İçeriğe Yönlendir

Odadaki Rutubet Kokusu Nasıl Giderilir ?

Mehmet Kazancıoğlu

Recommended Posts

Mehmet Kazancıoğlu

mod arkadaşlar konu yanlış yerde ise lütfen kusura bakmayın.

başımızdan tatsız bir olay geçti ve sonuçlarını hala maalesef çekiyoruz.

yaklaşık üç ay kadar önce binada üst katımda oturan kardeşimin dairesinde su borularında kaçak oluşmuş bu ilk zamanlar anlayamadık. belirli bir süre sonra oğlumun odasının tavanından ıslanma oluştu ve andığımızda çok geçti. hemen üst katın su borularını elden geçirmek için yer döşemesini kaldırdık ki tamamen su birikintileri oluşmuş. 

borular değişti. kuruması için bir müddet üst kat taban laminatları açık şekilde bekledi. biz o günden beri her gün odayı havalandırmamıza rağmen odadaki rutubet kokusunu maalesef bir türlü gideremedik.

Oda kokusu gibi bir şey denemedim. çünkü onlar sadece odadaki kokuyu maskeliyor. yani kokuyu gidermiyor. ve oğlumun alerjisi var o yüzden oda kokusu kullanmıyorum.

Odada ki kokuyu maskelemek değil tamamen gidermek için ne gibi önlemler alabiliriz.  

odadaki koku fazla olduğu için oğlumu şu an kendi odasında yatmıyoruz. (gerçi bu onun işine geliyor) 

daha önceden tecrübesi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum.

Yorum bağlantısı
Misafir

Abi,koku oluşan odada elektrikli soba yakmayı deneyin,oluşan nemi kurutma adına ve bol bolda havalandırın.

Yorum bağlantısı
Cem Yilmaz

mod arkadaşlar konu yanlış yerde ise lütfen kusura bakmayın.

başımızdan tatsız bir olay geçti ve sonuçlarını hala maalesef çekiyoruz.

yaklaşık üç ay kadar önce binada üst katımda oturan kardeşimin dairesinde su borularında kaçak oluşmuş bu ilk zamanlar anlayamadık. belirli bir süre sonra oğlumun odasının tavanından ıslanma oluştu ve andığımızda çok geçti. hemen üst katın su borularını elden geçirmek için yer döşemesini kaldırdık ki tamamen su birikintileri oluşmuş. 

borular değişti. kuruması için bir müddet üst kat taban laminatları açık şekilde bekledi. biz o günden beri her gün odayı havalandırmamıza rağmen odadaki rutubet kokusunu maalesef bir türlü gideremedik.

Oda kokusu gibi bir şey denemedim. çünkü onlar sadece odadaki kokuyu maskeliyor. yani kokuyu gidermiyor. ve oğlumun alerjisi var o yüzden oda kokusu kullanmıyorum.

Odada ki kokuyu maskelemek değil tamamen gidermek için ne gibi önlemler alabiliriz.  

odadaki koku fazla olduğu için oğlumu şu an kendi odasında yatmıyoruz. (gerçi bu onun işine geliyor) 

daha önceden tecrübesi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum.

Nem alıcı olarak geçen malzemeler var. Endüstriyel kimyasallarla ilgilenen yerlerden yardım alabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Şunlardan 2 tane alıp odaya koymanı tavsiye ederim.

http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/nem-rutubet-alici-aparat-250-gr-tablet-naturel-177216451?gclid=CJTE8ZPfr8gCFSMcwwod2ZUOeA&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0

Birde dolap falan varsa onları çekip arkalarına bak su oralara sızmış olabilir.

Klima imkanı varsa seyyar olanlarda olabilir nem alma modunda işini çok daha iyi görecektir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Abi,koku oluşan odada elektrikli soba yakmayı deneyin,oluşan nemi kurutma adına ve bol bolda havalandırın.

elektrikli soba hiç aklıma gelmemişti güzel fikir ben kombiyi açıp sadece o odanın peteğini çalıştırmayı düşünüyordum.

havalandırma olayı zaten o günden beri odanın camı gündüz tam açık gece üstten açık vaziyette duruyor.

