İçeriğe Yönlendir

Connect - Anahtar Modifiye...

Ercan Ayas

Recommended Posts

Sarp D. Uygur

Aynen anahtarınızın uç ve son kısımlarında fazlalık var. Onları almazsa kontakta dönmesi çok zor. Kontağı da bozmadan önce yeniden ince ayar yapılması gerekiyor yoksa komple kontak kısmına zarar verebilirsiniz. Kontakta dönmeye başladığı zaman ise immobilizer kodlama kısmına girmeyi deneyin. En son da uzaktan kumanda kısmını kodladınız mı iş bitmiştir.

OBD üzerinden anahtar kodlaması şu oluyor; aracın tanıdığı orijinal anahtardaki çipin verisini size gelen çipin içerisine yazıyorlar ya da gelen çipe rastgele bir veri atıp bu veriyi aracın tanıdığı çipler arasına ekliyorlar o kadar.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Çok küçük bir fark bile kontakta sıkıntı yapıyor. Ben ilk anahtarı yaptırdığımda kapıda denedik çalıştı sonra anahtarı topladım kontağa taktım çalışmadı. Sonra tekrar dişlerini kontrol etti düzeldi.

Yorum bağlantısı
Furkan Tanrıveren

abi anahtarın ucunu hallettik fakat çinden gelen çipde bi sıkıntı var araba kabul etmiyo bende yedek anahtarın içindeki chipi alıcam

Yorum bağlantısı
Buğrahan Büyükaydın

abi anahtarın ucunu hallettik fakat çinden gelen çipde bi sıkıntı var araba kabul etmiyo bende yedek anahtarın içindeki chipi alıcam

bende de aynı sorun oldu kardeşim, çip uymadı, yedek anahtardakini söküp yeni gelene taktık, baya zorladı bizi sökmek ama sonunda amaca ulaştık.
Yorum bağlantısı
Furkan Tanrıveren
(düzenlendi)

geçenlerde yerde bulduğum ford yedek anahtarın içindeki immoyu sustalının içine koydum fabrikanın verdiği anahtarlarları 3 defa aç kapa yaptım sonra sustalıyı taktım immo ışığı yandı söndü biraz bekledim marşa bastım araç çalıştı.Kumandayıda tanıttım şimdi 2 kumanda aktif olarak çalışıyo fakat tekrar marş yaptım araba çalışmadı.

tarihinde Furkan TANRIVEREN tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Furkan Tanrıveren

abiler immoyu bi türlü araca tanıtamadık ama kumandaların ikisinide araca tanıttık çalışıyor.Yedek anahtarın içindeki immoyu söküp sustalıya takıcam.Kumanda tanıtmak için kontağı 4 defa 2 konumuna çekip 0 getirin araçdan ikaz sesi geldiği zaman kumandalı anahtarların kilit tuşlarına basın yeter

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Ahmet Emirhan Bal

hayırlı akşamlar yeni konu açmak istemedim buraya yazınca başa gelecekmi onuda bilmiyorum , ben sustalı anahtarı aldım topladım açtırdım sıra kodlamaya geldi kodlama yapıyorum kontrol lambası hızlı hızlı yanıp sönüyor araç bi defa çalışıyo sonra tekrar denemede kontak açılıyo ama açar çalışmıyo eğer yeni anahtardan önce bi orjinalle aç kapa yapmışsam yine bi seferliğine çalışıyor bunu nasıl düzeltebilirim yeniden mi kodlamam lazım ? 

Yorum bağlantısı
Ercan Ayas

Immo doğru kodlanmamis veya chip okunmuyor

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Ahmet Emirhan Bal

Immo doğru kodlanmamis veya chip okunmuyor

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

nasıl düzeltebilirim abi silip baştan mı yapacam  , anahtarcımı gerekli hatta konuyu okuyup ona göre immo istemiştim 

Yorum bağlantısı
Ahmet Emirhan Bal
Ercan Ayas

Sizdeki ile ayni takrardan kodlamayi deneyin unutnadan 4 anahtara kadar kodlanir ondan sonra yeni kodlama için silme islemi gerekiyor

Yorum bağlantısı
Ahmet Emirhan Bal

tamam abi tekrar denicem önceki sayfadaki resimde olanı uyguluyoz sadece değil mi 

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Mehmet Unkun
On 10.12.2016 at 18:31, Ahmet Emirhan Bal yazdı:

hayırlı akşamlar yeni konu açmak istemedim buraya yazınca başa gelecekmi onuda bilmiyorum , ben sustalı anahtarı aldım topladım açtırdım sıra kodlamaya geldi kodlama yapıyorum kontrol lambası hızlı hızlı yanıp sönüyor araç bi defa çalışıyo sonra tekrar denemede kontak açılıyo ama açar çalışmıyo eğer yeni anahtardan önce bi orjinalle aç kapa yapmışsam yine bi seferliğine çalışıyor bunu nasıl düzeltebilirim yeniden mi kodlamam lazım ? 

merhaba kodlamayı yapabildiniz mi? bende de 3.anahtar ile araç tek sefer çalışıyor. immo ışığı yanıp sönüyor. Sizin anlattığınız gibi sıfırlanıyor tekrardan.

Araç c max 2006

Yorum bağlantısı
Ahmet Emirhan Bal
(düzenlendi)
6 saat önce, Mehmet Unkun yazdı:

merhaba kodlamayı yapabildiniz mi? bende de 3.anahtar ile araç tek sefer çalışıyor. immo ışığı yanıp sönüyor. Sizin anlattığınız gibi sıfırlanıyor tekrardan.

Araç c max 2006

merhaba hocam, hayır benimde aynısı oluyordu çok denedim olmadı anahtarcı kaydetmeye 50 tl demişti geçen sene 50 tl için orjinal anahtarı kırıp çipini sustalıya takmak istemedim kaydettiririm demiştim.Bugün yarın derken öyle duruyor evde  

tarihinde Ahmet Emirhan Bal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
Tuncay Arslan

Merhabalar, 2008 model için anahtar temin etmem lazım, yedek anahtarım yok daha doğrusu kumandasız anahtarla kullanıyorum arabayı orjinali kayıp. Nerden nasıl başlamalıyım?

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
İbrahim Uysal

Merhaba bir arkadaştan resimdeki anahtarı aldım. Eski arabasına ait. Araç Mondeo

Bu anahtarın hafızasını silip kendi Connectime nasıl ayarlayabilirim?

1prMNN.jpg

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
İbrahim Uysal

Yeni anahtar almayı düşünüyorum. Ancak bazı anahtarlarda 40bit 80bit ayrımı var. 2009 Connect için kaç bit almak gerekiyor?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...