İçeriğe Yönlendir

5664 Plaka Sorgulama Hk.

Haluk Gümüş

Recommended Posts

Haluk Gümüş

Selam arkadaşlar,

Sahibinden.com sitesinden bir araç beğendim ve görüşmeye gideceğim. Plakayı sorgulattığımda 3 kazası çıktı ve herhangi bir tutar görünmüyor. KTT Çarpma olarak belirtilen Kaza Tespit Tutanağı sanırım. Fikirlerinizi alabilir miyim?

8b1oJa.jpg

Yorum bağlantısı

Karşı tarafın hasarları yapılmış,sizin baktığınız araçta hasar olmayabilir yada varsada cepten yapılmıştır

Vesile ile iyi servise baktırıp alınabilir

Yorum bağlantısı
Haluk Gümüş

Karşı tarafın hasarları yapılmış,sizin baktığınız araçta hasar olmayabilir yada varsada cepten yapılmıştır

Vesile ile iyi servise baktırıp alınabilir

Cevap için teşekkür ederim Barış Bey, şimdi ben bu aracı alırsam sırf bu yüzden sigortası ve kaskosu yüksek olur mu yoksa bunlar tamamen kişiye özel yaptırımlar mıdır? Sahibinin söylediğine göre 3 kez de çamurluk sürttürülmüş ve lokal boya yaptırılmış. Ekspertize sokarak başka bir sorun çıkmazsa almayı planlıyorum sadece bu masrafsız görünen 3 kaza kafamı karıştırdı.

Yorum bağlantısı
Ahmet Aybeyaz

Vesile ile bu mesaj sisteminden gelen tanımların tam açıklamasını bulabileceğimiz bir yer var mı? Örneğin:

Park Halinde Çarpma: "Sorgulanan aracı suçu yok, park halindeyken karşı taraf çarpmış" (böyle anlıyorum ben) (Bunda tutar yazılı)

Çarpışma: ? (Bunda tutar yazılı)

Çarpma: ? (Bunda tutar yok)

Bilgili arkadaşlarımız, abilerimiz bu tanımları açıklayabilir mi? Çok bilgi kirliliği var, tutar yazmıyorsa sorgulanan araç suçludur karşı tarafı ödemiştir sigortası diyebilir miyiz?

Yorum bağlantısı

KTT nın sigorta bilgi merkezinde kayıtlı olduğunu gösteriyor. SBM ye girerseniz KTT'lerin taranmış halini fotoğraf olarak dahi görebilirsiniz 

Yorum bağlantısı

Cevap için teşekkür ederim Barış Bey, şimdi ben bu aracı alırsam sırf bu yüzden sigortası ve kaskosu yüksek olur mu yoksa bunlar tamamen kişiye özel yaptırımlar mıdır? Sahibinin söylediğine göre 3 kez de çamurluk sürttürülmüş ve lokal boya yaptırılmış. Ekspertize sokarak başka bir sorun çıkmazsa almayı planlıyorum sadece bu masrafsız görünen 3 kaza kafamı karıştırdı.

Bu bahsettiğiniz durum tamamen kişiye göre olan olaydır,sizinle bir alakası olmaz.

Yorum bağlantısı
Eren Okumuş

3 ay önce başıma geldi arkadan dokundular araca Yetkili serviste  halledildi çok  küçük bir şeydi.. Karşı taraf kusurlu olduğu için onun sigortası yaptırdı ve benim tramer sorgusunda da KTT olarak çıkıyor bu şekilde. Bir de yapım onarım bedeli küçük olduğu zaman miktar çıkmıyor diyorlar ama benim aracımda 325 tl lik bir hasar kaydı gözüküyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

sırf bu yüzden sigortası ve kaskosu yüksek çıkmaz,o kazalar eski sahibini bağlar,sizi etkilemez,amma velakin ilk kez kasko ve sigorta yaptıracaksanız hasarsızlık indiriminiz bulunmayacağından dolayı biraz yüksek ücret ödersiniz,bu durumda sizi yanıltmasın.

Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

Tramer'e güvenmiyorum ben, bi arkadaşıma Ankara'dan Punto aldık alırken yaptığımız 5664 sorgusunda 2 adet hasar görünüyordu, aradan yaklaşık bir yıl geçti satmak istedi almak isteyen kişi sorgulama yaptığında 6 adet hasar çıktı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ali bir araç sorguluyordu... 

Tramerden hasar gelmiyordu ama bende hasar görünüyordu... 

Bu günlerde pek itibar etmeyin.. 

Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

abey sasiden tam sonuc alinirmi ,sigortaciya soruyorum sasiyle?
Yorum bağlantısı
Haluk Gümüş

Satıcı sürtmeden dolayı çamurluklar boyalı demişti ama araç önden ağır hasarlı çıktı. Şasisi kaydığı için alım işleminden vazgeçtim.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Rifat Berber

Arkadaşlar karşı tarafa ödenen bedel bizim aracımıza yansır mı?  Yani şöyle bir araçta muhtemel kaza nedir?

ID3vm5U.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Arkadaşlar karşı tarafa ödenen bedel bizim aracımıza yansır mı?  Yani şöyle bir araçta muhtemel kaza nedir?

ID3vm5U.jpg

Kaza 1-2-3 Kasko hasarı, aracın kendinde oluşan hasar. 

Kaza 4-5-6 Bu aracın karıştığı ve karşıya zarar verdiği kazalar. 

Kaza 7 Kasko hasarı, aracın kendinde oluşan hasar. 

Yorum bağlantısı
Rifat Berber

Kaza 1-2-3 Kasko hasarı, aracın kendinde oluşan hasar. 

Kaza 4-5-6 Bu aracın karıştığı ve karşıya zarar verdiği kazalar. 

Kaza 7 Kasko hasarı, aracın kendinde oluşan hasar. 

Çok teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
  • 4 yıl sonra...
Ümit Türk

Arkadaşlar merak ettiğimiz bir konu var. Şöyle ki hasar kaydı sorgulamalarından yazan KTT, Çarpma ;ERP-Çarpma açıklamaları yazıyor.  KTT ve ERP olayını az çok tahmin edebiliyoruz.  Çarpma ne anlama geliyor onu çözemedim. Kendi yaptığı kaza mı yoksa karşı tarafın masrafı mı Vs. ne anlama geliyor bu Çarpma. 

teşekkürler. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ümit Türk yazdı:

Arkadaşlar merak ettiğimiz bir konu var. Şöyle ki hasar kaydı sorgulamalarından yazan KTT, Çarpma ;ERP-Çarpma açıklamaları yazıyor.  KTT ve ERP olayını az çok tahmin edebiliyoruz.  Çarpma ne anlama geliyor onu çözemedim. Kendi yaptığı kaza mı yoksa karşı tarafın masrafı mı Vs. ne anlama geliyor bu Çarpma. 

teşekkürler. 

Konunuzu daha önce açılmış benzer bir konu ile birleştirdim Ümit Bey. 

Yukardaki yazışmalar fikir verecektir. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

2020 de de aynı... ama tramere bakmadan araba hala tercihe girmiuyor

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Çağlar Bayur yazdı:

2020 de de aynı... ama tramere bakmadan araba hala tercihe girmiuyor

Uno'yu alırken adettendir deyip sorguladım, kaale alıp cevap veren olmadı :D konuyu görünce bir daha sorguladım tramersizmiş kaça okuturuz :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Çağlar Bayur yazdı:

40a kadar yolu açık

Boya çatlaklarını da orijinal diye yutturduk mu oldu bu iş 😃

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...