İçeriğe Yönlendir

C - Max I - Ön Park Sensörü, Manyetik Veya Normal?

Ümit Yapıcı

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Sensörlerde açıyı sensörü çevirerek kısmen ayarlayabilirsiniz.. 

Bu sebeple testlerde buna da dikkat edin. 

Takarken de bunu düşünerek takar, duruma göre çevirerek açıyı değiştirebilirsiniz. 

Ben olsam takardım.. 

En kötü kullanmazsınız sensör boş durur tamponda.. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Mehmet Ozyurek yazdı:

Sensörlerde açıyı sensörü çevirerek kısmen ayarlayabilirsiniz.. 

Bu sebeple testlerde buna da dikkat edin. 

Takarken de bunu düşünerek takar, duruma göre çevirerek açıyı değiştirebilirsiniz. 

Ben olsam takardım.. 

En kötü kullanmazsınız sensör boş durur tamponda.. 

Garaj şart. İstanbulun en sevmediğim özelliği. Köy yok. Boş alan yok. Çalışma yeri yok. Zaman yok. Hanım var :) zaman istiyor abi. Sensörleri yapıştırma. Döndürme. Cismi ayarlama. Yaklaşma. Artı cihaz üstünde de açı ve yüksekliğe göre ayar düğmeleri var. 45-55 bir seçenek, 55-65 diğer seçenek mesela. Gibi. Zaman lazım işte. Ustaya götürsem deneme ile zaman harcamaz. Nereye istiyorsun der takmaya çalışır

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bosch marka park sensoru kendini kalibre edebiliyor. Istersen yamuk tak yere sifir tak.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Akbal yazdı:

Bosch marka park sensoru kendini kalibre edebiliyor. Istersen yamuk tak yere sifir tak.

Çok pahalı

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Mehmet Unkun
(düzenlendi)

Merhaba,

Ön park sensörü için zaman rölesi(6-30V, 30V 5A değerleri var ürün açıklamasında) kullanmam sorun oluşturur mu?

nMlI4o.png

Geri vitesten tetik geldiğinde 20 saniye devrede olacak şekilde ayarladım. Her geri vitese takmada 20 sn. yeniden başlıyor. Farklı modlarıda mevcut. Süre daha uzun ya da kısa  ayarlanabilir.

Kutu ayarladım içine yerleştirdim röleyi. Kontağa bağlanacak ve ek sigorta konacak. Montaj yapmadan bir sorayım dedim. 

tarihinde Mehmet Unkun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Mehmet Unkun yazdı:

Merhaba,

Ön park sensörü için zaman rölesi(6-30V, 30V 5A değerleri var ürün açıklamasında) kullanmam sorun oluşturur mu?

nMlI4o.png

Geri vitesten tetik geldiğinde 20 saniye devrede olacak şekilde ayarladım. Her geri vitese takmada 20 sn. yeniden başlıyor. Farklı modlarıda mevcut. Süre daha uzun ya da kısa  ayarlanabilir.

Kutu ayarladım içine yerleştirdim röleyi. Kontağa bağlanacak ve ek sigorta konacak. Montaj yapmadan bir sorayım dedim. 

Sorun oluşturmaz fakat şunu öneririm. Geri vitesten tetik alsın ama geri vitesten çıkınca devreye girsin. 5 bacaklı röle lazım ek olarak. Geri vitesten her iki röle de tetiklenecek ama 5 bacaklı röleye geri vitesten alınacak tetik rölenin elektriğini kesecek yere takılmalı, diğer röleden çıkan tetik ise 5 bacaklı röleyi beslemeli. Geri vitesten çıkınca zaman rölesi 5 bacaklı röleyi besleyecek. Neden bunu önerdim. Bu sefer sensör sesleri karışır nereye yanaştığını bilemeden herşey için geç olabilir :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Unkun
Metin Akbal yazdı:

Sorun oluşturmaz fakat şunu öneririm. Geri vitesten tetik alsın ama geri vitesten çıkınca devreye girsin. 5 bacaklı röle lazım ek olarak. Geri vitesten her iki röle de tetiklenecek ama 5 bacaklı röleye geri vitesten alınacak tetik rölenin elektriğini kesecek yere takılmalı, diğer röleden çıkan tetik ise 5 bacaklı röleyi beslemeli. Geri vitesten çıkınca zaman rölesi 5 bacaklı röleyi besleyecek. Neden bunu önerdim. Bu sefer sensör sesleri karışır nereye yanaştığını bilemeden herşey için geç olabilir :)

Dediğiniz gibi bir modu mevcut yani tetik gelirken devre dışı ardından tetik kesildiğinde ayarlanan süre kadar aktif oluyor. Bir deneyeyim bakalım nasılsa istenirse değişebiliyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...