İçeriğe Yönlendir

Fiesta Titanium Orjinal Kol Dayama

Osman Polat

Recommended Posts

Osman Polat

Aracım 2013 model fiesta trend http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-kol-dayama-ford-fiesta-2009-uzeri-orjinal-kol-dayama-196227955/detayşu model kol dayama aldım taktım ama kullananlar bilir bu kol dayama takıldığında bardaklıkları kullanmak neredeyse imkansız bir gün ankarada hurdacılar sitesinde dolaşırken http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-ford-fiesta-yeni-kasa-kol-dayama-konsol-2009-2014-140449184/detay bu parçayı birisinin trend aracına monte ettirdiğini gördüm bire bir oturmuş ve çok kullanışlıydı. Sonra bu parçadan aramaya başladım 2-3 tane buldum ama 700 civarı fiyat verdiler kimi montajını yaparız kimi montajını yapmıyoruz dediler. Fiyat biraz fazla geldi bana açıkcası. Paylaştığım linkte 425 diyor ama aradım kalmamış. Bu işlemi yapan varmı aramızda bi sıkıntıyla karşılaştımı kaça maletti bilgilendirirse çok sevinirim. Herkese iyi forumlar.

Yorum bağlantısı
Osman Polat

İlandakini örnek olsun diye koydum galip bey benim bulduklarımda tüm parçaları vardı. fiyat biraz fazla gelmişti demek ki değilmiş teşekkürler..

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Şakir Sakızlı

Bende Trend X donanım aracımı aksilik olmazsa yarın teslim alacağım. Servisteki kol dayama fiyat/performans olarak bakıldığın çok kötü. Satışı yapan abim sağolsun yardımcı olacak ,dışarıdan aldığım bir kol dayamayı serviste taktıracak. Dolayısıyla kol dayama ile alakalı son geldiğiniz noktayı merak ettim Osman bey. Benzer bir konu açmak istemediğimden bu konuda tavsiyelere de açığım.

Yorum bağlantısı
Osman Polat

Halen ankarada hurdacilar sitesinde bir orta konsol yani kol dayama arıyorum. Çok az var 2 tane buldum ikisininde fiyat biraz yüksek geldi bi de cok cok temiz değildi çok yıpranmış duruyordu. Lafın kısası daha temizi ve daha ucuzunu arıyorum.

Yorum bağlantısı
Mustafa Özol

şu parçadan bahsediyorum ilk mesajımda link tıklanmıyor nedense

Konu hortlayacak arkadaşlar, kusura bakmayın ama ben yukarıdaki parçanın sadece üst kapağını değiştirmek istiyorum. Orijinal kol dayamanın ileri-geri kızaklı kayma özelliği bulunmadığından, kolumu yasladığımda biraz geride geliyor. Bu hususta ne yapabilirim, bilen varsa bana bir akıl verebilir mi? Bir şey uydurabilir miyim? Bir de menteşe kısmı içeride, bunun söküiüp takılması zahmetli midir?

Yorum bağlantısı
Şakir Sakızlı

Acikcasi orjinal bulmak zor ,bulsanda fahis fiyatlar.Babam 40 senedir oto aksesuar isi yapiyor bir kolcaga 200 tl vermekte isime gelmiyor:) serviste 200 istenen ayni kolcal gelisi 25tl ,sanirim ondan taktirip yoluma devam edecegim

Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy

Konu hortlayacak arkadaşlar, kusura bakmayın ama ben yukarıdaki parçanın sadece üst kapağını değiştirmek istiyorum. Orijinal kol dayamanın ileri-geri kızaklı kayma özelliği bulunmadığından, kolumu yasladığımda biraz geride geliyor. Bu hususta ne yapabilirim, bilen varsa bana bir akıl verebilir mi? Bir şey uydurabilir miyim? Bir de menteşe kısmı içeride, bunun söküiüp takılması zahmetli midir?

bende hiç kullanamıyorum kol dayamayı, bende huy değiştirdim sol kolumu kapının oraya dayıyorum sürekli, ama bi çare bulursanız lütfen banada bilgi verin..

