İçeriğe Yönlendir

Samsung Note5 Detaylı İnceleme (Kullanım Tecrübeleri)

Murat Dere

Recommended Posts

Murat Dere

Aramızda para toplayıp gıcır gıcır note 5 alsak sana murat abi güzel olurdu konunun özüne inersek ;) ;)

Ah Erdem'im işte, mani oluyor halimi takrire hicabım... :seytan:

Not: Aslında fena fikir değil ha. Cüz'i miktarlar birleşip yekünde Murat Hoca'ya bi Note 5 çıkarır be. :crazy:

Yorum bağlantısı

Telefon daha eline ulaşmadan, kendi telefonunu methedip, yenisini yerenler gibi Note5'i almamak için sebeplerimı sıralayım.)

• Ekran Çözünürlüğü aynı
  • Ekran boyutu aynı
  • Pil kapasitesi daha düşük
  • Arttırılabilir hafıza mevcut değil,
  • Sadece işlemci ve ram'de artış var. 2700TL vermeye değmez gibi duruyor. Çift sayılı note'lar daha radikal değişiklerle geliyor genelde.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Telefon daha eline ulaşmadan, kendi telefonunu methedip, yenisini yerenler gibi Note5'i almamak için sebeplerimı sıralayım.)

• Ekran Çözünürlüğü aynı
  • Ekran boyutu aynı
  • Sadece işlemci ve ram'de artış var. 2700TL vermeye değmez gibi duruyor. Çift sayılı note'lar daha radikal değişiklerle geliyor genelde.

Saygılarımla.

Açıyım mı Evren, Note 6 İncelemesi? :seytan:

Yorum bağlantısı
Akan Belen

• Ekran Çözünürlüğü aynı
  • Ekran boyutu aynı

Saygılarımla.

Yeni not4 sahibi olarak kesinlikle katılıyorum hehehe

Ben bir ara düşündüm beklesem mi diye ama büyük bir fark yok idin kötüsü hafıza artmiyor pil aynı benim icin anlami yok görsel olarak da neredeyse aynı zaten

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Hayır benim yok. :( Olacağı da yok. :( :( Zenginler alıp gelip konu açmadan önce ben açayım dedim. Yarın tanıtılıyor alet (Chip'te öyle yazıyor), Eylül'de de satışta. Hayırlısı...

Not: Sıkıysa kapatın konuyu. :jedi:

Örtmenim, 500 TL'si benden, sende bi güzellik yapıp Note 3'ü hediye edersin artık  :unsure2:  :shok:  :koskos:

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Konu başlığındaki inceleme yazısı nerede gözlüğüm yok diyemi göremiyorum? sakıncalı diye yazı silindimi ? :p

Yorum bağlantısı

Note5 lansmanin 2. Gunu Turkiye'de Avrupa'dan once satisa basladi:) Dun demosunu gordum. Cerceve tasarimi iphone ile benzesmis. Sag ve sol kenarlari nerdeyse cerceve ile birlesmis ekranin. Degismeyen pil ve arttirilamayan hafiza monoblok govdenin bir zorunlulugu gibi. Cihaz elde saglam bir durusa sahip. Iphone sevip android denemek isteyenler icin tasarim uygun. Note kullanicilari icin hayal kirikligi ve neyse ki degisim istegi uayndirmayarak tasarruf etkisi yaratacak bir model.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Bir tane arkadaşıma ayfon 6 hediye geldi. Eskiden kullandığı camı kırık note 2 telefonunu bana hediye edecekti. 1 ay oldu hala gönderecek. Bu başlığı görünce mesaj çektim "yeter la gönder şu telefonumu, note 5 çıkmış sen daha note 2 gönderecen bana" dedim. Note 2 yarın kargoda inş :D

Başlık benim işime yaradı umarım senin de işine yarar Murat abi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Aycibin

Eylül de gelecek diye ben şimdiden ön siperişle sıraya girdim. Alınca resimlerini ve incelemelerimi sizlere aktarırım..

