İçeriğe Yönlendir

Connect - Anahtar Modifiye...

Ercan Ayas

Recommended Posts

Yunus Güllüce

Sarp abi şimdi daha önceden bizim kumandanın beyni gitmişti, yani pil bittiğinden mi gitmiş bilmiyorum ama sonradan pili değiştirdiğimiz halde anahtar çalışmıyordu. Babam elbistana gittiğinde orda bi anahtarcıya girmiş. Adam bakmış hallederiz demiş, o sırada babam lavaboya girip çıktığında adam arabanın yanında kumandayla cart-curt kapıları açıyormuş, bilgisayardan bi şifre atmış heralde. Yanılmıyorsam programlama özelliği var. Bizim anahtarda senin anahtarın aynısından bu arada :) 2005 model connect. Anahtarcı şifre için 5 lira almış sadece.

Şimdi ben bu ürünü alsam kendim kodlayabilirmiyim.

Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Yunus şimdi öncelikle kendi elindeki anahtarın mavi kapağını çektiğinde (aman içindeki çipe zarar verme sonra küfür etme bize :D ) içinden çıkan immobilizer çipini görmemiz gerekiyor.

-Siyah renkli yaklaşık 1 cm boyundabir parçaysa eğer, o çipi, hiç kodlama işiyle uğraşmadan yeni ürünün içine takabilirsin.

-Ercan'ın anahtardan olduğu gibi cam çip çıkarsa eğer, yeni gelen ürünün içindeki çipi kodlaman gerekir.

Bu özellik aracında var mı onu bilemem. Benim aracımda çip kodlama yoktu kitapçığında baktığım kadarıyla ama Ercan'ın araçta var mesela..

İkinci konu da kumanda kodlaması konusu, kumanda her halukarda kodlanır. Kontaktan aracın anahtarıyla aç kapa yaparak kodlama moduna gelince kodlanacak kumandadan bir tuşa basıyorsunuz o kadar.

Anahtarcı şifre için 5 lira almış sadece.

Anahtarcı muhtemelen kontak üzerinden kumandayı aracınıza yeniden tanıttı.

Şimdi ben bu ürünü alsam kendim kodlayabilirmiyim.

Eğer immobilizer çipi sizin anahtarınızdan çıkacak olanla aynıysa sadece kumanda kodlamanız gerekecek, onu da kendiniz yapabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yunus Güllüce

Ben bi deneyim o zaman. Zaman ayırdığın için çok teşekkür ederim. Saygılar :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Ercan ben bu siteye bir ısınamadım(his alışveriş yapmadım). Bana bir tane sipariş ver gelince ben senden gelip alırım para konusunda hallederiz ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten

Aliexpress den aldığınız ürünleri eger satıcı hong kong postası ile gonderirse cok hızlı geliyor çin postası ona göre çok yavaş.

Yorum bağlantısı
Ercan Ayas

Rekor bende bu üründe 12 gün tahmini teslimat süresi bile 15 gün ha unutmadan 3 günde istanbuldan trabzona geldi :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Buğrahan Büyükaydın

Ercan ben bu siteye bir ısınamadım(his alışveriş yapmadım). Bana bir tane sipariş ver gelince ben senden gelip alırım para konusunda hallederiz ;)

Tamam verildi bil ;)

Ercan abi sipariş olayına bende talibim, ürün geldiğinde de yolun Trabzona düşer illaki, kodlama olayinı falan buluşur hallederiz? [emoji4]
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Ercan abi sipariş olayına bende talibim, ürün geldiğinde de yolun Trabzona düşer illaki, kodlama olayinı falan buluşur hallederiz? [emoji4]

Benim için sipariş verdik eğer benim araca uymazsa sen alırsın. Eğer sorunsuz uyarsa 1 tane daha sipariş veririz.