Yorum bağlantısı
Mustafa Özol

Şaşmaz oto sanayiye gittim, ostimin altını üstüne getirdim, yok arkadaş yok. Kızak mekanizmalı kapak yok, ayrıca bunu yapacak usta da yok..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy

orjinal olmayan kızklı kol dayama alsak, üst mekanişzmayı acaba bizim dayamanın üstüne yapıştırabilirmiyiz?? :unsure2:

Yorum bağlantısı
Şakir Sakızlı

Benim arac icin (trendx donanim) kol dayamanin altinda kalan kisma gecen ,yani oradaki gozlere oturan ,konsolu deldirmeden montaj olan bir kolcak var sanirim.yakin zamanda netlestirip size de bilgi verecegim

Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy

Benim arac icin (trendx donanim) kol dayamanin altinda kalan kisma gecen ,yani oradaki gozlere oturan ,konsolu deldirmeden montaj olan bir kolcak var sanirim.yakin zamanda netlestirip size de bilgi verecegim

benden mi bahsediyorsun tam anlamadım ama ne yazikki orjinallerinde orası orta konsol ile bi bütün, Osman bey in resminde de görüleceği üzere. en fazla kapağını değiştiririz ki o zamanda bölme kapanmaz, en iyisi onun üstüne kızaklı bi mekanizma yapmak ama onda öyle bi yapmak lazım ki orjinalliği bozulmasın, velhasıl kelam benim hiç ümidim yok kolumu dayamaktan yana :D

Yorum bağlantısı
Şakir Sakızlı

benden mi bahsediyorsun tam anlamadım ama ne yazikki orjinallerinde orası orta konsol ile bi bütün, Osman bey in resminde de görüleceği üzere. en fazla kapağını değiştiririz ki o zamanda bölme kapanmaz, en iyisi onun üstüne kızaklı bi mekanizma yapmak ama onda öyle bi yapmak lazım ki orjinalliği bozulmasın, velhasıl kelam benim hiç ümidim yok kolumu dayamaktan yana :D

Genel olarak konuya cevap verdim:) haklisiniz ,biliyorum butun oldugunu fakat sahsim adina alternatif cozumlere yoneliyorum.Istedigim gibi bir sey olursa paylasirim ve alternatif cozumlere de acigim :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Halen ankarada hurdacilar sitesinde bir orta konsol yani kol dayama arıyorum. Çok az var 2 tane buldum ikisininde fiyat biraz yüksek geldi bi de cok cok temiz değildi çok yıpranmış duruyordu. Lafın kısası daha temizi ve daha ucuzunu arıyorum.

Kaç lira istediler ?

Yorum bağlantısı
Osman Polat

Montaj dahil 700 e buldum en son bulduğum en uygun fiyat bu. Sanırım daha uygununu bulmam zor gözüküyor.

Yorum bağlantısı
Şakir Sakızlı

Montaj dahil 700 e buldum en son bulduğum en uygun fiyat bu. Sanırım daha uygununu bulmam zor gözüküyor.

Sizi bilmem ama aksesuar isi yapan bir babanin evladi olarak 700 Tl bir kolcaga vermek bana cok geliyor

Her ne kadar konsolla beraber geliyor olsa da

Yorum bağlantısı
Osman Polat

Banada ilk başta öyle geldi haklısınız ama piyasayı araştırınca parçanın sıfır fiyatının 1.750 olduğunu öğrenince makul gelmeye başladı.

Yorum bağlantısı
Osman Polat

Zamanında 550 ye vermiştim ona bile çok diyen vardı.sıfırı suan tüm parçaları dahil 2 binin üzerinde..oem candır.

focusada bin tl verip aldım hiçte pişman değilim.ne gıcırtısı olur ne sallantısı.kafam rahat..

Aynen sonradan takılan kolçaklarda gıcırtı sallantı her şey var. Bardaklıkları kullanamamakta cabası.

