Mert Gulkokan

Google Play Store Bağlantı Hatası Sorunu

Recommended Posts

Mert Gulkokan
(düzenlendi)

Merhabalar

Annem kullandığı samsung tab3 tablet ile bir kaç günden beri hiç oyun oynayamıyordu. Fark ettim ki google play store giremiyor aşağıdaki bağlantısı hatasını veriyor.

9222dc205fba04996e84183d1df4a30c.jpg

Belki 10 kere format attım farklı google hesapları ile girdim ya da yeni hesap oluşturdum değişen bir şey yok. İnternette onlarca seçenek var ne denesem olmadı .

İşin garip bir tarafı babamın general mobile discoverysinde de aynı sorun var şu an için.

İnternet sağlayacağım dsmart. Bir kaç gün önce internetin adı ve şifresi otomatik olarak değişti acaba bundan kaynaklı bir sorun olabilir mi ?

tarihinde Mert Gülkokan tarafından düzenlendi

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Hüseyin Sönmez

dandiroiti seveyim, benim çocuğun tablette mafiş, reset falan attık bu sefer de Google play store yok ortalıkta, alacam vuracam dağa taşa.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mert Gulkokan
(düzenlendi)

Rootlu deģil cihazlar dimi.

Rootlu değil maalesef...

tarihinde Mert Gülkokan tarafından düzenlendi

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Bünyamin Göksu

Abi benim tablette de bi ara aynı sorun vardı saati manuel ayarladıktan sonra düzelmişti belki sende de aynısı olmuş olabilir.

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Selçuk Bakış
(düzenlendi)

Mert nette biraz kontrol ettiğimde d-smart ile alakalı ping gönderim sayısı ile ilgili olduğunu gördüm, ayrıca wifi ile bağlı iken cihaz üzerinden hot spot açılınca bağlanabildiğini gördüm, aynı problemi yaşayan birisi bir çok yolu denemiş bu çözüme (artık ne kadar çözülmüş sayılır) ulaşmış, belki işine yarayabilir. Tarih saatte çözümler arasında...

tarihinde Selçuk Bakış tarafından düzenlendi

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mert Gulkokan

Mert nette biraz kontrol ettiğimde d-smart ile alakalı ping gönderim sayısı ile ilgili olduğunu gördüm, ayrıca wifi ile bağlı iken cihaz üzerinden hot spot açılınca bağlanabildiğini gördüm, aynı problemi yaşayan birisi bir çok yolu denemiş bu çözüme (artık ne kadar çözülmüş sayılır) ulaşmış, belki işine yarayabilir. Tarih saatte çözümler arasında...

Durumu dsmarta anlatsam anlayabilirler mi merak içindeyim :)

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Sani Gerşon

Mert başka internet bağlantısı ile denesene?

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Selçuk Bakış

Durumu dsmarta anlatsam anlayabilirler mi merak içindeyim :)

anlatacağın kişinin teknik kapasitesine bağlı olmakla beraber, sanmıyorum!

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Rifat Şeker

Tarih saat ile alakalı olabilir. 

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ersen Tapan

Tarih saat ile olmazsa, modemin wifi güvenlik ayarlarını değiştir Mert ( wpa psk falan ). Büyük ihtimalle modeme birisi girmiş ve ayarları değiştirmiş.

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mert Gulkokan

Tarih saat ile olmazsa, modemin wifi güvenlik ayarlarını değiştir Mert ( wpa psk falan ). Büyük ihtimalle modeme birisi girmiş ve ayarları değiştirmiş.

Dediğin gibi abi dsmart kullanıcı adını ve şifresini kendisi değiştirip bana mesaj ile bildirdi ben eve gidince bir bakayım abi

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Eren Gökmen

bence tamamen internet baglantisiyla (dsmart) alakali. telefondan dmart agini silip tekrar baglanti yapmayi deneyin

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ersen Tapan

Dediğin gibi abi dsmart kullanıcı adını ve şifresini kendisi değiştirip bana mesaj ile bildirdi ben eve gidince bir bakayım abi

Kendi telefonundan wifi spot yap bu cihazlar bağlanırsa  modemde sorun olduğu kesinleşir. Geçen ay benimde başıma geldi annemlerin wifi ye bağlanılmaz oldu. Güvenik ayarlarını basite çevirdim düzeldi herşey.

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Murat Karahan

Okullara verilen tabletlerde de aynı sorun vardı. Tableti rootlayıp dns ayarlarını değiştirince girmişti. Sizde dns ayarlarını değiştirmeyi deneyin.

1. Dns 4.2.2.4

2.Dns 8.8.8.8

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Bülent Serdar

Mtu ayarını 1492 yerine 1450 yapınca düzelmişti bende.. Modemi değiştirdim modemde mtu ayarı yok  :angry: Bu aralar telefonun kendi interneti de sıkıntı çıkarıyor..

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Recep Mura

Arkadaşlar benimde kullanım ömrünü hemen hemen tamamlamış, son demlerini yaşayan Samsung Galaxy Wonder telefonum birkaç kez kapatınca bir ara baktımda fabrika ayarlarına dönmüş. Herşey gitmiş google.play'in yerini Market almış ancak bir türlü giriş yapamadım. Sürekli (uygulama market (işlem com.android.vending) beklenmedik bir şekilde sonlandı.Lütfen tekrar deneyin) hatasını veriyor ve kapanıyor. Acaba sorun nereden kaynaklanıyor ve ne yapmalıyım?

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Önder Özcan

Arkadaşlar benimde kullanım ömrünü hemen hemen tamamlamış, son demlerini yaşayan Samsung Galaxy Wonder telefonum birkaç kez kapatınca bir ara baktımda fabrika ayarlarına dönmüş. Herşey gitmiş google.play'in yerini Market almış ancak bir türlü giriş yapamadım. Sürekli (uygulama market (işlem com.android.vending) beklenmedik bir şekilde sonlandı.Lütfen tekrar deneyin) hatasını veriyor ve kapanıyor. Acaba sorun nereden kaynaklanıyor ve ne yapmalıyım?

ilk önce yukardaki arkadaşların dediği gibi cihazın tarih ayarlarını kontrol ediniz.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Sani Gerşon

Tarayıcıdan google play store yazın, ilk gelen linke tıklayın. Sizin market uygulamasını play store ile değiştirmeye zorlayacak. Yükleme sonrası çalışacaktır.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Recep Mura

Tarayıcıdan google play store yazın, ilk gelen linke tıklayın. Sizin market uygulamasını play store ile değiştirmeye zorlayacak. Yükleme sonrası çalışacaktır.

Teşekkürler sorunu internetten indirdiğim google play store apk dosyasını cep telefonuna yükleyerek çözdüm...

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mehmet Kaya

Tarih Saat gibi.

Mesajı paylaş

Mesajın linki