İçeriğe Yönlendir

İCloud Sorunsalı

Misafir

Recommended Posts

Tuna İşgören

Cihazı satarkende mutlaka icloud hesabi silinerek satilmali. Babamin ip4ü geçen hafta ip5c ile degistirdim. Satan adam icloud hesabini silerek verdi ayni sekilde bende. Aksi takdirde cihaz bi nevi çöp oluyor

Yorum bağlantısı
Salim DEMİREL

İkinci el iphone ya da ipad alırken kesinlikle alınan kişinin yanında cihazı sıfırlamak gerekir. Amam dikkat edin 2-3 sıfırlama yolu var .Kesinlikle tüm içerikleri ve ayarları sil seçeni ile sıfırlamalıdır ki o anda eski kullanıcı icloud hesabını girmek zorundadır.

Cihazınızda icloud sorunu varsa o hesabı kaldırmadan asla kullanamazsınız. Teknik servis fatura ister. Ancak elinizde kayıt evrağı varsa , kayıt yapan yere ulaşabilirseniz onlardaki fatura örneği ile çözebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

o mail ve şifresi olmadan açmazsınız serviste sadece faturalıları resetliyor  bilgileri olmadan açamazsınız  :(

Yorum bağlantısı
Eray Aksoylu

aynen arkadaşların dediği gibi ya maili ve şifresini gireceksiniz yada apple'ın da istediği gibi fatura gerekli.. illegal yoldan yapılıyor ama kesin yapılır denilmiyor yapanlar da cihaza göre fiyat biçiyorlar misal 6 ay önce bi ablamın 5S'i için 400lira gibi bi rakam talep etmişlerdi.. bence geri verin 

Yorum bağlantısı
Mithat Tuğrul

Tüm yorumlar ve yazdıklarınız için teşekkürler.

Yurtdışından faturayı talep edecekler bugün eğer alamassalar, geri iade edeceğim.

Yorum bağlantısı
Ali Herdem

Tamamen sıfırlanmadan alınırsa bu sıkıntılar oluyor maalesef apple dışında kimse bu sorunu çözemez ya mail hatırlanacak yada iade edilecek

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Murat Atagenç

Iphone 5 cihazımda kullanmak için bilgisayardan yeni icloud hesabı açtım. Lakin telefonda giriş yapmak istediğimde fotoğraftaki gibi hata veriyor. 

Benim bu hesabı kullanmam için başka bir apple cihazında 1 kez oturum açması yetiyormuş. 

Apple cihazı olup bana yardım edebilecek olan var mı? :)

GovnX6.jpg

Yorum bağlantısı
Eray Aksoylu

icloud üzerinden değil de apple store üzerinden giriş yaparsanız bu kısmı atlamış olursunuz .. en son iphone kullandığımda bu şekilde oluyordu 

Yorum bağlantısı

Iphone 5 cihazımda kullanmak için bilgisayardan yeni icloud hesabı açtım. Lakin telefonda giriş yapmak istediğimde fotoğraftaki gibi hata veriyor. 

Benim bu hesabı kullanmam için başka bir apple cihazında 1 kez oturum açması yetiyormuş. 

Apple cihazı olup bana yardım edebilecek olan var mı? :)

Murat Bey;

Konunuz uygun başlık ile birleştirilmiştir.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

icloud üzerinden değil de apple store üzerinden giriş yaparsanız bu kısmı atlamış olursunuz .. en son iphone kullandığımda bu şekilde oluyordu 

Appstore hesabına giriş yaptım, uygulama indirebiliyorum ama icloud kullanılmıyor.

Murat Bey;

Konunuz uygun başlık ile birleştirilmiştir.

Saygılarımla.

Benim ki biraz yardım talebiydi ama birleşmiş artık ne yapalım :)

Teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Eray Aksoylu

eğer icloud'u kullanmayacaksanız çokta gerek yok bence :) ve bence kullanmayın :) yedekle için daha sağlıklı programlar mevcut

Yorum bağlantısı

eğer icloud'u kullanmayacaksanız çokta gerek yok bence :) ve bence kullanmayın :) yedekle için daha sağlıklı programlar mevcut

mesela

ben sadece rehberi yedeklemek istiyorum,öneriniz nedir

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Rehber yedekleme işini turkcellin uygulamasıyla hallettim ama iphoneumu bul için icloud kullanmak istiyorum. Aslında çalışan icloud hesabı var kardeşimin ama mail adresi bana ait olmadığı için kendi mailimden yenisi açtım

mesela

Turkcell kullanıyorsanız rehber yedekleme programı çok basit bir şekilde yedekleme yapabilirsiniz.

