İçeriğe Yönlendir

Sonunda Audio System Digital Music Changer Kavuştum :) (Resimli)

Emre Akbas

Recommended Posts

Emre Akbas

Merhaba Arkadaşlar;

Focus 1 kullanıcısıyım aracımda 5000 rds eon kasetçalarlı teybim mevcuttu onu uzun süre kullandım ancak radyo dinlemekten sıkılıp usb müzik dinlemek için piyasada tutulan 180 lira civarında usb girişli bir teyp aldım birde ne göreyim orjinal teybin verdigi sesin yarısı kadar bile kaliteli bir ses alamadım üstelik dreksyon kumandasınıda kullanamayacaktım.Hemen iade(Dip not:Bu arada internetten dahi alsanız aldıgnız bir ürünü 14 gün içersinde herhangi bir neden belirtmeksizin karşı taraf ödemeli bir şekilde iade edebiliyomuşsunuz)

Başka çarelere aramaya yöneldim aux bağlama usb bağlama gibi onlarca yöntem mevcuttu ancak bunlar bana pek sağlıklı gelmedi yurt dışındaki forumlardada türkiyedeki forumlardada tavsiye edilen audio system sipariş ettim n11.com dan(199 tl) bağlantıyı yaptım çok basit bir bağlantısı var herkezin kendi yapabilecegi bir bağlantı teybin arkasındaki cd changer çıkışına ürün kutusu içersinden çıkan çıkışı bağlıyorsunuz diger ucunuda çeviriciye bağlıyorsunuz hepsi bu hem ses kalitesinde kesinlikle bir düşüklük olmuyor hemde dreksyon kumadasını aktif bir şekilde kullanabiliorsunuz

İnanılmaz mucuzevi bir alet şiddetle tavsiye ederim inanın bana orjinal teybin ses kalitesini normal teypler kesinlikle veremiyor üstelik dreksyon kumandanızda boşa çıkması çabası

Bilmiyorum ama bizim kasalaramı özel  focus 1 kasada baslar çok iyi elimde tesisat olmasına rağmen bağlama ihtiyacı bile duymuyorum basları çok tatmin edici sesi son ses bile açsanız bile sesde en ufak bozulma olmuyor benim gibi orjinla teyp i değiştirmeye kıyamayanlar için harika bir çözüm.

AgqN7z.jpg

0LkgnR.jpg

48kQrp.jpg

52kX7D.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
İsmail Sefer
(düzenlendi)

Bizim araçlarda CD Changer olmadığı için ağzımızın suyu aka aka bakıyoruz bunlara :D Fm Transmitter a devam...

tarihinde Tahir İlter tarafından düzenlendi
Yazı fontları ile oynamıyoruz.
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Uzun zamandır ben de kullanıyorum.Yalnız ciddi artmış fiyatları.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ramazan Kavukçu
(düzenlendi)

Merhaba Arkadaşlar;

Focus 1 kullanıcısıyım aracımda 5000 rds eon kasetçalarlı teybim mevcuttu onu uzun süre kullandım ancak radyo dinlemekten sıkılıp usb müzik dinlemek için piyasada tutulan 180 lira civarında usb girişli bir teyp aldım birde ne göreyim orjinal teybin verdigi sesin yarısı kadar bile kaliteli bir ses alamadım üstelik dreksyon kumandasınıda kullanamayacaktım.Hemen iade(Dip not:Bu arada internetten dahi alsanız aldıgnız bir ürünü 14 gün içersinde herhangi bir neden belirtmeksizin karşı taraf ödemeli bir şekilde iade edebiliyomuşsunuz)

