İçeriğe Yönlendir

Cep Telefonu Usa'dan Mı Yoksa Almanyadan Mı?

Serdar Tereçe

Recommended Posts

Serdar Tereçe

Arkadaşlar merhaba, yurtdışından cep telefonu getirteceğim. Samsung Galaxy S6 64 Gb düşünüyorum Yalnız bir sorum var; Sizce Amerikadan mı yoksa Almanyadan mı getirtmek uygun olur? Fiyat farkı nasıldır? Bilen varsa bilgilendirirse sevinirim. teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Taner Kültüroğlu

Ben s6 aldim 32gb. kamerasında odaklama sorunu vardı ben ayarlarindandir diye 45gün öyle kullandım sonra servise verince kamerasını değiştirmişler. S6 edge almanız daha iyi olur gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Tereçe

Türkiyede fiyatlar çok uçuk geliyor artı taksit imkanı da kalmadı. O yüzden yurtdışına bakmaya başladım. Dedikleriniz de haklısınız. Tabii ki sıkıntı yaşanırsa elimde patlama ihtimali yüksek. Bilmiyorum çok kararsız kaldım.

Yorum bağlantısı
Serdar Tereçe

Dubai ? En makul rakam orda.

Seçeneklerde Dubai maalesef yok :(

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

USA...

örnegin bir telefonun fiyati USA da 400 dolarsa, almanya da 400 euro oluyor. 

geldikten sonra pasaport kayidi yapilmasi gerekiyor. sahte imei bazi telefonlarda baglanti sorunu yaratabiliyor. yanlis hatirlamiyorsam 1 kisi senede 1 veya 2 telefon kayit ettirebiliyor. USA dan getirtmenin tek sorunu sarj aleti olabilir ama onunda cok ucuza satilan adaptörleri var. yine de alacaginiz telefonun fiyatlarini amerika ve almanyada karsilastirin. gerekirse ben Almanya fiyatlarina internetten bakabilirim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fazlı Özdemir

Amerikan piyasasına hakim değilim. Ancak şimdi bestbuy.com dan baktım, kontratsız 32 GB S6 fiyatı 600$. O da pasaport kaydı  vs. ile 1800 TL demek. Aynı fiyata zaten gg da grey market ürünleri bulunabiliyor. Bilginiz olsun..

Cihazın bestbuy daki linki

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
(düzenlendi)

s6 icin ben de baktim simdi. amazon.com da 564 dolar (daha ucuzu olabilir). almanya da ki en düsük fiyat 517 euro ile amazon.de de.

pasaport kayidi ise 130 Tl gibi bi fiyatti sanirim

almanya icin fiyatlara geizhals.de sitesinden karsilastirma yapabilirsiniz

tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

ben 32 lik olana bakmisim. 64 icin almanya fiyati 599 eurodan basliyor. Amerikada uyguna bulamadim malesef, hangi siteler var bilmiyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Bir arkadaşım USA dan getirtti. Benim pasaporta işlettik.Kayıt için vergi de ödeyince , 200 tl avantajı oldu. Değmez.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

ben son üç telofonumu da abd den getirttim, sıkıntı yok.. yalnız gündem de olan telefonlar çok ucuz olmuyor mesela şu anda iphone 5s alınır 6 da tr ile çok bir fark olmuyor 200-300 tl için bence değmez.. tr de muhattabınız belli. unlock s6 şu anda 530 dolar civarında ona göre hesaplayın.. birde telefon bozduranlar var mesela evkur yada turkcell gibi bir yerden taksitle alıp açılmamış kutu fatura garanti vb.  satanlar var onları da düşünün bence.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Tereçe

USA...

örnegin bir telefonun fiyati USA da 400 dolarsa, almanya da 400 euro oluyor. 

geldikten sonra pasaport kayidi yapilmasi gerekiyor. sahte imei bazi telefonlarda baglanti sorunu yaratabiliyor. yanlis hatirlamiyorsam 1 kisi senede 1 veya 2 telefon kayit ettirebiliyor. USA dan getirtmenin tek sorunu sarj aleti olabilir ama onunda cok ucuza satilan adaptörleri var. yine de alacaginiz telefonun fiyatlarini amerika ve almanyada karsilastirin. gerekirse ben Almanya fiyatlarina internetten bakabilirim.

S6 6 gb nin almanya fiyatına bakabilirsiniz memnun olurum. Teşekkürler
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

ben Usa'dan ve Almanya'danda aldım değişen bir şey yok Amerikadan gelenin sadece pirizi farklı olur onada ek takıyorsunuz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
(düzenlendi)

S6 6 gb nin almanya fiyatına bakabilirsiniz memnun olurum. Teşekkürler

http://geizhals.de/samsung-galaxy-s6-g920f-64gb-schwarz-a1237280.html

listede shopgold.de adresinde 599€ gönderim ücreti yok. ekspress istenirse 15,15€

amazonda 629€, normalde gönderim ücreti olmaz ve kredi kartiyla ödeyince ekstra ücret almiyor amazon. listede yazana göre 3,90€ ekstra yaziyor ama sitede  bunu istemezler muhtemelen yani 629€ ya alirsiniz

32gb yeterse o da mantikli bence baya bir fiyat farki var

öte yandan Türkiye de 64 gb fiyati 2600 den asagi degil sanirim. güncel kurda 2600 tl 876 euro yapiyor. yani 247€ fark yapar. bu da 733 tl yapar. 130 da kayit desek 600tl kariniz olur.

Türkiyede garantisiz sifir ürün bulabilirseniz daha uygun olabilir tabiki

tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

http://geizhals.de/samsung-galaxy-s6-g920f-64gb-schwarz-a1237280.html

listede shopgold.de adresinde 599€ gönderim ücreti yok. ekspress istenirse 15,15€

amazonda 629€, normalde gönderim ücreti olmaz ve kredi kartiyla ödeyince ekstra ücret almiyor amazon. listede yazana göre 3,90€ ekstra yaziyor ama sitede  bunu istemezler muhtemelen yani 629€ ya alirsiniz

32gb yeterse o da mantikli bence baya bir fiyat farki var

öte yandan Türkiye de 64 gb fiyati 2600 den asagi degil sanirim. güncel kurda 2600 tl 876 euro yapiyor. yani 247€ fark yapar. bu da 733 tl yapar. 130 da kayit desek 600tl kariniz olur.

Türkiyede garantisiz sifir ürün bulabilirseniz daha uygun olabilir tabiki

ben amazona göre hesaplamisim diger saticidan alinirsa +30€ daha kar var. 

tabiki garantide Türkiyede problem cikarirlar muhtemelen. riski yok degil. ama en azindan almanyada alinca kontrol edilir, bozuksa hemen geri gönderilip degisim yapilabilir. Türkiyeye geldikten sonra bozulursa isler karisir tabi. sizin telefonu Almanya ya göndermeniz gerekir. 

iphone icin düsünürsek bozuldugunda, burada bile aldiginiz yere götürünce telefonu Amerikaya yolluyorlar. 

ben Oneplus One kullaniyorum. bozulursa Cin e göndermem gerekiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Taner Ayık

En guzeli o kadar parayi verecek durumunuz olduktan sonra 600 700 fazla verip garantili almak.daha sonra bir sorun cikarsa zaten tamir icin o rakama yakin bir odeme yaparsiniz.bence cok mantikli degil.sorun cikarsa onemli degil denecek bir cihazda degil almak istediginiz.bu arada s6 edge gold tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...