Pis fakirler..

abi ön siparişle uğraşma hat üzerine almıcaksan nakit alıcaksan ben şimdi vereyim sana bende türkcell çalışanıyım o kadar bekleme diye dedim :) elimde siyah ve gold renkler mevcut note 5 in 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Aycibin

Arkadaşlar bende bi kaç bişey söylemek isterim bu konuda note 4 ile arasında 

Evren İskent, 14 Ağu 2015 - 16:35snapback.png

• Ekran Çözünürlüğü aynı
  • Ekran boyutu aynı

dediği gibi farklar hemen hemen aynı değişiklikleri söyersek note 4 ten farkı kalem yuvası ve kalemi kasa farklılığı var bir de android işletim sisteminin son versiyonu ile geliyor ki bu versiyon yakın zamanda note 4 ve s6 s6edge ye de gelecek bende s6 edge kullanıcısı olarak bu güncellemeyi bekliyorum 

bunların dışında

note 5 te 4 gb ram mevcut note 4 3 gb ram mevcut

64bit işlemci note 5 te mevcut

note 5 te nfc özelliği cihaz içinde entegre durumunda - note 4 ise ayrı bir kapak ile sağlanmaktadır

bu özellik kablosuz şarj etme ve iki cihaz birbirine bağlamanta ve veri aktarımını hızlı bir şekilde yapmaya elverişli ve güzel bir özelliktir (bence) 

bunlar şuan için aklıma gelen özellikleri cihazın detaylı resimleri çekip gönderebilirim isteyen olursa ama elimde siyah ve gold renkler mevcut 

umarım biraz daha detaylı bilgi verebilmişimdir

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
(düzenlendi)

Kalemlerinde tasarım hatasından kaynaklı bir problem olduğunu okudum, tek bir yönde içeri sokulduğunda problem yok ama kalemi kendi ekseni etrafında çevirip doğru yönü kaybedince içeri girdiğinde sıkışıyormuş. 

kaynak : http://www.andronova.net/galaxy-note-5te-ciddi-s-pen-sorunu-var-kalemi-sakin-test-sokmayin/

tarihinde Gökhan Albayrak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yusuf Aycibin

Kalemlerinde tasarım hatasından kaynaklı bir problem olduğunu okudum, tek bir yönde içeri sokulduğunda problem yok ama kalemi kendi ekseni etrafında çevirip doğru yönü kaybedince içeri girdiğinde sıkışıyormuş. 

kaynak : http://www.andronova.net/galaxy-note-5te-ciddi-s-pen-sorunu-var-kalemi-sakin-test-sokmayin/

ya üstad kalemin yönü belli dibinden içeri sokmaya ne gerek var :) ki yazıya baktım kaynak linkin deki tii ye almışlar ama akıl var mantık var kalemi nie ters sokasın sonuçta dibinde ki bölüm bastır çıkart sistemi mevcut haliyle orda ki tırnak şeklinde olan kalemin arka kısmı içerde sıkışacaktır bence bu tip yazılar karalama propagandası gibi bişey olarak düşünüyor şahsımca sizi karşı bi tepkim yok yanlış düşünülmesin lütfen 

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Benlik birşey yok, ben tasarlamadım. Çoluk çocuk alıyor oyun oynamak için, acele ediyorsunuz bazen, dikkat etmiyorsunuz vs. gibi olaylar insanın başına geliyor. Çok da karala kampanyası değil bence. Sonuçta bende note kullanıcısıyım.