Şunlardan 2 tane alıp odaya koymanı tavsiye ederim.

http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/nem-rutubet-alici-aparat-250-gr-tablet-naturel-177216451?gclid=CJTE8ZPfr8gCFSMcwwod2ZUOeA&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0

Birde dolap falan varsa onları çekip arkalarına bak su oralara sızmış olabilir.

Klima imkanı varsa seyyar olanlarda olabilir nem alma modunda işini çok daha iyi görecektir.

dolap var ama ufak arkasını kontrol ettim sıkıntı yok 

bahsettiğin ürünü bu akşam alıp deneyeceğim.  

maalesef klima var ama o odada değil. 

Yorum bağlantısı
Misafir

Bir tabağa bolca karbonat koyun. Sonuç alacaksınız. Hanım öyle yapmıştı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Komple boyasanız zor mu olur?

boyanın kokuya ne gibi bir etkisi olur. boyamak zor değil. ama çözüm olur mu? 

Yorum bağlantısı
Misafir

Sadece sizin değil ,üst katında nem alıcı ürünlerden bolca kullanması, odada ısıtıcı çalıştırması ve odayı sürekli havalandırması gerekli. Ekstra olarak tavana kaliteli nano bir boya sürebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

Nem alıcı cihazlar var alın derin yaz gelmeden nem gitmez kuruması lazım..

Alerjikse çocuğunuz işiniz çok daha zor benim oğlumda alerjik kesinlikle oda kokusu vs önermem..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Abi bizde ofiste çektik bu durumdan. Ancak sen şanslısın, kuruma imkanı sonrası normale dönecek muhtemelen.

Mimardan ve tecrübelerimden öğrendiğim kadarı ile:

1- Tavanın her iki tarafı (kardeşin tabanı yani) kurutulacak. Elektrikli ısıtıcılar bu işte 1 numara diyebilirim.

2- Her iki taraftan da betona kadar kazınıp alçı boya işlemi yapılacak.

3- Yine kuruması beklenecek.

4- Kardeşin tabanı kaplanacak.

5- Sonuç olarak nemin verdiği tüm zarar bitecek.

Nem bittikten sonra ise koku zaten gidecek.

Tüm süreç 2 haftayı bulabiliyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Abi bizde ofiste çektik bu durumdan. Ancak sen şanslısın, kuruma imkanı sonrası normale dönecek muhtemelen.

Mimardan ve tecrübelerimden öğrendiğim kadarı ile:

1- Tavanın her iki tarafı (kardeşin tabanı yani) kurutulacak. Elektrikli ısıtıcılar bu işte 1 numara diyebilirim.

2- Her iki taraftan da betona kadar kazınıp alçı boya işlemi yapılacak.

3- Yine kuruması beklenecek.

4- Kardeşin tabanı kaplanacak.

5- Sonuç olarak nemin verdiği tüm zarar bitecek.

Nem bittikten sonra ise koku zaten gidecek.

Tüm süreç 2 haftayı bulabiliyor.

1- ısıtıcı olayını kesin düşünüyorum

2- benim tavanı kazımak sorun değilde onun tabanı kazımak zor olacak taban laminat ve eşyalı çünkü oturma odası orası 2 hafta evden gitmesi gerekecek

3-kurutma ısıtıcı ile yapabilirim diye düşünüyorum

4- ....

5- nemi almak zor olacak benim alttan yaptığım sistemle gibi görünüyor.

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Mehmet, buzdolabında ki kokular için yanmış mangal kömürü konulduğunu ve aşırı derece de faydalı olduğunu biliyorum ama odaya da bir kaç yere tabakların içerisinde bir kaç parça konulursa olur diye düşünüyorum, bir dene istersen....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Mehmet, buzdolabında ki kokular için yanmış mangal kömürü konulduğunu ve aşırı derece de faydalı olduğunu biliyorum ama odaya da bir kaç yere tabakların içerisinde bir kaç parça konulursa olur diye düşünüyorum, bir dene istersen....

