İçeriğe Yönlendir

Ceed - İlk Kalkışta Gelen Ses

Nuri Güngör

Recommended Posts

Nuri Güngör

Merhabalar araç 2011 kia ceed 55000 km de son 10 gündür sadece kalkışta o da her zaman değil mesela gün icinde 20 kalkış yapiyorsam belki 1 ya da ikisinde gıyyk gibi ya da gırrk gibi bir ses duyuyorum ama sadece 1. vitesle kalkış sırasında, bu sesi bazen vites kolunun oradan duyuyorum bazen de cam açıkken dikkat edince dışarı dan duyuyorum çok rahatsız edici bir ses değil mesela ben söylemezsem araç içindeki başka biri duymuyor.Bir ya da iki kez de elim vites kolunda iken belli belirsiz bir titreşim hissettim.Bu ses hakkında bir fikri olan var mıdır. Aracın garantisi halen devam ediyor. Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

Garanti kapsamında ise servise durumu iletin veya biraz daha kullanın seste artış olursa götürürsünüz

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

Teşekkür ederim bu arada vites kolunda hissettigim titreşim ses gelince hissediliyor ses yokken o titreşim de olmuyor

Yorum bağlantısı
Serdar Çekiç

triger kaçırıyor olabilir. ya da şanzıman. bir an önce baktır. başına daha büyük işler açarsın. ihmal etme

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

Bugün servise uğradım 20-25 dur kalk denemesinden sonra ses geldi usta balatanin diskten kurtulma sesi dedi sonra balatalari kontrol etti sorun yok dedi çok tatmin olmadım ama peki dedim ayrıldım

Yorum bağlantısı
İbrahim Halil Geloğlu

Aks, aks kafası   diyecem ama araç yeni 

Ses rahatsız etmiyorsa arıza varsa ise kafanıza takmadan daha çok ses gelmesini bekleyiniz.

Bu arada servise ve ustalara götürüp sağlam yeri ile oynatıp aracınızın düzenini bozmayın. 

20 defada b,r yapıyo demişsiniz bunu 3 / 5 defada yapması arızayı daha kolay şekilde bulmanıza yarar.

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

Teşekkür ederim servis de aynısını önerdi artsın öyle bakalım dediler yukarıda başka bir arkadaş sanzuman ya da triger olabilir demişti onu özellikle sordum kesinlikle öyle birşey yok dediler balata kurtulma sesi bana pek mantıklı gelmedi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...