyor mu? Tam anlamadim? Ses sistemini devre dışı birakip dener misiniz?

Yorum bağlantısı
İbrahim Halil Geloğlu

Frene basınca  fren lambaları da yanmıyor. Frene basınca stop yanması gerekirken gösterge aydınlatması yanıyor. Ses için aküden amfiye giden kabloyu çıkarıp deneyeceğim. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Frene basınca  fren lambaları da yanmıyor. Frene basınca stop yanması gerekirken gösterge aydınlatması yanıyor. Ses için aküden amfiye giden kabloyu çıkarıp deneyeceğim. 

Fren ampullerini de söküp tekrardan gerekirse yenileri ile değiştirip dener misiniz?

Stop grubundaki tüm ampulleri kontrol etmenizi öneririm.

Yorum bağlantısı
İbrahim Halil Geloğlu

Cumartesi günü elektrikçiye gittim kaputun altında cam suyunun yanındaki kablolarla uğraştı. Gösterge yanıyor ama farları açtıktan  4/5 dakika sonra yanıyor. Stop yanmaması ise stobun soketi oksitlenmiş temizledim çalıştı.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
İbrahim Halil Geloğlu

Gösterge aydınlatmanın arızasını tespit ettim kolda sıkıntı varmıs kolu tamir ettim yalnız park yerinin bozdum farı sağlam

Yorum bağlantısı
İbrahim Halil Geloğlu

Geçmiş olsun. Kolun çıkması yok mu?

Sani abi aramadım çıkmasını en kötü ihtimal Transit t 12 kolu uyacak gibi görünüyor. Fiyatıda uygun 35,00 tl. Ama taunus deyince 165,00 oluyor fiyat.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...