İçeriğe Yönlendir

Odadaki Rutubet Kokusu Nasıl Giderilir ?

Mehmet Kazancıoğlu

Recommended Posts

Mehmet Kazancıoğlu

Cenk hocamın link verdiği firma ile görüştüm.

Duvarlarda küflenme siyahlanma olup olmadığını kalorifer ve ya ısıtıcı kullanıp kullanmadığımı sordu. küflenme olmadığını belirtince öncelikli olarak bir miktar daha beklenmesi gerektiğini ısıtıcı kullanmamı  eğer küflenme oluşursa eve cihaz getirip koyacakları bu cihazı yaklaşık 10 gün kadar evde kalması gerektiğini belirtti.

bu süreçte bende evde ısıtma yöntemi uyguladım. nem alıcılar ve elektrikli ısıtıcılar kullandım. henüz küflenme yok ve koku hafiften azalmaya başladı. 

inşallah bu şekilde havalandırarak ve nem alıcılar ile halledebiliriz. 

bu süreç bitene kadar fatih odasının kullanmıyor, kullanmayacak. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Yavuz Cihan Özyurt

rutubet önleyici boya ve dış cephe olmazsa olmaz. tabi maliyetli oluyor bunları yaptırmak. ben bunları yapana kadar kokuyu bastırması ve evin güzel kokması için scento oda parfümü kullanıyordum. oda parfümü arıyorsan tavsiye ederim. 

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Derin Acar

Odayı önce bir güzel yıkamak ve temizlemek gerek. Gerekirse kimyasallarla. Sonra kuruması için bir süre cam pencere ne varsa sirkülasyon sağlıcak şekilde kurutmak gerek. 

Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
Ahmet Küçüksüslü

Bizim başımıza da buna benzer bir olay geldi. Palmiye soba kiraladık 2 gün ve odada camları da açıp havalandırdık koku falan kalmadi. Mantar soba kiraladigim yerin adresini de paylastim abime. 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Ahmet Küçüksüslü yazdı:

Bizim başımıza da buna benzer bir olay geldi. Palmiye soba kiraladık 2 gün ve odada camları da açıp havalandırdık koku falan kalmadi. Mantar soba kiraladigim yerin adresini de paylastim abime. 

Tahir Ak yazdı:

Granüllü kedi kumu iş görebilir

arkadaşlar öneriler için teşekkür ederim biz olayı bolca havalandırma ve elektrikli soba ile kurutma yöntemi ile çözdük. duvarlar ve tavan tam kuruduktan sonra komple boya yaptık şu an için sorun görünmüyor. umarım bir daha olmaz 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ahmet Küçüksüslü yazdı:

Bu mesaj reklam amaçlı yazılmış arkadaşlar.. Reklam linkini iptal ettim. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Tansu Kalafatoğlu

Ben 2.katta oturuyorum. Evim küçük. Kuzey-güney cepheli. Herhangi bir su Kaçağım da yok. Ama normal şartlarda kışın evde bağım nem 70-80’lerde oluyor. Hatta yüzde 90 gördüm. Sebebini bir türlü bulamadım. Banyo camı ve mutfak doğalgaz havalandırması açık olmasına rağmen durum bu. 

çözümü nem alma makinesinde buldum. Trotec 68e diye bi model var. Sürekli çalışıyor. Sayesinde evdeki nem %50-60 arasında değişiyor. Evdeki nem %50-60 arası seyrederken alet 24 saatte 7-8litre su çıkarıyor. Nem sürekli yüksekse 24 saatte 16lt su toplama kapasitesi var. 

sorum şu. Makinenin haznesinde topladığı su saf su mudur? Ütüde, araba soğutma suyunda vs kullanımı nasıl olur?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ahmet Küçüksüslü yazdı:

bizim başımıza gelmedi şükür

Mehmet Ozyurek yazdı:

Bu mesaj reklam amaçlı yazılmış arkadaşlar.. Reklam linkini iptal ettim. 

senin başına geldi mi hiç?

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Buhar Kazanlı ütüler hassas olabiliyor , çamaşır kurutma makinesi suyunu kullanmayın yazıyor kitapçığında. Çeşme suyu kullanın yazıyor. Philips marka. Bu da riskli olur mu bilemedim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Ben 2.katta oturuyorum. Evim küçük. Kuzey-güney cepheli. Herhangi bir su Kaçağım da yok. Ama normal şartlarda kışın evde bağım nem 70-80’lerde oluyor. Hatta yüzde 90 gördüm. Sebebini bir türlü bulamadım. Banyo camı ve mutfak doğalgaz havalandırması açık olmasına rağmen durum bu. 

çözümü nem alma makinesinde buldum. Trotec 68e diye bi model var. Sürekli çalışıyor. Sayesinde evdeki nem %50-60 arasında değişiyor. Evdeki nem %50-60 arası seyrederken alet 24 saatte 7-8litre su çıkarıyor. Nem sürekli yüksekse 24 saatte 16lt su toplama kapasitesi var. 

sorum şu. Makinenin haznesinde topladığı su saf su mudur? Ütüde, araba soğutma suyunda vs kullanımı nasıl olur?

Buhar suyun yoğunlaştırdığı için saf sudur. Saf su kullanılan yerlerde kullanabilirsiniz. hatta kireçsiz olduğu için ütüler için çok iyi olur

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Evren Erakçora yazdı:

Buhar Kazanlı ütüler hassas olabiliyor , çamaşır kurutma makinesi suyunu kullanmayın yazıyor kitapçığında. Çeşme suyu kullanın yazıyor. Philips marka. Bu da riskli olur mu bilemedim.

Çamaşır kurutma makinesinin suyunu kullanmam zaten hocam. Az da olsa tüy kaçıyor o suya. Deterjan da var içinde. Ama makinesi mantığı basit. İçeride soğuk plakalar var. Çektiği havadaki nemi yoğunlaştırıp hazneye atıyor. Ütü phillips azur. Kazanlı değil

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
H.Cenk Bayrakçı

Konu 3 sene sonra hatta ilk açıldığı tarihten beri 8 sene sonra hortlamış. Ben tavsiye verdiğimi unutmuşum bile.. :) 

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Doğan Arşiray yazdı:

portatif klima çözer durumu. nemi alır.

kedi kumu is görürmü? 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Doğan Arşiray yazdı:

Bizim çay ocağına takmışlar. Baktım arkadan soba bacası var. Bacaya bağlamışlar bi çıkışını. Bunu alana kadar klima alırım dedim. Yoksa düşünmüştüm ben de

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Alpay Sumer yazdı:

kedi kumu is görürmü? 

kristal kedi kumu olur. silika diye satılan. ama çok yüzey alanı lazım. heryere yaymak lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Doğan Arşiray yazdı:

dış ortama kapalı mekanda iç sirkülasyon yapılır ise

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

dışarıya açık ise, o coğrafyanın bütün iklimi değiştiremeyiz bence de :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...