Yorum bağlantısı
Buğrahan Büyükaydın

Benim için sipariş verdik eğer benim araca uymazsa sen alırsın. Eğer sorunsuz uyarsa 1 tane daha sipariş veririz.

Eyvallah abi, haber bekliyorum
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)

Benim anahtarın içi bu daha fazla açılmıyor plastik tırnak tutuyor sokersem kırılır. Cam mı taş mı acaba?

085feb6b14e509541d1274324683f859.jpg

eddb338e14766cd8620dbefbfcd93358.jpg

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Köksal abi karşı kısımda olması lazım, siyah bir parça. Benim anahtarda buna benziyor.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)

Köksal abi karşı kısımda olması lazım, siyah bir parça. Benim anahtarda buna benziyor.

Karşı tarafta pil var onun altında mı acaba bakayım

Baktım karşıda sadece pil var(pili söktüm altı boş)

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur
(düzenlendi)

Benim anahtarın içi bu daha fazla açılmıyor plastik tırnak tutuyor sokersem kırılır. Cam mı taş mı acaba?

Abi senin anahtarlığa bakılırsa sendeki çip cam çip, resmi de şu şekilde:

fordopen4.jpgfordopen5.jpg

Eğer bu yoksa kömür çip denilenden vardır ki o da şöyle:

remote-key-blank-chip-for-Ford-ID4C.jpg_

Bir de araç nedir? Kontak üzerinden yeni anahtar kodlama yeteneği varsa hiç çip olayına takılmadan bizimkilerden bir tane alırsın, araçta kodlarsın eldeki diğer anahtarlarınla..

tarihinde Sarp D. Uygur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Uğur Kamil

Ercan sayesinde yeni anahtarıma kavuştum.

5 tl'ye anahtarcıda ucunu hallettirdim kodlama işide 10-15 dk aldı.

Orijinal kumandam 2 tuşlu olduğu için 3. tuş bir işe yaramıyor :biggrin: Orjinalinde cam tipi çhip vardı yenisinde kömür çhip vardı bir sorun yapmadı.

​yl5497.jpg

6kPnG3.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ersin Ulupınar

Bende iki tane sipariş vermiştim,dalgınlığıma gelmiş boş kutu siparişi vermişim jeton sonradan düştü :) ona ne yapabiliriz acaba benim orjinal anahtardaki chipi kutunun içine yerleştirebilirmiyiz acaba olurmu ki?

Yorum bağlantısı
Ersin Ulupınar

Ersin boş kutuya kaç para verdin? Satmayı düşünür müsün?

Kardesim ikisi 50 liraya falan geldi yanlış hatırlamıyorsam, bir tanesini verebilirim kardesim parada ne yav hediyem olsun :)

Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Kardesim ikisi 50 liraya falan geldi yanlış hatırlamıyorsam, bir tanesini verebilirim kardesim parada ne yav hediyem olsun :)

Oo pahalıya da almissin ya, 5-6 dolardı boş kutular. Benim isteme amacım da benimkilerin tuşları zarar gordugunden.. Satıcıların hiçbiri sadece tuş plastiğini satmiyorlar. En kötü ihtimal boş kutu alırım diyordum ki sen çıktın karşıma :)

Nasıl yapalım senin ihtiyacın birşey var mi takas gibi karşılıklı birşeyler yapalım? Mesela elimde yağ filtresi var sıfır işini görür mü?

Yorum bağlantısı
Ersin Ulupınar

Oo pahalıya da almissin ya, 5-6 dolardı boş kutular. Benim isteme amacım da benimkilerin tuşları zarar gordugunden.. Satıcıların hiçbiri sadece tuş plastiğini satmiyorlar. En kötü ihtimal boş kutu alırım diyordum ki sen çıktın karşıma :)

Nasıl yapalım senin ihtiyacın birşey var mi takas gibi karşılıklı birşeyler yapalım? Mesela elimde yağ filtresi var sıfır işini görür mü?

Kardeşim dua etmen yeterli ya :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...