İçeriğe Yönlendir

Mondeo II - Gosterge Paneli Aydınlatma Nasıl Degistirilir

Batuhan Yılmaztürk

Recommended Posts

Batuhan Yılmaztürk

Km saati aydınlatma ışıklarım yanmıyor sigortaları kontrol ettim sorun yok sorun ampule fakat nasıl degistirebilirim

Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

Km saati aydınlatma ışıklarım yanmıyor sigortaları kontrol ettim sorun yok sorun ampule fakat nasıl degistirebilirim

Parkların yanıyor mu?

Yorum bağlantısı
Berkay Özdemir

Hayır parklar yanmıyor

Kardesim eger parklar yanmiyor ve far konumuna getirdiğinde çalışıyorsa far kumandasi bozulmuş.. Değiştirmen gerekecek.. Gosterge paneliyle alakası yok..
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Selim Kılınç

Gösterge panelini sök arka kısmında beyaz soketleri sökün tek tek gözle kontrol edin yada evde 12V bir adaptör işinizi görür aşrıca ampellerin üzerleri kararmıştır silin. Ampüllerin hangisi patlaksa ya kırılır soket içi temizlenir yada soketlerin yanlarında küçük çentiklere basarak ayaklar çıkar ampülde otomatik çıkar.

Sakın tanesine 5tl derlerse almayın 50krş ampül sometlere bişey olmaz...

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Sami Demirpaz

Gösterge panelini sök arka kısmında beyaz soketleri sökün tek tek gözle kontrol edin yada evde 12V bir adaptör işinizi görür aşrıca ampellerin üzerleri kararmıştır silin. Ampüllerin hangisi patlaksa ya kırılır soket içi temizlenir yada soketlerin yanlarında küçük çentiklere basarak ayaklar çıkar ampülde otomatik çıkar.

Sakın tanesine 5tl derlerse almayın 50krş ampül sometlere bişey olmaz...

5 liradan ampül aldım, yanındaki çentiklere bir bakayım. 

Yorum bağlantısı
önder deli

bazen aradığımız şey yanı başımızdadır ama göremeyiz.

öncelikle far kumanda düğmesinin sağ tarafında bir çevirmeli düğme var onu akşam karanlığında iken çevirerek (sağa yada sola hatırlamıyorum) konumunu değiştirin. gösterge paneli hiç aydınlatmıyor ise sebep bu olabilir. eğer ki kısmı aydınlatmadan bahsediyorsanız (göstergenin sadece km saati kısmı gibi) gibi; biraz meşakatli..

önce gösterge çerçevesi sökülecek. saat/yol bilgisayarı ekranını kanırtarak sökün altında bir/iki vida var daha sonra arka cam ısıtma düğmesini de sökün onuda kanırtarak diye hatırlıyorum onun da altında bir vida var bunları sökerek çerçeveyi nazikçe ayırın.

daha sonra gösterge ekranı (daha sökmek nasip olmadı) nı söküp ampül değişimlerini yapın.

geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Mehmet Dursun

benim mondi (mondeo mk 2 - 2000) gösterge paneli ışıkları çok az yanıyor. yandaki düğmeden de ayarlamalar yaptım ama bir fark yok. ne yapmalıyım arkadaşlar. el freni, akü, vs ışıklarında problem yok ama onlar canlı. sadece genel ibre vs..

Yorum bağlantısı
Selim Kılınç

Daha önceden başımdan geçtiği için detaylı açıklamıştım soketli ampüllere sakın 5TL vermeyin. Ampül t4 müydü şimdi hatırlamıyorum 0.50krş tanesi olması lazım. Formu bir kurcala bulursam sayfayı yönlendiririm buradan.

Hayırlı olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kenan Aksoylu

Parklarla birlikte gösterge ışıkları yanmıyorsa sorun kesinlikle far anahtarı. Geçen hafta başıma geldi eski mesleği sanırım nalbur olan bir elektrikçi çok kurcalamış anahtarı soketlere kablo ilavesi yaparak haşat etmiş, Soketlerdeki kısa devreleri halledince düzeldi. 

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Gökhan Tekin Konya

Ampüllere şuan Konya'da tane fiyatıne 25 tl diyorlar. Bildiğin araçtan soğuttular yahu 25 tl'ye küçücük lamba olur mu ?

Yorum bağlantısı
Cengiz Aratemur

Benim aracın gösterge ampullerinin 2 tanesi patlaktı  değişim yaparken dikkat ettimde ampul duyundan ayrılmıyordu.

Zorlayınca içten kırıldı. 

Duylu ampul almak zorunda kaldım tanesini  5  tl 'ye aldım diye  hatırlıyorum. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
1 dakika önce, Cengiz Aratemur yazdı:

dikkat ettimde ampul duyundan ayrılmıyordu.

basitçe ayrılmaz, ancak metal pinler sökülerek ayrılıp sadece yeni ampul değişbeilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Tekin Konya

komple şekildeydi. Alt plastiğiyle birlikte.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...