İçeriğe Yönlendir

Mondeo 4 - Silinen/Dökülen Tuşların Onarımı

Mustafa Serhat

Recommended Posts

Yusuf Koç

Evet sadece iki düğmede aşınma var, boyası silinen düğmelerin boyası komple silinecek ve yeniden boyanacak. Alt taraf zaten beyaz olduğu için işaretler otomatikmen ortaya çıkacak, ama bunun için detayda nasıl bir şablon vb. kullanılacak onu bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Yusuf Koç

Arkadaşlar yanlış anlaşılmasın kendim yapmadım, linkini aşağıda verdiğim arkadaşa yaptırdım. Sağolsun arkadaş epey uğraştı, ilk önce elindeki mevcut boyaları kullandı, renk tutmayınca mondiye özel boya yaptırdı, sonuç resimde görüldüğü gibi, dikkatli bakınca çok az bir fark gözüküyor ama o fark da zamanla geçer diye düşünüyorum.

http://www.sahibinden.com/arama?userId=7496268&hasSecureTrade=false

Yorum bağlantısı

Arkadaşlar yanlış anlaşılmasın kendim yapmadım, linkini aşağıda verdiğim arkadaşa yaptırdım. Sağolsun arkadaş epey uğraştı, ilk önce elindeki mevcut boyaları kullandı, renk tutmayınca mondiye özel boya yaptırdı, sonuç resimde görüldüğü gibi, dikkatli bakınca çok az bir fark gözüküyor ama o fark da zamanla geçer diye düşünüyorum.

Yusuf bey verdiginiz linkteki aciklamalarda sticker olduğunu yazmışlar ford hiç göremedim boyamı yapıldı size yoksa sticker mı forumdada konusu geçmişken bize bir indirimi varmı tek tusmu yapiyor yoksa bütün tuslarimi fiyati nedir ?
Yorum bağlantısı
Yusuf Koç

Sticker değil, boya yapıldı, ben de ümitsiz bir şekilde nasıl yaptırırım diye aranırken denk gelmişti, sordum yapar mısınız diye? Ford daha önce yapmamış, ilk benimki oldu. Arkadaşın iş yeri yok zaten, evinde çalışıyor, bir yerde buluşup tuşları verdim, tanesini 15 tl'den yaptı. Ben teslim alınca forumda paylaşacağımı söyledim, iletişime geçerseniz benim aracı söyleyince hatırlayacaktır, silinen tüm tuşları yapabiliyor, renk tutması açısından komplesini yaptırmak daha mantıklı zaten. Bir arkadaşın focus 2'si için konuşmuştuk, tüm klima tuşları+ bir de dörtlü 100 Tl söylemişti. Size ne der bilemiyorum, ama orta yol bulunabilecek bir arkadaş. 

Yorum bağlantısı

Sticker değil, boya yapıldı, ben de ümitsiz bir şekilde nasıl yaptırırım diye aranırken denk gelmişti, sordum yapar mısınız diye? Ford daha önce yapmamış, ilk benimki oldu. Arkadaşın iş yeri yok zaten, evinde çalışıyor, bir yerde buluşup tuşları verdim, tanesini 15 tl'den yaptı. Ben teslim alınca forumda paylaşacağımı söyledim, iletişime geçerseniz benim aracı söyleyince hatırlayacaktır, silinen tüm tuşları yapabiliyor, renk tutması açısından komplesini yaptırmak daha mantıklı zaten. Bir arkadaşın focus 2'si için konuşmuştuk, tüm klima tuşları+ bir de dörtlü 100 Tl söylemişti. Size ne der bilemiyorum, ama orta yol bulunabilecek bir arkadaş.

Teşekkür ederim siz özelden numarasınıda atarsanız çok memnun olurum
Yorum bağlantısı
Yusuf Koç

Yasin Bey gönderdim, yaptırırsanız önceki/sonraki resimleri paylaşırsanız memnun oluruz.

Yorum bağlantısı
Mustafa Serhat
(düzenlendi)

Işık gelmesi icin denemeler yapıyorum. Folyo kesim yaptım, ilk deneme çok ince geldiği için olmadı parçalandı. Kalınlık arttı ama bu seferde biraz kaba durdu. Arasını bulacaz bir sonraki denemede olmuş olur. Ayrıca siyah renk hoşuma gitti. Onlarca düğmenin maliyeti 10TL ye çıkar.