Başka çarelere aramaya yöneldim aux bağlama usb bağlama gibi onlarca yöntem mevcuttu ancak bunlar bana pek sağlıklı gelmedi yurt dışındaki forumlardada türkiyedeki forumlardada tavsiye edilen audio system sipariş ettim n11.com dan(199 tl) bağlantıyı yaptım çok basit bir bağlantısı var herkezin kendi yapabilecegi bir bağlantı teybin arkasındaki cd changer çıkışına ürün kutusu içersinden çıkan çıkışı bağlıyorsunuz diger ucunuda çeviriciye bağlıyorsunuz hepsi bu hem ses kalitesinde kesinlikle bir düşüklük olmuyor hemde dreksyon kumadasını aktif bir şekilde kullanabiliorsunuz

İnanılmaz mucuzevi bir alet şiddetle tavsiye ederim inanın bana orjinal teybin ses kalitesini normal teypler kesinlikle veremiyor üstelik dreksyon kumandanızda boşa çıkması çabası

Bilmiyorum ama bizim kasalaramı özel  focus 1 kasada baslar çok iyi elimde tesisat olmasına rağmen bağlama ihtiyacı bile duymuyorum basları çok tatmin edici sesi son ses bile açsanız bile sesde en ufak bozulma olmuyor benim gibi orjinla teyp i değiştirmeye kıyamayanlar için harika bir çözüm.

Ellerine sağlık ustam, cihaz ciddi manada güzel,  aynı cihazı bende düşünüyorum da malum internette her siteye güven olmuyor rica etsem aldığın ürünün linkini gönderebilir misin, bizde sebeplensek :) 

tarihinde Ramazan Kavukçu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Ertugay

Hayırlı olsun, güzel kullanışlı bir cihaz.

Ancak, kendi aracımda da rds 5000 yerine sony mp3 çalarlı tek din ana ünite kullanıyorum, sony'nin çıkış gücünün rds 5000'den yüksek olması sebebiyle, orjinal hoparlörle çok daha iyi bir ses alabiliyorum.

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Aynını eşimin aracı için alıp kendim monte etmiştim. Kesinlikle güzel bir cihaz...

Yorum bağlantısı
Emre Akbas
(düzenlendi)

Ellerine sağlık ustam, cihaz ciddi manada güzel,  aynı cihazı bende düşünüyorum da malum internette her siteye güven olmuyor rica etsem aldığın ürünün linkini gönderebilir misin, bizde sebeplensek :)

Link bu: http://urun.n11.com/usb-ve-sd-cevirici-modul/audio-system-ford-focus-mk1-1998-2004-arasi-usb-sd-aux-aparati-P48968774

tarihinde Emre Türkeri tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

hayırlı olsun. ancak mp3 çlan teyp bağlantınızda bence hata yapıldı o yüzden ses bozuk çıkmıştı. treybi bağlamak için soketteki kabloalr kesşilip montaj yapıldı değil mi? ara çevirici soket kullanılmamıştı?

Yorum bağlantısı
Emre Akbas

Ara çevirici bişey kullanılmadı direk kablo kesilip bağlanmiştı hatalı bağlantı konusunu bilemiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Bu cihazda dosyaları 1-99 arasında yüklemeniz gerekiyor.Şakı ismi çıkmaz. Track1,2 tarzında yazması lazım. USB'deki dosyaları cd changerdeki 99 kapasiteli diskler gibi görüp çalıyor. Avantajı, araç kumandası çalışıyor, orjinal bağlantılar bozulmuyor. Fiyatları gerçekten son zamanlarda arttı, herşey düşerken artması garip. Bu arada genelde orjinal araç ana üniteleri ses gücü arttıkça bas şiddetini kısar. Bu nedenle hoparlörler zorlanmaz ama son sese çıktığınızda bastan ziyade tiz ağırlıklı sese döner.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

torpidolara artık değişik teyp takmak imkansız bile hale geldikçe artar bile

Yorum bağlantısı
Emre Akbas

(Alıntıdır)

