İçeriğe Yönlendir

Discovery1 16Gb Kablosuzda Whatsapp Sorunu

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Merhaba Arkadaşlar.. 

Discovery1 16 mb telefonumda, Kablosuz bağlantı halindeyken, ekran açıkken sorun yok.. Ekran kısa süreliğine kapandığında (5-10 dakika) sorun yok.. Ancak;

Ekran kapandıktan yarım saat sonra ve devamında sadece whatsapp bağlantısı kopuyor.. Facebook mail vb diğer uygulamalar çalışıyor ve bildirim alıyorken, whatsapp uyuyor, ekranı açana kadar mesajlar düşmüyor. Ekranı açtığım zaman geçmiş mesajlar düşüyor.. 

Böyle bir sorun yaşayan oldu mu ?  Çözüm önerisi olan var mı ?

Not: Herhangi bir güç tasarrufu ayarı yapmadım.. Herhangi bir güç tasarrufu programı kullanmıyorum. 

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

ayni sey sebekeye bagliyken de oluyormu?

benzer durumla bende karsilastim bir kere ama pek üstüne düsmedim. ekran kapandiktan belli bir süre sonra whatsapp kendini enerji tasarruf modu gibi biseye alip, sebekeyi kontrol araliklarini arttiriyor olabilir.

denemek icin mesaj yolladiktan sonra en fazla 5 dk icinde bildirim gelip gelmeyecegine bakilabilir

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

bir de yazmayi unutmusum, kablosuz ayarlarinda, gelismis secenegi altinda, uykudayken  kablosuzu acik tut secenegi var. onu "her zaman" olarak isaretlemek gerekiyor 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Arka plan veri kısıtlaması whatsapp için aktif ise bundan dolayı sıkıntı olabilmekte, kullanılan veri başlığında whatsapp arka plan verilerini bir kontrol etmek lazım.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Diğer uygulamalar çalışıyor Eren Bey, internet açık.. 

orayi atlamisin abi. belki whatsappin kendi serverlarinda bir sorun olabilir. bir süre daha denedikten sonra düzelmiyorsa, uygulamayi kaldirip tekrar kurabilirsin. yanliz uygulamayi kaldirirken: ayarlar, uygulamalar, whatsapp yolunu izleyip önce verileri temizle sonra kaldir secenegi  uygulanirsa daha temiz olur

Yorum bağlantısı

Mehmet abi aynı sıkıntıyı samsungta 1 aya yakın zamandır yaşıyorum. Whatsapp uykuda. Herhangi bir sohbete girdiğim an mesajlar dökülmeye başlıyor..

Yorum bağlantısı
Erdinç AKKAYA

Sorun genelde arka plan verileri kısıtlanırsa oluşuyor. Ayarlar kısmına gelip veri yönetimi veya mobil veri kısmına gelip hem mobil hemde Wi-Fi kısmında whatsappın arka plan verilerini kısıtla butonunu de-Active etmeniz gerekiyor. Eğer ki gene sorun devam ederse proğramı silip tekrar denerseniz çözülür gibime geliyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

f2de3fb5b3b9f29041bca4bbb5d32e4f.jpg

Mehmet abi aynı sıkıntıyı samsungta 1 aya yakın zamandır yaşıyorum. Whatsapp uykuda. Herhangi bir sohbete girdiğim an mesajlar dökülmeye başlıyor..

Evet yaşadığım aynen bu

Yorum bağlantısı
Erdinç AKKAYA

Ben LG kullanıyorum bende verileri otomatik Senkronize etme kısmı pasif. Olmadı siz uygulamalar kısmına gelip telefondaki seçenekler kısmına tıklayarak uygulama tercihlerini sıfırla diyerek deneyebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Uygulama tercihlerini sıfırla dedim... whatsappı kaldırıp yeniden kurdum... Senkronize kısmını da kapatayım bakalım ne olacak.. 

