İçeriğe Yönlendir

Ne Yaptın Volkswagen Emisyon Skandalı

Cemal Cangöner

Recommended Posts

M.Fatih Yüce

Zamanla Fatih abi şimdi değil ancak[emoji1]

Tamam ben sana şimdiden veriyorum 110b sen önumüzdeki 1 yıl içinde batık mallardan birini 240 hp passat olmak şartyla alır bana verirsin.kaça alacağın beni ilgilendirmiyor :D kalan sesin olsun...

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
(düzenlendi)

Yok olmaz şeytana uyarım falan [emoji1]

Abi zor değil şu anki psikoloji buna müsade etmese de.Benim mondeonun 125b tl lik faturası var.Ben 55 b e aldım.Hep Mondeomu düşecek.Biraz da passat düşsün[emoji1]

İt ürür kervan yürür. Bence hiç bir şey değişmez. Avrupanın en dürüst milleti sanılan ama son 2-3 yıldır temas ettiğim kadarıyla bana göre hiçte dürüst yada akıllı olmayan alamanlar 2008 yılından itibaren herkese kaktırmışlar zehirli araba motorlarını. Dünyanın lideriyim şöyle kanunlarım böyle teknolojim var diyen ama bana göre başka bir geri zekalılar dünyası olan son 500 yıldır avrupadan sürülen kovulan nesli nesebi belli olmayan it kopukların torunlarının yaşadığı başka bir ülkeninde 7 yıl arabaları aldıktan sonra aklı ve teknolojik dehası bugünmü ortaya çıkıp hatayı tespit ediyor. Medeni yada ileri dediğmiz bu ülkelerin hepsi birilerini sömürerek birazda şans ile bugüne gelmişler. Eşşeğe zerduş palan vursan eşşek yine eşşektir.

tarihinde M.Fatih Yüce tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar

Türkiye'de dsg mağdurları dava açsa kafi, otomobil kullanıcısı pazar hareketlerine çabuk uyum sağlar. Vw'de yaşanan talep-sıra uygulaması ve yüksek 2.El piyasası altınla yarışır yaptı bayileri... 5 ay, 8 ay sıra beklemek bir tarafa, bekletmek büyük meziyet. Ne hikmetse biraz uyanık olanlar 2 haftada istediği Vag grubu araca sahip olabiliyordu.

Şayet bu mesele uzar, Vw itibarı ortadan kalkar ve Doğuş etkili bir manevra yapmazsa 2.el çöplük olabilir. Galeyana gelen aracını satmaya kalkarsa da ciddi bir antipati oluşur Alman panzerlerine. Şu an Vw satmak için iyi zaman. :)

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
(düzenlendi)

Dünya genelinde  bu motordan 11 milyon satılmış...http://www.aksam.com.tr/guncel/volkswagenin-yeni-ceosu-matthias-muller-mi-olacak/haber-446296

Çevrenin en büyük düşmanı sanayileşmiş batılı ülkeler ile onların taşeronu Çin'dir. Kimse batının medeniyetinden bahsetmesin oldum olası kabul etmemişimdir zaten. 11 milyon emisyonu manipule edilmiş araç dile kolay değil...

tarihinde M.Fatih Yüce tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Osman Ünal

Dünya genelinde  bu motordan 11 milyon satılmış...http://www.aksam.com.tr/guncel/volkswagenin-yeni-ceosu-matthias-muller-mi-olacak/haber-446296

Çevrenin en büyük düşmanı sanayileşmiş batılı ülkeler ile onların taşeronu Çin'dir. Kimse batının medeniyetinden bahsetmesin oldum olası kabul etmemişimdir zaten. 11 milyon emisyonu manipule edilmiş araç dile kolay değil...