Yorum bağlantısı
Yusuf Aycibin

hacı abi ben türkcell çalışanıyım note serisinin hepsini kullandım note 5 hariç henüz almadım seri bence çok iyi bir seri şuan s6 edge kullanıyorum ama işte bazı böyle söylemler cihazları kötülüyor mantıklı hataları deseler tamam dicem ben o yüzden tepki verdim yoksa dediğin gibi biz tasarlamadık cihazı :)

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Arkadaşlar bende bi kaç bişey söylemek isterim bu konuda note 4 ile arasında 

Evren İskent, 14 Ağu 2015 - 16:35snapback.png

dediği gibi farklar hemen hemen aynı değişiklikleri söyersek note 4 ten farkı kalem yuvası ve kalemi kasa farklılığı var bir de android işletim sisteminin son versiyonu ile geliyor ki bu versiyon yakın zamanda note 4 ve s6 s6edge ye de gelecek bende s6 edge kullanıcısı olarak bu güncellemeyi bekliyorum 

bunların dışında

note 5 te 4 gb ram mevcut note 4 3 gb ram mevcut

64bit işlemci note 5 te mevcut

note 5 te nfc özelliği cihaz içinde entegre durumunda - note 4 ise ayrı bir kapak ile sağlanmaktadır

bu özellik kablosuz şarj etme ve iki cihaz birbirine bağlamanta ve veri aktarımını hızlı bir şekilde yapmaya elverişli ve güzel bir özelliktir (bence) 

bunlar şuan için aklıma gelen özellikleri cihazın detaylı resimleri çekip gönderebilirim isteyen olursa ama elimde siyah ve gold renkler mevcut 

umarım biraz daha detaylı bilgi verebilmişimdir

Yusuf, gold ve siyah olarak kaç paraya veriyon? Arkadaşlar aralarında para toplayıp bana alacaklardı da... :seytan:

Aramızda para toplayıp gıcır gıcır note 5 alsak sana murat abi güzel olurdu konunun özüne inersek ; ;);) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Dere

hacı abi ben türkcell çalışanıyım note serisinin hepsini kullandım note 5 hariç henüz almadım seri bence çok iyi bir seri şuan s6 edge kullanıyorum ama işte bazı böyle söylemler cihazları kötülüyor mantıklı hataları deseler tamam dicem ben o yüzden tepki verdim yoksa dediğin gibi biz tasarlamadık cihazı :)

2700 olsa, beni seven 27 kişi 100 lira verse, benden habersiz bile bu iş olur. Hadi 27 kişi beni sevmiyor diyelim, ya da benim gibi fakir, 20 kişi sevse beni, eder 2000. 700 lirayı kendim bulur muyum? Hmm, sorarız eşe, dosta, belki vardır. 15 kişi de mi çıkmaz beni seven, yüzer lira verecek? Çıkar ya... Hı, çıkar de mi? 15 kişi çıksa, 1500... Geriye kalır 1200. I-ıh, çok... Olmadı... :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Bir eksik say, ben seni seviyorum.

Allah razı olsun abi. ;) Zaten nerden bulacan beni seven o kadar adamı? :seytan:

Yorum bağlantısı
Yusuf Aycibin

Resmi Satış fiyatı 2700 al aşağı vur yukarı 2600 e düşürürüm fiyatı en fazla ötesinde zati mağaza verdirtmez 100 de ben vermiş oldum bu vesile ile işte :) sen geri kalan yardım ve seni seven kişileri bulmaya çalış :)

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Resmi Satış fiyatı 2700 al aşağı vur yukarı 2600 e düşürürüm fiyatı en fazla ötesinde zati mağaza verdirtmez 100 de ben vermiş oldum bu vesile ile işte :) sen geri kalan yardım ve seni seven kişileri bulmaya çalış :)

Biiir! Listede ilk sıradasın, Allah razı olsun Yusuf'cum. Da nerden bulacam beni seven o kadar kişiyi burada? :seytan:

Not: Olm sahi sanarlar da para mara toplarlar. Altından kalkamam yapmasınlar söyle de.  :i-ih:

Not: Alan yok mu daha Note5? İnceleyip de koysun şuraya bir şeyler, konu hakkını alsın. ;)

Yorum bağlantısı

Not: Alan yok mu daha Note5? İnceleyip de koysun şuraya bir şeyler, konu hakkını alsın. ;)

6-7 ay kadar bekle Murat abi fiyatı düşecek note 5 inde illaki o zaman seni seven 20 kişi bile olsa alabilirsin :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...