İçeriğe Yönlendir

Mondeo IV - Convers+ Ekran Yazılım Güncelleme Imkanı Var Mı?

Hakan Aydin

Recommended Posts

Fatih Aslan

Ben paraya kıydım rusdan yaptırdım.

ben park sensörleri, digital hız göstergesi, hararet göstergesi sat filan eklettim. zaten 1402 versiyonuda ekliyolar.

bana bi dosya gönderdi aracı bağladım pc ye kendim yükledim. o dosya başka arabadada yararmı bilmiyorum erzurumda olan varsa deneriz.

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Emre Şahin4

Ne kadar verdiniz rusa ? ankarada olsaniz deneyecek cok arac vardi

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Fatih Öztürk2

Arkadaşlar, konya da bir arkadaş var. Whatsapp grubundan yazıştık. 2010 Trend mondeo  arabasına convers ekran takacağını söyledi. Başka birilerinin bunu yaptığını ve yazılım vs gerekmeden convers ekran takıp sorunsuz çalıştığını söyledi. Bu sizce mümkün müdür? Ekran bulmuş takıp deneyip haber verecek. Ayrıca cruse control takmış. sadece tuşları ve kablosunu satın alıp bağlamış. modifiye cihaz ile de aktif etmiş. Yazılım falan yüklemeden yapmış. Gerçi tuşlar arızalı çıktı yeni tuş alacam vs. dedi. Şimdi bizim bu arabalarda cruse control için gerekli donanım varmıdır? yani bir tuş ve aktivasyon ile bu iş yapılabiliyormu? konu hakkında bilgisi olan var mıdır?

Yorum bağlantısı
İhsan Yıldırım

Fatih bey hangi program İle yüklendi elm327 mi bağladınız ? Uzaktan yapma iknanınız olursa bnm araçta deneyebiliriz :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
İlyas Demirbaş
(düzenlendi)
On 09.10.2017 at 11:47, Fatih Aslan yazdı:

500 lira gitti 120 yuro

Fatih bey programı gönderme şansınız varmı en azından bizdede olursa bir miktar bizde size göndeririz böylece zararı en aza indirmiş oluruz...Yada nereyle nasıl  irtibat kurduysanız bilgi verirseniz bizde bir mail atalım olmazsa eğer yaptığına değdiğini düşünüyorsanız doğrusu..

tarihinde İlyas Demirbaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Murat Sürmeli

Bir güncelleme yok sanırım. 3 4 kişi ortaklaşa girişsek rusa?

Yorum bağlantısı
Fatih Aslan
On 17.12.2017 at 20:39, İlyas Demirbaş yazdı:

Fatih bey programı gönderme şansınız varmı en azından bizdede olursa bir miktar bizde size göndeririz böylece zararı en aza indirmiş oluruz...Yada nereyle nasıl  irtibat kurduysanız bilgi verirseniz bizde bir mail atalım olmazsa eğer yaptığına değdiğini düşünüyorsanız doğrusu..

hacı zaten olursa ücretli yaparım öle fahiş fiyat değil 50 lira filan alırım. amma bu bana gönderdiği programın benim aracımamı özel yoksa tüm araçlaramı uygulandığını bilmiyorum.

rus bunu benim aracın koduyla yaptıysa senn aracını yapacaz diye bozarsak nolacak. dünyanın masrafı çıkabilir. onun için erzurumda yanımda olacak ve bunu yapmaya esaret edecek birisi olursa burada deneriz. (Ben olsam cesaret etmezdim.)

murphy@yandex.ru

adamın maili bu bence az paraya kıyıp buna yaptırmak mantıklı. birinin arabasını bozmak istemiyorum.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Kopyalanmaya karşı korumalıdır bence. Öyle olmasa rusun her sattığı kişi de internetten bunu satardı.

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
21 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Kopyalanmaya karşı korumalıdır bence. Öyle olmasa rusun her sattığı kişi de internetten bunu satardı.

Aynen... bir de bir yazılım herkesin aracına uymayabilir...versiyon ve seri no gibi farklılıklar çıkabilir...

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Eray Eski

arkadaşla konuşurken 350 tl ye türkiyede yapan var diye duymuştum. benim mondeo trend olduğu için pek oralı olmadım mevzuya.

Yorum bağlantısı
Alişan YILMAZ

Şuanda üzerinde çalıştığım durum, bir kaç kişinin çıkardığı firmware var bunları yüklemek gerekiyor bunun için de satılan özel bir obd2 protokolüne bağlanan cihaz gerekiyor. Onu satıyorlar işte :)

Yorum bağlantısı
Alişan YILMAZ
On 09.07.2015 at 13:16, Hakan Aydin yazdı:

Youtube da gördüm convers+ ekranda park sensörleri otomobil resminin ön ve arka kısmında görsel olarak verilmiş, hız dijital olarak görünüyor, otomobil resminin yan tarafında dijital hararet göstergesi görünüyor, lastik basınç göstergesi yamalarından falan nahsediyorlar. Bu tür güncellemeleri ve eklentileri Türkiye de yapan yerler var mı? Servise sordum Ford dan böyle bir güncelleme gelmediğini söylediler. 

bu linkten izleyebilirsiniz.

