İçeriğe Yönlendir

C Max II - Direksiyon Kutusu Değişti ama Sorunu Tekrarladı

Halil Yakut

Recommended Posts

Sani Gerşon

Ford un forumu okudugunu biliyoruz ama resmi olarak hic bir olayimiz yok. Okumalari sizin icin bir sey değiştirmeyecek maalesef. Geçmiş olsun, umarım çözülür sorununuz.

Yorum bağlantısı
Mürsel Benli

forumdonanım cem1984 nickli üyeden alıntıdır;

2012 FORD C MAX BOZUK YOLDA ALTTAN GELEN TIKIRTI DİREKSİYON KUTUSU SESİ SORUNU ÇÖZÜLDÜ   ARKADAŞLAR 2012 1.6 TDCİ C MAX TİTANYUM X LANSMAN RENGİ ARACIMDA ALTTAN SES GELİYORDU TIKIRTI BOŞLUK SESİ BENİ DELİ EDİYORDU BU SES SERVİS DEĞİŞİM DİYORDU 3,500 KÜSÜR YENİSİ AMA YENİ TAKILANLARDADA AYNI SES OLUYOR... SERVİS BUNU ARIZA OLARAK TANIMLAMIYOR BU KONUDA BOL BOL YAZILAR ÇIKMIŞTIR OKUMUZSUNUZDUR BU YAZIMDA ÇÖZÜM OLARAK ANKARADA İVEDİK OTO SANAYİDE NAK-İŞ TORNA ŞENER USTA VAR ONU ARADIM VE KARADENİZ BÖLGESİNDEYDİM DURUMU ANLATTIM VE YOLUM DÜŞTÜ GİTTİM USTAYLA GÖRÜŞTÜM.. YAPILAN İŞLEM ÇOK BASİT Bİ İŞ ALTTA SIRALIYORUM 1 NAK-İŞ TORNA'NIN YANINDA KARDEŞLER OTOMOTİV VAR HARİKA İŞÇİLİKLERİ VAR VE ALİİHSAN VE İLYAS KARDEŞİME TŞK EDİYORUM ÇOK İLGİLENDİLER SAOLSUNLAR ONLAR DİREKSİYON KUTUSUNUN ETRAFINI AÇTILAR 2 NAK-İŞ TORNA USTASI ŞENER USTA KUTU ÜZERİNDE BUNUNAN TIKIRTI BURÇ VİDASININ DİŞ ARALIĞINI Bİ KAÇ MM SIKARAK İNCE AYAR YAPTI 3 TOPLAYIN ARACI DEDİ VE SERVİSTEKİ ARKADAŞLAR 10 DAKKA İÇİNDE SÖKTÜKLERİ PARÇALARI GERİ TAKTI 4 SERVİS SAHİBİ SÖKME TAKMA PARASI OLARAK 150 TL ALDI 5 ŞENER USTA İNCE AYAR OLARAK 50 TL ALDI HELALI HOŞ OLSUN TOPLAMDA 200 TLYE 3500 TL'LİK İŞ YAPILDI 6 TESTE ÇIKTIK VE SES GİTMİŞTİ   7 ÇOK SEVMEME RAĞMEN ARACIMI GÖZDEN ÇIKARMIŞTIM SATACAKTIM AMA VAZGEÇTİM ARTIK TIK SES YOK BU SORUNU YAŞAYAN ARKADAŞLAR BANA ULAŞABİLİR 0534 635 15 16

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Halil Yakut
(düzenlendi)

Servisten çıkalı 2 000 km oldu. İlk günlerde hiç ses yokken. Ses giderek artmaya devam ediyor. Şu an için çok rahatsız edici bir durum yok. Ama daha da artarsa işte o zaman durum kötü. Servise girmeden önce Ford iletişim hattına konu ile ilgili yazdığım onca mesaja rağmen servisten çıktıktan sonra aramadılar bile. Malesef Ford bu konularda çok ilgisizmiş. Bende bundan sonra araç alırken Ford a karşı ilgisiz olacağım.

Yukarıda mesajı olan Mürsel Benli isimli  arkadaşın alıntı yaptığı donanım haber forumundaki cem1984 isimli üyede tahminimce yaşadığı olaylardan sonra tamirat işini düşünmeye başlamış. Sonra da nereden bulduysa yukarıda paylaşılan mesajı bulmuş. İlerleyen aşamalarda bu sesle arabaya binilmez ya tamir ettireceksiniz yada satacaksınız. İşte mesajı

donanım haber forumundan cem1984  isimli üyeden alıntıdır.

''YENİ FORD C MAX DİREKSİYON KUTUSU LAKIRTISI,SESİ,LIKIRTI SORUNU GÜNCEL'' ÇOK ŞAŞIRAN OLACAK AMA BENCE FORD C MAX BÜYÜK BİR AYIBI GİZLİYOR.. 4 AYDIR 2012 1.6 TDCİ TİT. X LANSMAN RENGİ EN DOLUSUNUN DOLUSU KULLANMAKTAYIM. ALTTAN GELEN LAKIRTIYI HALA ÇÖZEMEDİLER BENCE ALMAYIN DERİM.. BU SES BENİ DELİ EDİYOR ÇOK KIZGINIM BENİ ÇOK SEVDİĞİM ARACIMDAN SOĞUTTU ASLA ASLA DEME AMA ASLA FORD ALMAM DAHA.. SERVİS DEĞİŞİM DİYOR. DEĞİŞİNCE SES GİTMİYOR. KUTU 4000 KÜSÜR TL.. YİNE SES VAR DİOSUN ÇOK DEĞİL OLUR O KADAR DİOLAR GENEL MERKEZDEN ARADILAR FORD HATA BULANA KADAR DEĞİŞTİRECEKTİR BUNU DİYOR. MANTIKSIZLIĞA BAK İNTERNETTE ZİBİL GİBİ ŞİKAYET VAR BU KONUDA 65000TL LİK ARABA HERŞEYİ MÜKEMMEL BAKAN Bİ DAHA BAKIYOR AMA İÇİNE BİNİNCE GÜLÜYORLAR AZ BOZUK YOL GÖRDÜMMÜ YÜZÜM KIZARIYOR BU KONUDA SERVİS DIŞINDA USTALAR VARMIŞ BİLEN VARSA İŞİNİN EHLİ ALLAH İÇİN YAZIN URAYA YARDIMCI OLUN SATACAM YAPTIRIP BÖYLE VERİP ARKAMDAN KÜFÜR ETTİRMEK İSTEMİYORUM.. ANKARADA USTALAR VARMIŞ AMA GÜVENİLİRMİ BİLEMİYORUM

http://forum.donanimhaber.com/m_105425850/f_//tm.htm#111527461

tarihinde Halil Yakut tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Metin Genç
(düzenlendi)

2012 C-max titanium X aracım var. 2 ay kadar önce benim de direksiyon kutum bozuldu durduk yerde.. garanti olmadığı için cebimden 1400 TL ödeyerek çıkma taktırdım.

Bu yeni kasa C-max eskisi gibi sağlam değil kesinlikle ben onu anladım. Sat kurtul.

tarihinde Metin Genç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...