İçeriğe Yönlendir

2. El Piyasa Yüksek Muhabbeti

Fatih Aydın

Recommended Posts

Serhat Işık

Hocam satacaginiz araba ne ?

vectra 2005 benzinli manuel

Yorum bağlantısı
  • 4 yıl sonra...
Recep Demirci

Konuyu hortlatayım 5 yıl sonra bir mesaj burada dursun.

2018 Ağustosta 2013 model Focus 3 Titanyum Powershift otomatik vites Benzin-Lpgli (Landirenzo) 90.000 kmde bir aracı bir arkadaşım 68.500 tlye aldı. Önceki gün ev alma niyetiyle satışa çıkardığı aracını 26.000 km kullanıp hiçbir vuruk çizik kaza geçirmeden periyodik bakımını yaptırarak 93.500 tlye sattı. 25000 tl yaklaşık 1,5 yıllık kullanım sonucu kar elde etti. Aracı sattığında 116000 kmdeydi. Tramersizdi ve sadece sağ çamurluk boyalıydı aldığında da sattığında da aracın durumu böyleydi.

2. el piyasası yükseliyor paranın değeri kalmıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

şans faktörü bu örnekte çok etkili, ağustos 2018 piyasının kırıldığı zamandır, şu anki satış rakamı da muhteşem ötesi. bazen denk gelir böyle.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Dün iş yerinden bir arkadaşım 2016 model 1.6 dizel lounge paket egeayı 105 bin tlye aldı. Araç hatasız. Ben 2 sene önce aynı aracın urban paketini 70 e almıştım. Benimki de 100 bin tl ye yakın eder gibi. Tabi ben aldığımda sıfırı 90 küsür liraydı şimdi 160 bin. 2 el napsın bu durumda. Artacak mecburen.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bende yazayim. 2014 te 48350 ye sifir aldigim aracim su an 80-90 bin bandinda satiliyor. Daha once diyordum su an benim arabami satsam 100 bine satin alacak araba bulamam diyordum, o simdi 120 bin oldu herhalde. 2 model yukseltmek icinde 30 40 bin vermeye degmiyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan

2015 yılında sıfır corolla almak için bayiye gitmiştim 60bin TL ye bayi kredisi ile anlamıştık fakat focus 1 vardı bende onu çok ucuza alıyorlardı (13bin tl) o yüzden vazgeçtim. Sonra 2012 model focus 3 almıştım 40bin TL ye o zamanlar 3 yaşında olan arabayı 40 bine almıştım. Şimdi piyasa da focus 3 hangi paralar ediyor 2015 corolla hangi paralar ediyor hepsi uçtu gitti. İşin kötüsü artık içe sinen araba bulup almak çok zor. En mantıklısı elindekine sahip çıkıp kullanmak. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Fatih Mehmet Uslu yazdı:

Tabi ben aldığımda sıfırı 90 küsür liraydı şimdi 160 bin. 2 el napsın bu durumda. 

Ama enflasyon hala % 10 

• Mutlu 7
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Metin Akbal yazdı:

Bende yazayim. 2014 te 48350 ye sifir aldigim aracim su an 80-90 bin bandinda satiliyor. Daha once diyordum su an benim arabami satsam 100 bine satin alacak araba bulamam diyordum, o simdi 120 bin oldu herhalde. 2 model yukseltmek icinde 30 40 bin vermeye degmiyor.

Hocam 2020 sedam 140 PS liste fiyatı 129, pazarlıkla 110 120 e alınır belki. 2014 modeline 100bin veren çok vermiş olur ,bana göre.  İkinci el fiyatları saçma gördüğün gibi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Ama enflasyon hala % 10 

Damat Ferite inanlara göre %6~7 bandında. 

Evren Erakçora yazdı:

Hocam 2020 sedam 140 PS liste fiyatı 129, pazarlıkla 110 120 e alınır belki. 2014 modeline 100bin veren çok vermiş olur ,bana göre.  İkinci el fiyatları saçma gördüğün gibi. 

Saçma ötesi bu hafta 176 ya (kauçuk paspas+seramik kaplama) alınan 2020 model civic eco elagans lpg otomatik araca sahibinden sitesinde 2019 model ikinci eline 181~184 arası diyen yurdum insanının ne içtiğini çok merak ediyorum.

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Ahh ah. Bendeki donanim o sifirda yok, olani almak icin bi 30 40 bin daha vermek lazim [emoji16]
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Çakal çok piyasada biraz pahalılık da o yüzden adamlar sıfırından daha çok istiyor.Gecenlerde takibe aldığım bir araç hunharca zamlaniyor.5ef510babe987c52ecdd7432374b1d78.jpg

Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen

Ben peugeot 2008i 2016da 60 bin liraya almıştım şimdi kasa da değişti sıfırı 240bin liraya satılıyor 2el satacak olsam baktım 120 bin lira piyasası var. Aslında 2el fiyatları anormal değil sıfır araç fiyatları anormal. 3 yaşındaki arabadan 2 tane satıp ancak sıfırını alabiliyorsunuz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Ben peugeot 2008i 2016da 60 bin liraya almıştım şimdi kasa da değişti sıfırı 240bin liraya satılıyor 2el satacak olsam baktım 120 bin lira piyasası var. Aslında 2el fiyatları anormal değil sıfır araç fiyatları anormal. 3 yaşındaki arabadan 2 tane satıp ancak sıfırını alabiliyorsunuz.
Evet sizin değer kaybı fazla olmuş, kasa değiştirmiş. Ama 6, 7 yaşındaki araba sıfırından 20 bin ucuz olursa mantıksız olur.
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen
Evren Erakçora yazdı:

Evet sizin değer kaybı fazla olmuş, kasa değiştirmiş. Ama 6, 7 yaşındaki araba sıfırından 20 bin ucuz olursa mantıksız olur.