Yorum bağlantısı

Rehber yedekleme işini turkcellin uygulamasıyla hallettim ama iphoneumu bul için icloud kullanmak istiyorum. Aslında çalışan icloud hesabı var kardeşimin ama mail adresi bana ait olmadığı için kendi mailimden yenisi açtım

Turkcell kullanıyorsanız rehber yedekleme programı çok basit bir şekilde yedekleme yapabilirsiniz.

yok avea

Yorum bağlantısı
Eray Aksoylu

mesela

rehber için "my contacs backup" programı var apple store'da mevcut kullanımı da çok basit e posta adresi istiyor oraya aktif e posta adresinizi girdikten sonra kişilerinizi ".vcf" dosyası olarak mailinize atıyor o dosyayı da androidlere telefona atıp içe aktar dediğinizde birebir çıkmaktadır. apple kullandığım zamanlar hep bu programı kullanırdım :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

rehber için "my contacs backup" programı var apple store'da mevcut kullanımı da çok basit e posta adresi istiyor oraya aktif e posta adresinizi girdikten sonra kişilerinizi ".vcf" dosyası olarak mailinize atıyor o dosyayı da androidlere telefona atıp içe aktar dediğinizde birebir çıkmaktadır. apple kullandığım zamanlar hep bu programı kullanırdım :)

hım iyiymiş deneyelim bakalım,peki ne derece güvenlidir bide o var

Yorum bağlantısı
Okan Tansel
(düzenlendi)

şimdi bu uyarıya göre net üzerinden hesabınıza girin ve kullanmadınız eşlenme sağlanmış o 5 cihazlardan kurtulun yani eşlenmeleri devre dışı bırakın ve isetedinizi yapa bilirsiniz sonrasında.

buraya giriyoruz

https://www.icloud.com

kullanıcı ve adı giriyoruz sistem açılıyor açılan sayfada ayarlar bölümüne diriyoruz aygıtlar bölüne gelip kullanmadınız bir aygıtı tıklıyorsunuz açılan pencerede aygıtın yanında çarpı işarini tıklayın o aygıt kalkar ve eşleşmede yer açılır kendi cihazınızı eşleştirrisiniz.

tarihinde Okan Tansel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Furkan Oğuz

İ cloud isterse eger bilgisayara baglayip restore edin sonra acildiginda iste yeni bir iphone olarak ayarla diyin detay icin mesaj atabilirsiniz ben boyle halletmistim

Yorum bağlantısı
Misafir

Cihazı satarkende mutlaka icloud hesabi silinerek satilmali. Babamin ip4ü geçen hafta ip5c ile degistirdim. Satan adam icloud hesabini silerek verdi ayni sekilde bende. Aksi takdirde cihaz bi nevi çöp oluyor

Peki bu işlem nasıl yapılıyor ? İcloud'u silme işlemi yani ?

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Peki bu işlem nasıl yapılıyor ? İcloud'u silme işlemi yani ?

telefon üstünde Ayarlar menüsüne giriyoruz aşağıya doğru inip icloud tıklıyoruz- oradan en altta  bir üste iphone umu bul var kapatıyoruz ve en alttaki çıkış yap var kırmızı yazılı onu tıklayıp çıkıyoruz tabi icloud şifresini soracak onu giriyoruz.sonra cihazı formatladınızda hani şu kilitli kaldı dene cihazlar varya onlardan olmuyor ter temiz istedin gibi kullanıyorsun ;)

Yorum bağlantısı
Misafir

telefon üstünde Ayarlar menüsüne giriyoruz aşağıya doğru inip icloud tıklıyoruz- oradan en altta  bir üste iphone umu bul var kapatıyoruz ve en alttaki çıkış yap var kırmızı yazılı onu tıklayıp çıkıyoruz tabi icloud şifresini soracak onu giriyoruz.sonra cihazı formatladınızda hani şu kilitli kaldı dene cihazlar varya onlardan olmuyor ter temiz istedin gibi kullanıyorsun ;)

Bildiğim kadarıyla iphone 3 adet farklı hesaba izin veriyor, elimizde böyle kilitli faturasız bi cihaz var  store hesabı açılıyor ama icloud hesabı için izin verilenden fazla oturum açılmıştır vs diyor kurtarma imkanı yok mu ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

cloud hizmetlerini komple kapatın üyeliklerden de çıkın.. 

pilinizin iki kat uzun gittiğini görecek şaşıracaksınız.

arka planda uygulama yenile için sadece whatsapp açık tutun.

Bildiğim kadarıyla iphone 3 adet farklı hesaba izin veriyor, elimizde böyle kilitli faturasız bi cihaz var  store hesabı açılıyor ama icloud hesabı için izin verilenden fazla oturum açılmıştır vs diyor kurtarma imkanı yok mu ?

yeniden sıfırlarsınız. iphonumu bul için cloud şifresi ister. verirsiniz. sonra da yeni bir hesap ile açarsınız.

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

cloud hizmetlerini komple kapatın üyeliklerden de çıkın.. 

pilinizin iki kat uzun gittiğini görecek şaşıracaksınız.

arka planda uygulama yenile için sadece whatsapp açık tutun.

yeniden sıfırlarsınız. iphonumu bul için cloud şifresi ister. verirsiniz. sonra da yeni bir hesap ile açarsınız.

+10 ve telefon üzerinden değilde net üzerinden hesabınıza girip kayıtlı ve tanımlı cihazları silerseniz cihazda hesapta boşa çıkar diye biliyorum ben

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Başımıza geldi geçen gün.. arkadaş kendi telefonunda icloud hesabı yarattı bizde kendi telefonumuzdan bunu girdik oldu.. Bizde de aynen maksimum hesap açılmış diyordu..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...