Biraz önce lastik basınç sensörü ekleyebildim, diğer bölümlere erişemedim 😕

Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt
Biraz önce lastik basınç sensörü ekleyebildim, diğer bölümlere erişemedim [emoji53]
Ölçümü neye göre yapacak?
Yorum bağlantısı
Alişan YILMAZ
23 saat önce, Mahmut Yurt yazdı:
On 13.09.2018 at 17:02, Alişan YILMAZ yazdı:
Biraz önce lastik basınç sensörü ekleyebildim, diğer bölümlere erişemedim emoji53.png

Ölçümü neye göre yapacak?

Sensör convers+ ekrana yansıtıldıktan sonra eğer lastik basınç sensörü varsa o değer gelecek, yok ise sonradan eklenecek :) şuan için bar değerleri gelmiyor sensör olmadığı için ama ufak bir sensör ile halledileceğini düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Alişan YILMAZ

Merhabalar, 8xx lerden 1007 çıkarmak için level 1 ucds gerekiyor 35 credili. Bunun üzerine gelecek versiyonlar için ek kredi gerekiyor. UCDS 35 tokenli full lisanslı yazılımı satın alacağım, aldığım zaman detaylı anlatımı youtube üzerinden paylaşacağım. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Muhammed Lütfullah Bozkurt

Youtube da bir arkadaş yapıyor bu işi. Sitede yapan varmı? Birde bu modifiyeli odb nasıl yapılıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alişan YILMAZ
On 27.11.2018 at 06:00, Muhammed Lütfullah Bozkurt yazdı:

Youtube da bir arkadaş yapıyor bu işi. Sitede yapan varmı? Birde bu modifiyeli odb nasıl yapılıyor.

Modifiyeli obd kullanımını anlatacağım yalnız aracım şuan serviste olduğu için video çekemiyorum. Alexin mailime verdiği cevap

"

Hi Alişan,

stock update price is 50EUR, to 1007,

custom look here: (preFL Convers+)
the update with Park Assist price is 60EUR
it includes:
- park assist displaying
- PTC heater displaying
- marker and front light are separated
- FL dark colour theme instead theme 2
- Locked door alert messages (messages only, doors still are displays on the car image)
- Updated icons from FL Convers

update to 1122 +20EUR (if required, if you'll take 3+ add-ons this option for free)

also available (add-ons)
- light mod (parking lights, front/rear fog lights, low/high beam, turn lights) +20EUR
- digital speed with displaying controlled by menu (works with km/h) +20EUR
- digital engine temperature and voltage (on main interface and standby mode) +20EUR
- TPMS patch (for non-factory installed sensors without
replacement a BCMii module and without installation of the wheel antennas.
please read the TalkFord.com topic for details) +40EUR
- Webasto indication in additional heater mode (while driving) +20EUR
- custom personal standby logo + 20EUR

extra add-ons (installation of hardware adapter required - 40EUR including delivery - https://a.d-cd.net/2736669s-960.jpg)
- DPF regeneration progress alerts (40EUR)
- turbocharger pressure indicator (40EUR)
- automatic gearbox temp indication (20EUR)
- extra TPMS info - sensors temp & battery status (20EUR)
- automatic PAM on when car speed low down (as on MK5 or Mercedes cars) 30EUR

To upload my firmware you should have USB modified Elm327 or Els27 or J2534 compatible devices
If you don’t have it, you can find it on ebay by keywords: "Elm327 ElmConfig"

I recommend this seller in UK/EU
as checked one and has good working China adapters.

update order is following:
1. you should test your adapter with my app
2. I'll check the app log
3. if log is fine, you choose what you want and make a payment (via Paypal)
4. after that I'll give you fw uploader and assist you in process if required"
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhammed Lütfullah Bozkurt

Hocam bazı özellikleri anlamamak la beraber baya tuzlu oluyor. Toplu alınıp birşeyler yapılabilir belki.

Bu sonradan takılan dedigi park sensörleri nasıl oluyor bende sonradan takılma var servisten fakat küçük ayrı ekranı var.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Alişan YILMAZ
On 04.12.2018 at 00:54, Muhammed Lütfullah Bozkurt yazdı:

Hocam bazı özellikleri anlamamak la beraber baya tuzlu oluyor. Toplu alınıp birşeyler yapılabilir belki.

Bu sonradan takılan dedigi park sensörleri nasıl oluyor bende sonradan takılma var servisten fakat küçük ayrı ekranı var.

Valla hocam o park sensörünü bilmiyorum, mondeo wp grubumuz var oradan toplanıp alacağız gibi ufak buluşmada bunu çınlattık 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Serdar Akdeniz

rusyadaki adama mail attım yaptıracaktım ama adam 3 haftadır dönmedi... 

Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Bu Rus kardeşlerimiz de sağolsunlar, bu yazılımları hep Euro üzerinden satıyorlar. Elin Avrupalısına 30 Euro, 50 Euro koymuyor ama bizde 6 ile çarpınca adamı ağlatıyor.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Alişan YILMAZ

Bizim ufak bir mondeo grubumuz var, alacaz galiba aramizda para koyup.

Yorum bağlantısı
İhsan Yıldırım

Alişan bey 

2009 mondeo 1.6 benzinli modeldeki convers ekranini guncelleyebiliyormuyuz son durum nedir bnde katilabilirim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...