69671b3af2d03d5f8944d1d0129faf33.jpg

c7ed91260e79aabb2d9d010373f53991.jpg

3d589376b73e8e229f0099214aa787a0.jpg

117b109c9cffcc0de3bea182d2818439.jpg

9377fac45855831fe35109c57c621577.jpg

2bb3f009e63d0af294c7dba28786736d.jpg

tarihinde Mustafa Serhat tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Işık gelmesi icin denemeler yapıyorum. Folyo kesim yaptım, ilk deneme çok ince geldiği için olmadı parçalandı. Kalınlık arttı ama bu seferde biraz kaba durdu. Arasını bulacaz bir sonraki denemede olmuş olur. Ayrıca siyah renk hoşuma gitti. Onlarca düğmenin maliyeti 10TL ye çıkar.

Çalışmalar çok güzel siyah olarak titanyuma güzel olabilir ama bizimkine muhtemelen olmaz gri renk dörtlü düğmesi için denemeler yapicaz inş

tarihinde Sani Gerşon tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Işık yanıyor değil mi alt taraftan?

Saygılarımla.

Şu düğme soyulma işi düzelirse makyajsız mk4'ler benim gündemime girebilir:) 

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mustafa Serhat

Işık yanıyor değil mi alt taraftan?

Saygılarımla.

Şu düğme soyulma işi düzelirse makyajsız mk4'ler benim gündemime girebilir:)

Saygılarımla.

Gayem o Evren hocam. Altına bir kat gri folyo çektim ışık şiddeti fazla olmasın diye. Çoğalır yani folyo çekilmez ise.

İş görürmu sence ?

76cd66421f0bfae13ab33a8053dd83cc.jpg

84970435aa9730eab47ad1929285ce76.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Gayem o Evren hocam. Altına bir kat gri folyo çektim ışık şiddeti fazla olmasın diye. Çoğalır yani folyo çekilmez ise.

İş görürmu sence ?

Bence gorur. Hafif bir ışık yeter ama kombinasyon icin aractaki parlakliga esitlemek daha iyi olacaktir.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Soner Alp

Çok güzel bir çalışma tebrik ederim. ben de aynı dertten muzdaribim. Malesef burada serigrafi baskı yapan bir yer yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Serhan Gürbüzol

Evet bu sefer olmuş kesinlikle, ellerine emeğine sağlık kardeşim  :bravo:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Serhat
(düzenlendi)

Tek kat folyo ile kesin sonuç. Işıklar orjinal gibi yanıyor hiç bir sorun yok. Benim için uğraş bitmiştir :)

e4e05b38fe81fc13bd62972545538595.jpg

72edeaeb32f8f13cb74b1b3ba96b78e8.jpg

726040adef4a66594ac290ae6c38175c.jpg

1fceb975d10cb9433a449432871f58f6.jpg

tarihinde Mustafa Serhat tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Soner Alp

Tek kat folyo ile kesin sonuç. Işıklar orjinal gibi yanıyor hiç bir sorun yok. Benim için uğraş bitmiştir :)

Bu folyoyu nasıl temin ettiniz size ne kadara mal oldu?

Yorum bağlantısı
Mustafa Serhat

Bu folyoyu nasıl temin ettiniz size ne kadara mal oldu?

Hocam kendim çizip reklamcı da kestirdim. Yaptığım çizimin dosyasını yarın eklerim konuya. Kendiniz gidip yaptırırsiniz. Maliyeti 10 lirayı geçmez. Önceki mesajlarda belirtmiştim. Yanlız kesecek cihazın bıçağı yeni olursa iyi olur aksi halde keserken yirtabilir.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Soner Alp

Hocam kendim çizip reklamcı da kestirdim. Yaptığım çizimin dosyasını yarın eklerim konuya. Kendiniz gidip yaptırırsiniz. Maliyeti 10 lirayı geçmez. Önceki mesajlarda belirtmiştim. Yanlız kesecek cihazın bıçağı yeni olursa iyi olur aksi halde keserken yirtabilir.

Bekliyorum çok teşekkür ederim...
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Adam rahatsız beyler, geçen yıl lineaya cc takıyordu. Eline sağlık canım pek güzel olmuş :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Serhat

Adam rahatsız beyler, geçen yıl lineaya cc takıyordu. Eline sağlık canım pek güzel olmuş :)

Sağol janım ama benim rahatsızlık seninkinin yanında baş ağrısı kalır :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...