Hangi 11 milyon araç, kullanıcılar tarafından manipüle edilmiş araçları ekleyince nereye varırız. :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Köker

burnu çok havada bir markaydı,böylece biraz hizaya gelirler diye düşünüyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Köker

vw forumlarında ne konuşuluyor bu konuda ?

işi ırkçılığa döken bile var,birisi şöyle demiş; almanyada yahudi lobisinin ele geçiremediği içine sızamadığı tek firmaymış vw 

Yorum bağlantısı
Osman Ünal

vw forumlarında ne konuşuluyor bu konuda ?

Golf forumunda bir şey yok, ödeyecekleri cezaları yine bize iteleye bileceklerinden bahsediyorlar :D

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

ben de bir göz gezdirdim vw forumlarina ama pek konusulan bisey bulamadim.

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

bu cezadan en son alacak firma herhalde  pejo olur... :tongue: bu kadar verimli ve az salınım yapan motor mu olur... :D  laylonum benim... :crazy:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Forumun qdını vermeyeyim.Bir kullanıcı diyor ki;

"Atom bombası zararlı değil passatın yaktığı mazot zararlı zuhahaha demokrasi bu olsa gerek "

Yorumu artık sizler yapın.

Genelde kullanıcılar bu işi ters buluyo tabi.Tepkililer bu olaya.Bu forumda söylenmeyen sözleri söyleyenlerde var."oh iyi oldu ,dsg mağdurlarının ahı tuttu falan gibi)

Dünya icin en zararlisi da o yorumu yapan...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Osman Ünal

temiz bi şahin bulmalı :seytan: dava açılacak parçası da yok

Olmaz, hemen bi tdi+dsg almalı peşinden de dava açıp köşeyi dönmeli :seytan:

Yorum bağlantısı
Osman Ünal

tüketiciye su yok ne diyecek dava açıp?

e6 diye satıp, e6 olmayan araç.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yooo gayet e6... emission test standartlarını sağlıyor ancak idddia: yolda giderken daha fazla emisyon salgılıyor.

şehiriçi 4 yakar denen mootrlar 8 yakınca da dava açalım ... uçak bile alırız :D

Yorum bağlantısı
Osman Ünal
(düzenlendi)

yooo gayet e6... emission test standartlarını sağlıyor ancak idddia: yolda giderken daha fazla emisyon salgılıyor.

şehiriçi 4 yakar denen mootrlar 8 yakınca da dava açalım ... uçak bile alırız :D

Evet labaratuvar testlerinde karşılıyor yolda karşılamıyor, zaten adamların yakalandıkları yer burası. Motor labaratuvar ortamında farklı çalışıyor yolda farklı çalışıyor, ben böyle biliyorum. Davaların açılma sebebi de bu olacak zaten.

Edit: yoksa şehir içinde 10-15 lt. yakmış kime ne  :D

tarihinde Osman Ünal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

bu cezadan en son alacak firma herhalde pejo olur... :tongue: bu kadar verimli ve az salınım yapan motor mu olur... :D laylonum benim... :crazy:

Zaten son 308 reklaminin da zamanlamasini manidar buldum:) Arada bir de emisyona ragmen yolu hissetmek gibi igneleyici laflar da var:) Reklami her duydugumda peugeodan cok salinimi yuksek vag araclari geliyor aklima ama:)

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı

Bence en doğa koruyucu millet japonlardır heralde.Honda civiclerin boyası su bazlı diye biliyorum.Ayrıca bu teknoloji olayında japon abi bu adamlar kralını yaparlar.Bakıyorum mazda 6 ya hala atmosferik.Daha mı az zararlı gaz salıyor diye düşünüyorum.Bu arada mazda daki skyactive motor dünyadaki en iyi sıkıştırma oranına sahip motor imiş.

http://www.mazda.com.tr/haberler/oduller/mazdaya-2-teknoloji-odulu-daha-/

Wankel motordan vazgecmeyen de yine Mazda:) merak eden icin.

https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Wankel_motoru

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Bence diğer üreticiler de yapıyolardır bunu. Ortaya çıkar yakında, VW yine birinciliği bırakmadı : "Teknoloji ile bir adım önde" :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...