İçeriğe Yönlendir

Focus Sony Teyp + Anfi + Subwoofer

Mustafa Boz

Recommended Posts

Mustafa Boz

Aracimin orjinal teybini kullanarak basit bir sistem yaptırdım Sony müzik çalarda anfi cikisi olmadığı için anfi dönüştürücü kullanıldı kullandığım ürünler 2000w jameson anfi 1000 w 30cm pionner subwoofer

teyp yerinden sokuldu arkasına cevirici takıldı parça şu

902d9fdc6cd12e091b59199328fbe29e.jpg

Daha sonra diğer bağlantılar yapıldı basit bir işlemdi zaten .

Ama pek memnun kaldım sayılamaz teybin 1 cikisi anfi cevirici için kullanıldı diğer çıkışlar bosta kaldı ve 4 kapı hoparlörum anfinin tek çıksına bağlandı subwoofer i bagajdan çıkarmam gerektiğinde sadece Hoparlörden aldigim ses orjinalinin 10 1i olamaz sonynin tok sesi yok standart basit bir teyipten çıkar gibi bir ses var

Subwoofer takılı olduğu zaman da yavaş müziklerde bile bas sesi geliyor ve muzikten keyif alamiyorsun

Sürekli hareketli ve yüksek seste müzik dinleyenlerin haricinde ki kisiler icin bu uygulamayı tavsiye etmiyorum.

9a57ffd58e26465ec15b2c550beafece.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Keskin

Yanlış hatırlamıyorsam fomoco hoparlörler 4 ohm. Siz 4'ünü amplinin bir kanalına bağlamış dolayısıyla amplide bağlantı ohmajını 1 ohma düşürmüşsünüz. Kanallardan birisini de (4ohm oluyor) çift bobin subu 2 ohm bağlayarak sub için kullanmışsınız. Özetle bu bağlantı şekliniz ile zaten büyük bir hata yapmışsınız.Jamesonun eğer var ise ki olduğunu sanmam hiçbir amplisi 1ohm stabil değildir.Sese yüklenmelerde bu şekilde ohmaj uyumsuzluğundan ya ampliyi ya da diğer bileşenleri yakma durumunuz var... Ampli 4 kanal ise 2 kanalını köprüleyerek sub için diğer iki kanalı da hoparlörlerin ikisini bir kanala bağlayarak 2 ohm bağlantı ile bağlayın. Bu sayede hem çok daha yüksek kalite hem de bir o kadar yüksek ses alacaksınız.Amplifikatör de stabil çalışacak... Ampli sıfır ise kullanma kılavuzundan köprülemeyi nasıl yapacağınızı okuyabilirsiniz...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Boz

Yanlış hatırlamıyorsam fomoco hoparlörler 4 ohm. Siz 4'ünü amplinin bir kanalına bağlamış dolayısıyla amplide bağlantı ohmajını 1 ohma düşürmüşsünüz. Kanallardan birisini de (4ohm oluyor) çift bobin subu 2 ohm bağlayarak sub için kullanmışsınız. Özetle bu bağlantı şekliniz ile zaten büyük bir hata yapmışsınız.Jamesonun eğer var ise ki olduğunu sanmam hiçbir amplisi 1ohm stabil değildir.Sese yüklenmelerde bu şekilde ohmaj uyumsuzluğundan ya ampliyi ya da diğer bileşenleri yakma durumunuz var... Ampli 4 kanal ise 2 kanalını köprüleyerek sub için diğer iki kanalı da hoparlörlerin ikisini bir kanala bağlayarak 2 ohm bağlantı ile bağlayın. Bu sayede hem çok daha yüksek kalite hem de bir o kadar yüksek ses alacaksınız.Amplifikatör de stabil çalışacak... Ampli sıfır ise kullanma kılavuzundan köprülemeyi nasıl yapacağınızı okuyabilirsiniz...

Verdiğiniz bilgilerden dolayi çok teşekkür ederim
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bence anfiden hoparlöre bağlantıda + - lere dikkat edilmedi. bir hoparlörün membranı yukarı giderken diğeri aşağı gidiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Keskin
(düzenlendi)

bence anfiden hoparlöre bağlantıda + - lere idkkat edilmedi. bir hoparlörün membranı yukarı giderken diğeri aşağı gidiyor.

+1  Ters kutuplu bağlantıda ses şiddeti ve kalitesinde bariz fark olur...

tarihinde Alper Keskin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Kubilay Özen

Tamamen yanlış montaj kurbanısınız.

Ben aynı sistemi (sonyteyp,bass,amfi,komponent)

Focus titanium-x de kullaniyorum.

Ve deprem etkisi yaratan bir bas ile berbaer kristal kalitede

mid-tiz sesleri yakalamış durumdayım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 yıl sonra...
SerhatKAYA

+ kablosunu aracın neresinden içeri aldınız?

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Mehmet Yeter

Bugün bende teyibi söktüm arka tarafındaki siyah anten gibi çıkıntı nedir? 

Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
Kubilay Özen yazdı:

Tamamen yanlış montaj kurbanısınız.

Ben aynı sistemi (sonyteyp,bass,amfi,komponent)

Focus titanium-x de kullaniyorum.

Ve deprem etkisi yaratan bir bas ile berbaer kristal kalitede

mid-tiz sesleri yakalamış durumdayım.

Hocam 2013 titanyum x paket aracim var,  bi subwoofer istiyorum aslinda ama teypdeki sağ sol ve ön arka ayarlama seçeneği iptal olur dediler. 

Nasil yapmaliyim?  

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Öner Kurukuz yazdı:

Hocam 2013 titanyum x paket aracim var,  bi subwoofer istiyorum aslinda ama teypdeki sağ sol ve ön arka ayarlama seçeneği iptal olur dediler. 

Nasil yapmaliyim?  

anfi ve sub bağlayınca fader ve balans etkilenmez.

Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
Çağlar Bayur yazdı:

anfi ve sub bağlayınca fader ve balans etkilenmez.

ön-arka arasında geçiş yaptığımda sub bundan etkilenmeyecekse sadece önlere verdiğimde de sub'dan yine de ses gelecek o halde.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Öner Kurukuz yazdı:

ön-arka arasında geçiş yaptığımda sub bundan etkilenmeyecekse sadece önlere verdiğimde de sub'dan yine de ses gelecek o halde.

orjinal teybe anfi bağlanırsa mecburen bir tarafın hoparlör çıkışı kullanılacak, arka çıkışa bağlanmışsa , fader öne alınırsa sub da ses biter elbette.

soru teypteki faderin iptal olması idi. fader iptal olmaz.

sub anfisi ön çıkışa bağlanır, fader öne verilirse sub da etkilenmez mesela.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...