Yorum bağlantısı
Osman Polat

sağolun galip bey mükemmel olmuş bu arada güle güle kullanın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
İlker BAYRAKLI

Aracım 2013 model fiesta trend http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-kol-dayama-ford-fiesta-2009-uzeri-orjinal-kol-dayama-196227955/detayşu model kol dayama aldım taktım ama kullananlar bilir bu kol dayama takıldığında bardaklıkları kullanmak neredeyse imkansız bir gün ankarada hurdacılar sitesinde dolaşırken http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-ford-fiesta-yeni-kasa-kol-dayama-konsol-2009-2014-140449184/detay bu parçayı birisinin trend aracına monte ettirdiğini gördüm bire bir oturmuş ve çok kullanışlıydı. Sonra bu parçadan aramaya başladım 2-3 tane buldum ama 700 civarı fiyat verdiler kimi montajını yaparız kimi montajını yapmıyoruz dediler. Fiyat biraz fazla geldi bana açıkcası. Paylaştığım linkte 425 diyor ama aradım kalmamış. Bu işlemi yapan varmı aramızda bi sıkıntıyla karşılaştımı kaça maletti bilgilendirirse çok sevinirim. Herkese iyi forumlar.

Aracım 2013 model fiesta trend http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-kol-dayama-ford-fiesta-2009-uzeri-orjinal-kol-dayama-196227955/detayşu model kol dayama aldım taktım ama kullananlar bilir bu kol dayama takıldığında bardaklıkları kullanmak neredeyse imkansız bir gün ankarada hurdacılar sitesinde dolaşırken http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-ford-fiesta-yeni-kasa-kol-dayama-konsol-2009-2014-140449184/detay bu parçayı birisinin trend aracına monte ettirdiğini gördüm bire bir oturmuş ve çok kullanışlıydı. Sonra bu parçadan aramaya başladım 2-3 tane buldum ama 700 civarı fiyat verdiler kimi montajını yaparız kimi montajını yapmıyoruz dediler. Fiyat biraz fazla geldi bana açıkcası. Paylaştığım linkte 425 diyor ama aradım kalmamış. Bu işlemi yapan varmı aramızda bi sıkıntıyla karşılaştımı kaça maletti bilgilendirirse çok sevinirim. Herkese iyi forumlar.

OSMAN bey iyi günler öncelikle Size birkaç sorum olacak. Bu bahsettiğiniz kol dayama ürününü buldunuz mu bulduysanız hangi siteden buldunuz? Ürünün montajını yaptırdınız mı? Ve fiyat olarak ne kadara maloldu?

Yorum bağlantısı
Osman Polat

urunu ankarada bulmakta sknt yok ılker bey 600-700 arasına montaj dahıl ankara hurdacılar sıtesınde bulunuyor. ben henuz yaptıramadım maddı olanıksızlar yuzunden sıra kol dayamaya gelmedı

Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
Oğuzhan Çamaş

Arkdaşlar fiesta trend x kullanıyorum canıma tak etti artık bende bi kol dayama bakayım dedim.

fiyat performans olarak en uygun bulduğum z-tech marka vardı hepsi buradadan 108 tl ye aldım. Ancak ürün geldi

paketi açtığım gibi geri gönderdim. armster marka ürünler var ama onlar da bana sanki fiyatı çok gibi geliyor.

en iyisi orijinal yaptımak ama arkadaşın dediği gibi hurdası bile cok pahalı.

yukarıda bi arkadaş şu linkteki üründen bahsetmiş az önce gördüm.

ürün hoşuma gitti bütünleşik olduğu için orijinal gibi sağlam duracaktır. oynama kırılma olmaz diye düşünüyorum.

alıp kullanan varmı

ben bi şansımı denemek istiyorum.

https://tr.aliexpress.com/item/NO-PUNCHING-ARMRESTS-FOR-ford-fiesta-with-container-and-ashtry-box-can-lift-and-stretch-can/32226489118.html?isOrigTitle=true

Yorum bağlantısı
Can Çelik

Arkadaşlar yerinizde olsam almam böyle sonradan yapay şeyleri herşeyin orjinali güzeldir bence bende titanium 2012 var ve evet kolçak eksiklil fakat sonradan pişman olablirsiniz bir kaç araçta gördüm el freni çekmek sıkıntı oluyor bunu yapayda düşünemiyorum hemde arkadan kötü bir görüntü bırakır.

Alacaksanız yeni kasasınınkini alın fakat oda sıkıntılı geride kalıyor forumda konusu vardı birisi oynama yapıyordu üzerinde o bile iyi durmuyor

Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy

o sanırım benim :)  evet arkadaşın dediği gibi orjinal kol dayama çok geride kalıyor, bende bazı işlemlerle kızaklı hale getirdim, şu anda memnunum, her nekadar iyi durmasa da işimi görüyor :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...