Konu yine mangala bağlanmış sayılır.. Tebrikler abi..  :bravo:  :D Bu sene şenlik erken olsun, Mehmet abinin çocuk odasında mangal yapalım. Koku moku kalmaz..  ;)  :D

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Konu yine mangala bağlanmış sayılır.. Tebrikler abi..  :bravo:  :D Bu sene şenlik erken olsun, Mehmet abinin çocuk odasında mangal yapalım. Koku moku kalmaz..  ;)  :D

İşte bu :good1:  leb demeden nohutu anlıyoruz ya her şeye bedel inan ki  :D  :p

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Aslında bu iş için tasarlanan paket tipcihazlar var. Kiralama yoluyla gelip birkaç gün çalıştırıyorlar ve nem kokusu epey azalıyor. bir marka vardı aklıma gelmedi ama şöyle bir link var:

http://www.kufgiderici.com/rutubet-kokusu-giderme.html

Cenk Hocam bilgilendirme için çok teşekkür ederim. firma ile görüştüm mantıklı bir yaklaşımları var. ancak yetkilileri yokmuş gelince arayacak. fiyat performans konusunda tam bilgi veremedi. yetkilinin aramasını bekliyorum. sonucu buradan paylaşırım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

En iyisi ufo tarzı bir ısıtıcı alıp yönü nemli bölgeye çevrilerek bir kaç gün kullanmak. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Cenk Hocam bilgilendirme için çok teşekkür ederim. firma ile görüştüm mantıklı bir yaklaşımları var. ancak yetkilileri yokmuş gelince arayacak. fiyat performans konusunda tam bilgi veremedi. yetkilinin aramasını bekliyorum. sonucu buradan paylaşırım

İnşallah makul fiyat verirler, diğer firmanın kataloğu vardı bende bulamadım. Mümkünse üst katta yaptırsın eğer anlaşabilirseniz.
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

İnşallah makul fiyat verirler, diğer firmanın kataloğu vardı bende bulamadım. Mümkünse üst katta yaptırsın eğer anlaşabilirseniz.

çok teşekkürler ilginiz için Cenk hocam üst kat yabancı değil kardeşim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tuncay Küçük

Nemin işlediği eşya varsa dolap vs az da olsa kokusu varsa atın. Havalandırma ise yaramıyor. İyi bir Kazıma ve boya ile olur.bu küf yüzünden oğlum alerjik astım oldu.herseye rağmen hala girmediyse evi değiştirin. Benim gibi yıllarca cekmezsiniz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Rutubet oluşmuştur ve en kolay en ucuz yolu mümkünse ceryan tabir edilen hava sirkülasyonudur. Evin boş olduğu anlarda karşılıklı camlar açık bırakılabilir. Sobanın kuruttuğu nem evin içinde kalırsa olmuyor..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

nem alma cihazları 400 lira felan gücünüz varsa alın. eğer küf de varsa siz evde yok iken ernet koyun. ancak kanserojendir mutlaka kesinlikle bir başka şehirdeyken felan kullanın gelince iyice havalandırın.

http://creationwiki.org/Para-dichlorobenzene

bu arada ki bitişik yazılır. artık şaşırmayalım... 

bir ülke ki ford arabaları süperdir  .. burada ayrı yazılır

bu ülkedeki ford arabaları süperdir.. burada birleşik yazılır..

Ernet küfleri öldürür. küf canlıdır.

bunu ingilizce varsa okuyun: (ERNET)

http://extension.missouri.edu/p/GH5928

Nemin işlediği eşya varsa dolap vs az da olsa kokusu varsa atın. Havalandırma ise yaramıyor. İyi bir Kazıma ve boya ile olur.bu küf yüzünden oğlum alerjik astım oldu.herseye rağmen hala girmediyse evi değiştirin. Benim gibi yıllarca cekmezsiniz

biyolojik bu canlıları öldürmeniz lazım. ernet sanırım tek bildiğim çaredir. ancak evde olmayacaksınız. çamaşır suyu öldürmez.

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...