İçeriğe Yönlendir

Su Kaynatma Problemi

tuna kozman

Recommended Posts

tuna kozman

mrb arkadaşlar aracım 2011 tourneo connect 110ps glx hararet göstergesi normalde duruyor ancak durduğum zaman suyun fokur fokur kaynadığını görüyorum acaba sıkıntı nedir yardım lütfen

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Gösterge arızalıdır. Contayı yakmış olabilirsiniz.  Kontrol ettirdiniz mi?

Yorum bağlantısı
tuna kozman

Gösterge arızalıdır. Contayı yakmış olabilirsiniz.  Kontrol ettirdiniz mi?

şöyle anlatayım normalde hiç bir sıkıntı yok gösterge normal geliyor durması gerektiği yerde duruyor şehir içinde falan bir sorun yok mesela bugün çok eğimli olmasada biraz rampa çıktım 25-30 km kadar sonra durdum baktım kaputun altından fokur fokur ses geliyor açtım resmen kaynıyor göstergeye baktım durması gerektği yerde anlayamadım servisemi götürsem acaba??

Yorum bağlantısı
tuna kozman

Kaynama varsa conta da gitmiş olabilir. Durduğunuz hata

mesela uzun mesafelerde hiç sorun yok şehir içinde falan ... zaten herzamanda olmuyor genelde uzun rampa çıkışlarında

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Tuna bey 25 km değil 125 km rampa çıksanız müşir sağlamsa devridaim sağlamsa fanlar sağlamsa ve kullanım devriniz uygunsa su kaynatmaz. Eğer araç su kaynatıyorsa mutlaka bunlardan birinde arıza vardır. Bir an önce aracı servise gösterin. Conta yakmadıysa masraf az olacaktır. Eğer conta yandıysa motor yapılacaktır. Bu da ağır bir masraf.

Yorum bağlantısı
tuna kozman

Tuna bey 25 km değil 125 km rampa çıksanız müşir sağlamsa devridaim sağlamsa fanlar sağlamsa ve kullanım devriniz uygunsa su kaynatmaz. Eğer araç su kaynatıyorsa mutlaka bunlardan birinde arıza vardır. Bir an önce aracı servise gösterin. Conta yakmadıysa masraf az olacaktır. Eğer conta yandıysa motor yapılacaktır. Bu da ağır bir masraf.

aynen biran önce servise devam çok teşekkür ederim sağolun

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
tuna kozman

110 luk connectlerde Çelik conta kullanılmıştır. Yanma gibi bir problem olmaz. Bir motorcuya uyrayıp kontrol ettirmenizi öneririm.

araci servise goturdum termostat ve devirdaimde bir sikinti yok motoru acmamiZ lazim dedller arizayi bulamasak bile enaz 1500 tl borcun olur dediler ne diyosunuz yaptirayimmi

Yorum bağlantısı
Fatih Emre

Su genleşme kabının kapağı tam kapanmamış / bozuk da olabilir.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

araci servise goturdum termostat ve devirdaimde bir sikinti yok motoru acmamiZ lazim dedller arizayi bulamasak bile enaz 1500 tl borcun olur dediler ne diyosunuz yaptirayimmi

Başka en az 2 ustaya daha gösterin. Bir de yetkili servisten fikir alın derim.

Yorum bağlantısı
tuna kozman

yetkili servise goturmustum onlar oyle soyledi acaba baska bir servisemi gotursem kapakta tam sıkılıyor arizali oldugu nasil anlasilir

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

fan devreye giriyor mu,hiç kontrol veya dikkat ettiniz mi.hararet müşürü bozulmuştur,normal gösteriyordur fan açmıyordur

Yorum bağlantısı
tuna kozman

fan aciyor hepsini denedk hicbir sikinti yok serviste bulamadi ama o depodaki su kayniyor bu nasil biseydi cozemedik

arkadaslar illaki tanidiginiz usta falan olur onlarin basina gelmistir belki bi sorustursaniz size zahmet

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

fan aciyor hepsini denedk hicbir sikinti yok serviste bulamadi ama o depodaki su kayniyor bu nasil biseydi cozemedik

arkadaslar illaki tanidiginiz usta falan olur onlarin basina gelmistir belki bi sorustursaniz size zahmet

radyatör tıkalı olabilir?radyatörün içi kireçten tıkandıysa ya da radyatör dışardan çamurlandıysa,peteklerin araları ve üzerine çamur geldiyse hararet problemi olur.abimin aracında hararet düşmüyordu,yetkili servise ben götürmüştüm,beni dinlediler önden arabaya baktılar ve direk yıkamacıya çekip radyatöre dışardan tazyikli su tuttular,sorun çözülmüştü.

bakmak gerek.

Yorum bağlantısı
tuna kozman

arkadaslar sorunu cozduk servis azdaha 1500 2000 tl kaptiriyodu isi 70 tl ye hallettik radyator su deposunu degistik sorun cozuldu

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Cumali Küçükaslan

şöyle anlatayım normalde hiç bir sıkıntı yok gösterge normal geliyor durması gerektiği yerde duruyor şehir içinde falan bir sorun yok mesela bugün çok eğimli olmasada biraz rampa çıktım 25-30 km kadar sonra durdum baktım kaputun altından fokur fokur ses geliyor açtım resmen kaynıyor göstergeye baktım durması gerektği yerde anlayamadım servisemi götürsem acaba??

birde yedek su deposuna giden horuma bak tıkanıyor

Yorum bağlantısı
  • 5 yıl sonra...
Selamı Yıldırım
tuna kozman yazdı:

arkadaslar sorunu cozduk servis azdaha 1500 2000 tl kaptiriyodu isi 70 tl ye hallettik radyator su deposunu degistik sorun cozuldu

Ondan sonra tekrar yaptımı

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...