2422fe2452f672cb2c3ab307f6d55260.jpg

Tamam dedim. Bakalım nolacak.
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
(düzenlendi)

Selçuk bu menüye nereden ulaşıyoruz...

bende yok galiba..

Abi veri kullanımı ekranında whatsappa tıkla ne kadar veri kullandığını görürsün, tıklayınca açılan ekranda mevcut, benim tel farklı belki farklı olabilir. Senin telden olan varsa kontrol edeyim biraz sonra [emoji6]

af54779bcb3353c12fd249ef063c4117.jpg

dbe64bbfc4c7241eddac2fb76bb98a1c.jpg

tarihinde Selçuk Bakış tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu ayar mobilde var ama kablosuzda yok... 

Mobildekinde whatsapp sınırsız görünüyor ki zaten sorun yaşamıyorum mobilde... 

Benim sorunum kablosuzda.. 

Tamam ulaştım o ayara da.. ve Arka plan verileri sınırla kısmı işaretli değil.. 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Bende ikisinde de var ama ?
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

abi sen en iyisi uygulamayi dedigim sekilde kaldir, yeniden kur. yanliz önemli mesajlar varsa yedegini al, titanium backup varsa onunla da yedek al ne olur ne olmaz

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kablosuz uygulama detaylarını göstermiyormuş.. Açtım Selçuk... Sonuç.. olması gerektiği gibi.. 

abi sen en iyisi uygulamayi dedigim sekilde kaldir, yeniden kur. yanliz önemli mesajlar varsa yedegini al, titanium backup varsa onunla da yedek al ne olur ne olmaz

Yeniden kurdum.... 

Yorum bağlantısı
Serdar Çekiç

bendede bir süredir böyle. sanırım whatsapp sürümüyle alakalı. yakın zamanda bir güncelleme gelir. yeni güncellemede böyle oldu.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Abi kablosuz baglandigin modemden şifreleme yöntemini değiştirip deneyebilir misin?

Böyle olmaması lazım, ben düzeltmiştim ama tam hatırlayamadım şimdi nasıl yaptığımı

Yorum bağlantısı
Serdar Çekiç

şimdi bu işlerden iyi anlayan arkadaşlara danıştım. ayarlar menüsünden uygulamalar menüsüne girin. buradan whatsapp ı bulup tıklayın. buradan verileri temizle deyin. sonra normal menüden whatsapp ı tekrar açın. sıfırdan giriş yapacak. eski yazışmalarınızı tekrar geri yükleyecek. sorun düzelecekmiş. umarım yardımcı olurum

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Serdar uygulamayı silerken dediğinizi yaptım.. ve yeni kurdum.. dolayısıyla aynı şeyi yapmış oldum... 

Bakalım deneyeceğim.. 

Abi kablosuz baglandigin modemden şifreleme yöntemini değiştirip deneyebilir misin?

Böyle olmaması lazım, ben düzeltmiştim ama tam hatırlayamadım şimdi nasıl yaptığımı

Ama Selçuk... facebook mail vb çalışıyor... yani onlardan bildirim alıyorum.. 

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Serdar uygulamayı silerken dediğinizi yaptım.. ve yeni kurdum.. dolayısıyla aynı şeyi yapmış oldum... 

Bakalım deneyeceğim.. 

Ama Selçuk... facebook mail vb çalışıyor... yani onlardan bildirim alıyorum.. 

abi whatsappin baglanti yönetimi biraz farkli calisiyor. modemle de alakali olabilir. modemi yeniden baslatmayi deneyebilirsin. baska modemle deneyebilirsin. 

telefonda taskkiller tarzi bir uygulama yoktur sanirim. isi 1 adim ileriye götürürsek marketten history eraser isimli programi indirip tüm uygulama ön bellegini temizeyi secerek temizleyebilirsin (yanliz son aramalarin, mesajlarin falan tikini kaldir onlar da silinmesin, sadece tüm uygulama ön bellegi isaretli olsun.) bunlarin hepsini denedikten sonra hala olmuyorsa sorun senden kaynakli degildir

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...