İçeriğe Yönlendir

Google Street View

Hüseyin Arık

Recommended Posts

Hüseyin Arık

''Uzun süredir yurtdışında çoğu ülke için geçerli olan, bölgenin sokaklarının, caddelerinin ve görülmeye değer yerlerinin üstü kameralı bir araçla veya bir insan yardımıyla adım adım çekildiği ve sanal gerçekliksağlandığı uygulama ile artık Türkiye sokaklarında da özgürce dolaşabileceğiz.

Ülkemizdeki fotoğraflar ise 2014 ve 2015 yılları arasında kademeli olarak çekilmiş görünüyor. Google Mapssitesinden görülebilecek ve uygulama marketlerinden indirilebilecek bu uygulama tamamen ücretsiz olarak sunulmakta.''

Uzun zamandır gerek pc den gerekse mobil olarak kendi çapımda Dünya'yı gezdiğim uygulama 22.10.2015 itibariyle Türkiyeyi de kapsadı. Uzun zamandır kocaman kameralarla dolaşan o araçlar ne zaman işe yarayacak diye düşünürken bunun artık olması benim açımdan mükemmel oldu. Annemle beraber hep canımız sıkılınca istediğimiz yere bakardık artık Türkiyeye de bakıyoruz. :)

Forum üyesi olarak bu uygulamayı çok aktif kullanacağımız kanaatindeyim. 

Özellikle usta , tamirhane ya da ev tariflerinde.. ayrıca forumdaşlar sokakta birbirlerinin aracını gözetleyebilecek :D

Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.street&hl=tr

İos : https://itunes.apple.com/us/app/google-street-view/id904418768?mt=8

NOT : Konuya ilginizi bekliyorum. Yeni yerler keşfetmemize yardım edelim hepbirlikte :)

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Ben bunu eskiden beri kullanıyorum, en son Kudüs'ü gezmiştim. Mescid-i Aksa'ya gitmiş gibi hissetmiştim. O kadar net ve güzel.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Sabri Alemdaroğlu

Evimin dibine kadar girmişler, hayretler içindeyim :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bizim sokak oturduğumuz siteyi görünce şaşırdım.

Meğer bu işi araçlara takılmış kamera ile sokak sokak geziyorlarmış.

Arkadaş aracı gördüm dedi.

Yorum bağlantısı
Naim Durmaz
(düzenlendi)

Sanırım görüntüler bölgelere göre farklı zamanlarda işlenmiş ,benim geçen yıl sattığım aracım bizim kapının önünde duruyor :)

tarihinde Naim Durmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hüseyin Arık

3d19b47253353784bf5a8838a0115832.jpg

Benim paşa her zaman ki yerinde :)))

Türkiye de Guneydogu haric cogu yer var umarim en kisa surede ulkemizi santim santim gezeriz [emoji106] [emoji106]

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Tepesinde kameralı bir araç görmüştüm, çok yavaş gidiyordu. Arkadan çarpmamışlar iyi ki.  :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Uygulamayı google playde göremiyorum sorun ne olabilir?

Linke tıklayın yükleme sayfası geliyor
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Linke tıklayın yükleme sayfası geliyor

Bilgisayarda görüyorum sorun yok, telefonda google playde göremedim.

Yorum bağlantısı
İsa Erdoğan

Bizim eve baktım.2014 baharda çekmişler.tadilat yapmıştık o tarihte.

Yorum bağlantısı
İsa Ülkümen

Bende tablette göremiyorum yükle butonu yok

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Androidde Google haritalar ile mi entegre çalışıyor yoksa google Earth ile mi? Earth indirmeye çalıştım ulkeniz için desteklemiyor diyor

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

pc de bile anca çalışıyor 17 ekranda keyifli. cepten ne zevki olur bilemem bunun

Yorum bağlantısı
Misafir

sokak sokak sırt çantası ile gezip para kazananlar varmış, belirli bir bölge veriliyor günde 7_8 saat geziliyor . Çantaya bağlı aparatlar kameralar, bir bilgisayar vs. Neredeyse 15-20 kg ağırlığında. Ve bu iş için yaklaşık 4500 tl kazanç sağlanıyormuş :)

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

sokak sokak sırt çantası ile gezip para kazananlar varmış, belirli bir bölge veriliyor günde 7_8 saat geziliyor . Çantaya bağlı aparatlar kameralar, bir bilgisayar vs. Neredeyse 15-20 kg ağırlığında. Ve bu iş için yaklaşık 4500 tl kazanç sağlanıyormuş :)

Eleman lazimmiymis [emoji12]
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Bilmiyorum abi sadece duydum :)

Tuh kaçırdık işi, gezmek vs. Tam benlik iş
Yorum bağlantısı
İsa Ülkümen
(düzenlendi)

Valla öyle bişey varsa ben talibim güney doğu yok diyolar şanlıurfada çekim yaparım yani [emoji13] [emoji14] [emoji57] [emoji57] [emoji57] [emoji57]

tarihinde İsa Ülkümen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...