O kadarı bence de mantıksız ama ilginç demek ki alan da çıkıyor ki yazıyorlar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

Şuan 2005 2006 c segmenti düzgün bir dizel araba için 50 bin gözden çıkarmak lazım. Leşleri 40 45 alırım denir olanları 50

Yorum bağlantısı
Emrah Uludağ

Yeni fiyatlara adapte olacaz başka yolu yok. 2011 150.000 km Dacia Logan 41.500 TL'ye alıcı buldu dün. 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Kartal oto pazarına gittim bugün, internet fiyatları daha insaflı. Bizim gibi arabayı detaylarına kadar inceleyenlere zaten araç yok. Trafik polisi de kapalı sanayinin boş sokaklarında biri park etse de hemen çeksem diye bekliyor. Bir de tabela asmışlar pazar günleri 8.00-18.00 saatleri arası park yasak diye.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Köksal Yılmaz yazdı:

Kartal oto pazarına gittim bugün, internet fiyatları daha insaflı. Bizim gibi arabayı detaylarına kadar inceleyenlere zaten araç yok. Trafik polisi de kapalı sanayinin boş sokaklarında biri park etse de hemen çeksem diye bekliyor. Bir de tabela asmışlar pazar günleri 8.00-18.00 saatleri arası park yasak diye.

Adalet kavramı malesef ülkede anlaşılamadı, kanun demek adalet sanıldı..sanılıyor.

Amerikada 

Zeytinyağı

Bal

Antep Fıstığı

Balık

Et

Bizden daha ucuz net rakam olarak. Yeni baktım. 

Meyve sebze kabaca iki katı. Yahut ikibuçuk.

Gelir ise kabaca 4-5 kat yüksek.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)
Emrah Uludağ yazdı:

Yeni fiyatlara adapte olacaz başka yolu yok. 2011 150.000 km Dacia Logan 41.500 TL'ye alıcı buldu dün. 

olamayacağız. yeni fiyata adepta olmak için belli bir tutarda dengelenmesi lazım. şuan çılgın gibi yükselmeye devam ediyor.

20 25 bine şehir dışına sürülebilecek araba kalmadı mesela. 3 aya broadwey doğan şahin 20 bin ve üzerine olacak böyle giderse 

bugün 41.500 e giden dacia 3 aya 50 bine rahat gider

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Kayınbiraderim cuma günü 2008 nissan 1,5 almerayı 46 sattı, dün 84000 km deki 2004 nissan primerayı 46 ya aldı. Aldığı araç sattığı araçtan daha temiz. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Bı kaç galeri ile muhatap oldum . çoğunun derdi sattığı rakama tekrar yerine araç bulamamak. Şuan bir araç satılıyorsa fiyatı uygun kaldığı için. O yüzden herkes pilot vari fiyatlarda. Haklılık payı yüksek. 45 e satarım dediğim arabayı satsam aynısını 60 a alamiyorum. 60 yazınca gelen teklif 50 55. He desem direk 5 10 zarardayim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Piyasa sebepsiz yere yükselmez, bu asırlık iktisat teori ve kanunlarına aykırı. Bünyemiz fiyatlara alışamadığı için, Freud Amcamızın dediği gibi mantığa bürüme yapıyoruz sadece. 
Sıfır Focus olmuş 250 bin lira. Gözünü seveyim ‘’piyasa gereksiz şişiyor’’ diyenlerin, 250 binlik aracın 2. elini siz kaça satarsınız? Bu zincirleme böyle gidiyor. 2014 modeli 100 bin 2008 modeli 70 bin 2003 modeli 40 bin derken, Doğan Şahin de 20 bin ediveriyor. Bu aracın sıfırı 100 bin olsa, 2008 modeline biz de 30 bin’e bineriz. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

1 yaşında araçların piyasası daha beter. Sıfırdan pahalı olan var. Sebep bayiler eskisi gibi stoklu çalışmıyor.

Bayiye gidip sıfır Honda Civic alacaz dedik. 168 etiketi var. Tamam diyoz alacaz araç iki ay sonra teslim en erken. Fiyat garantisi yok. Bunu duyan ikinci el benim arabam da 170 diyor. Sıfırı o para değil dediğinde. Bulursan alırsın a getiriyor. 

Galeriler ikinci el sıfır araç satıyor. Peşin para almış koymuş tezgaha . Bayide sıfır yok galeride sıfır çok. 

https://honda.com.tr/otomobil-fiyat-listesi

175.500 liste fiyatı

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-2019-civic-makyajli-kasa-2300-km-786301668/detay

179 ikinci el 2019 u

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

E hani sifir araç bayiden çıkar çıkmaz 5 bin değer kaybeder geyiği.

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...