İçeriğe Yönlendir

Fiesta IV - Yıpranan Kapı Döşemelerini Düzeltme

Gökhan Tongay

Recommended Posts

Gökhan Tongay

Bizim fiestalarda sanırım kronik ya da yaşa bağlı zamanla bozuluyor. Fabrikasyon olarak yapışkan krem gibi bir madde kullanmışlar ve malum antalya sıcaklarında zamana yedik düştü ve yapısını kaybetti. Ben de deneme amaçlı siyah sista silikon ile yapmaya çalıştım umarım dayanır.

İlk fotosunu çekmedim ama diğer kapının ilk fotosu var ve sağ ön kapı da bu durumdaydı.

ea17da6669d2c4ef99773ceed3b3032d.jpg

Sonra kapıyı tutan 3 vidayı çıkarttıktan sonra başladım silikon işine bunun için 2 tane düz tahta buldum birisi camlara sineklik için kullandığım malzemeden artakalan ince tahta diğeri kalın ve 2 tane işkence kullandım. Tahtaların arasına peçete koydum döşeme kirlenmesin diye sonra güzelce sıkıştırıp kurumasını bekledim.

3ace66ceab1db455b85a0267b9ccd453.jpg

758667ca67de0529ac1bb4b8d1b67523.jpg

88e0f20f9cf5b6e52943395b314d99bf.jpg

c9dbfde995184c3bbd12ecd9102ec47b.jpg

0176b01acfe2dd478312f2c657032363.jpg

Bu da son hali.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

Henüz tek kapı yaptım ve takmadım hem kokusu gitsin hem de diğer kapıyı yapmak için ama inşallah bir etkisi görülür.

Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

orası için ön hazırlıklar yapılıyor fakat kapılar presli tip olduğu için kumaşı nasıl sökerim ve takarım hala bulamadım.Bulursam kendim bile kumaş alıp yapabilirim.Fikirlere açığım.

Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

Döşemeninin arkası böyle

761f8aa78022572efe91e455e5137c8a.jpg

Ayrıca döşemedeki siyah sivri vida gibi olan ve kapıya giren plastik parçaları beyazları ile değiştirin.Eskileri iyi tutmuyor ve yenileri daha sağlam ve daha iyi tutuyor döşemeyi.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

orası için ön hazırlıklar yapılıyor fakat kapılar presli tip olduğu için kumaşı nasıl sökerim ve takarım hala bulamadım.Bulursam kendim bile kumaş alıp yapabilirim.Fikirlere açığım.

Sökmek düşünülemez. Üstüne kaplama yapmanızı öneririm. Yeni kumaş ile dilediğiniz desende de olabilir.

Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

O kumaş oradan çıkar ama takarken nasıl yaparım bilmiyorum o yüzden ellemedim çok fazla zaten yeni araç alma planları içerisindeyiz alırsak bu aracın motorunu ve içerisini elden geçirip kardeşime vermeyi düşünüyoruz.O zaman komple düzenlenmiş olacak içerisi.226 binde araç hala sorunsuz çalışıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Elinize sağlık güzel iş çıkarmışsınız. :good1:

tarihinde DOĞUŞ BAĞ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Eline saglik Gökhan beninde arka kapinin kumaslari bir veletin yaramazligi yuzunden kiyisindan acilmis bende ona el atiyorum haftaya bakalim.

Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

Zaten o kaplamayı sökmeden düzeltmeye çalışıyorum :) .O kumaşı birazdaha inceliycem ingilterede ebayda satılık var eğer orada var ise kolay değişim yapılabiliyordur.

Ayrıca bulabilirseniz bunlardan alıp kapıdaki ayakların ucundaki siyah uç klipslerle kesinlikle değiştirin.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
MURAT SARIKAYA

4 kapının döşemesini geçen ay 250 tl ye değiştirdim çok güzel oldu. Çıkma kapı döşemesi ankara yıldız sanayi inde 3 kapıya 750 tl fiyat verdiler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
MURAT SARIKAYA

Pardon ya değiştirmedim kaplama yaptırdım. Gayet güzel oldu

Yorum bağlantısı
MURAT SARIKAYA

e37c6ff6c9bcaa8eaaf1686b891650f5.jpg

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

e1e1560e4b91b94b9931be6c3e513961.jpg

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Emre Alağaş

Hocam bir sorum olacak benim döşemelerin kapıya oturtma kılipleri kırılmış param parça olmuş ne yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...