İçeriğe Yönlendir

2000 Volvo S70 Hella İntemo,gündüz Farı.

Misafir

Recommended Posts

Geçtiğimiz aylarda Volvo s70 araç için yurtdışından mercekli versiyon Taiwan yapımı far getirtilerek memnun kalınmayınca .Mercek fevkalade geniş bir aydınlatmaya sahip olduğu için aracın önünü değilde uzayı aydınlatınca bi-xenon mercek için çalışma yapılmaya karar verildi.Rabbimin izni ile bitirildi ve kullanılıyor.

Hella İntemo bi-xenon,D2s set kullanıldı.Farlar çok hoşuma gitti.Hele fara özel yapılmış sinyal bölümü çok hoştu.

Fardaki Park bölümü tam gündüz farı çalışması için biçilmiş bir alandı.İç kısmı kesildi ve reflektöre 1 watt power led yapılarak içine montajı yapıldı.

Orijinal merceğin duvar çizgisi.

PjTWUEo.jpg

Farın dağılmış hali.

nt7oc1K.jpg

Park bölümünün kesilerek reflektör montajına uygun hale getirilmesi.

T74nBwF.jpg

Gündüz farı için reflektörümüz.

Ba1WLzL.jpg

Gündüz farı montajlı hali.

BLj0m3S.jpg

Merceğimiz biraz uzun gelince orijinal şeffaf çerçeveye degen cam için çerçevesi söküldü ve İntemo merceğin kendi şapkası buraya monte edildi.

D1b4X2m.jpg

Farların toplanmış hali.

fsmpBDa.jpg

ORPSWtM.jpg

Araç üzerinden görünüm.

OLTEkCd.jpg

1Twkncy.jpg

6epH1eq.jpg

T7hWy0r.jpg

Elimdeki gündüz vakti kendi çektiğim yakın plan duvar resmi.

OVZdtzJ.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı

Ellerine sağlık Oktay abi. Ramazan da boş durmamışsın yine..  :bravo:

Ramazan' Şerif günlerindeki çalışmalar başka.İlerki tarihlerde paylaşacağım. :good1:  

Yorum bağlantısı
Murat Birinci

Oktay abi bir türlü durumu düzeltemedim. Düzeltince ilk işim şu benim farlara bixenon uygulatmak olacak. Hakikaten çok güzel olmuş. Ellerine sağlık abicim.  :nazar:   :bravo:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Oktay abi bir türlü durumu düzeltemedim. Düzeltince ilk işim şu benim farlara bixenon uygulatmak olacak. Hakikaten çok güzel olmuş. Ellerine sağlık abicim.  :nazar:   :bravo:

Rabbim işlerinde kolaylık versin.Nasipte var ise bir gün elbet yapılır.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/252777-mondeo-mk3-%C3%A7ift-mercek-hellagen5bmw-halkapower-led-sinyal/page-5#entry2733482

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...