Kullanım

- USB, SD veya AUX kullanabilirsiniz.
- Ben 8 GB USB ve 8 GB SD kullandım, ikisi de sorunsuz. AUX da denedim, onda da problem yok.
- USB'nin FAT32 formatinda olmasi gerekiyor (birkac saniyede NTFS'den FAT32 formatina donulebiliyor)
- AUX kullanmak i
çin USB veya SD bağlı olmaması gerekiyor.
- SD kullanimi tavsiye ediliyor USB'den ziyade. (Ben USB'nin hicbir dezavantajini gormedim ama yine de SD kullaniyorum. Ayrica aracta USB'de bulunduruyorum)
- Klasörlerin ismini CD01, CD02, CD03 şeklinde yapmak gerekiyor.
- Alt klasor yaratmak sikinti yaratabilirmis (denemedim)
- WMA ve MP3 disindaki formatlarda parca barindirmak sikinti yaratabilirmis (denemedim)
- Kontağı kapatıp açmada sıfırlanmıyor, kaldığı yerden devam ediyor.
- Parça geçişleri falan muhtemelen Cd'den bile hızlıdır veya aynıdır.
- Ana ünite kaç cd destekliyorsa o kadar klasör görüyor. Her klasöre 99 parça konulabiliyor. (Aslinda MAX 15 klasor ve sinirsiz parca konulabiliyor ama teyplerin geneli 99 parca goruyor)
Ör: benim aracımda (BMW E46) 6 Klasör x 99 Parça = yaklaşık 600 parça kullanabiliyorum.
- Kingston marka bazi
yeni USB'leri okuyamayabiliyormus (denemedim - Cin isi 4 Gb ve Toshiba 8 Gb USB ve Sandisk 8 Gb Sd denedim, sorunsuz)
- Bazi klasorlerin icindeki parcalari harf sirasina gore degil de, degistirilme (pc'ye kaydedilme) sirasina gore okuyabiliyor. Harf sirasina gore okutmak icin
BU LINKTEN programi indirerek saniyeler icinde cozume ulasabiliyorsunuz.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Tugay YILMAZ
  • 2 yıl sonra...
Onur Ercan

Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım. Benim bir sorunum var; 2004 model focus 1 aracım var, aracımda 6000 cd çalar radıyo var daha önce bir arkadaşımda elinde daha kendi ford focus 1 aracına YATOUR YT-M06 Dijital Müzik Değiştirici almış bir müddet kullanmış aracı satınca elinde kalan yatour müzik değiştiriciyi bana verdi. Yalnız cihazla radyo arasına bağlanan kabloyu kaybetmiş, bende bu cihaza uygun olan kabloyu ali babadan sipariş ettim, kablo geldi ford için diye radyoya takıyorum hiç bir işlem yapmıyor.

Şimdi sizden elinde bu cihaz olan arkadaşlarımdan kablonun radyo soketine giren kablonun resmini rica ediyorum kablo renkleri bana gelen soketle aynı sıralama dizilmiş mi onu görmek istiyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Onur Ercan yazdı:

YATOUR YT-M06 Dijital Müzik Değiştirici almış bir müddet kullanmış aracı satınca elinde kalan yatour müzik değiştiriciyi bana verdi. Yalnız cihazla radyo arasına bağlanan kabloyu kaybetmiş,

Bu cihazdan kullanan kimseyi duymadım ben.. 

Cd changer girişine mi takılıyor bu ?

Yorum bağlantısı
Onur Ercan
(düzenlendi)

evet mehmet bey 12 pinli cd girişine takılıyor audio system digital music changer diyede bir adı var hatta Emre Akbas üyemiz aracına bu cihazı takmış sayfa başında emre arkadaşım aracınına montajını yapılmasını resimlemiş vaziyete orada var 

tarihinde Onur Ercan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Onur Ercan

acaba emre akbaş arkadaşın aracı duruyormu eğer duruyorsa ondan destek ala birim 

Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Burak Çatalcalı
Onur Ercan yazdı:

evet mehmet bey 12 pinli cd girişine takılıyor audio system digital music changer diyede bir adı var hatta Emre Akbas üyemiz aracına bu cihazı takmış sayfa başında emre arkadaşım aracınına montajını yapılmasını resimlemiş vaziyete orada var 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...