İçeriğe Yönlendir

Cihazda Yeterli Alan Yok Sorunu

Engin Ünal

Recommended Posts

Engin Ünal

Arkadaşlar telefonum  GM Discovery 4 gb. google playdan bir şey indiremiyorum sürekli Cihazda yeterli alan yok sorunu bu hatayı alıyorum , telefonu formatlarsam bir süre düzeliyor , sonra gene aynı , 8 gb 'de hafıza kartı mevcut , depolama alanına baktığımda telefonda 1,5 gb  , hafıza kartında 6 gb civarı boş alan görünüyor , yükleme seçeneği hafıza kart seçili ama nafile.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Karakaya

Abi geçen aynısı benim de başıma geldi. Samsung s2 benim telefon. İnternette araştırdım buldum samsung için. Bir numara arama yaptırdı. Orda çıkan menüde bişeyler sildim düzeldi. Sende de aynı sorun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Kahveci

Bu sorunu dahili hafızası 4 gb olan htc desire x telefonumda yaşamıştım.Ne yaptıysam düzeltememiştim.Düzeliyordu ancak bir süre sonra eski haline dönüyordu.Akıllı bir telefon için 4 gb hafıza yeterli değil bence.16 gb lık disco ya geçtim,sorun yaşamıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Engin Ünal

Bu sorunu dahili hafızası 4 gb olan htc desire x telefonumda yaşamıştım.Ne yaptıysam düzeltememiştim.Düzeliyordu ancak bir süre sonra eski haline dönüyordu.Akıllı bir telefon için 4 gb hafıza yeterli değil bence.16 gb lık disco ya geçtim,sorun yaşamıyorum.

Bende sizin gibi düşünüyorum ama Telefonda alan var , şu anda 1,5 gb yer mevcut ama küçücük bir programı indiremiyorum .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Android cihazlardaki en önemli sorun bu. Değişik romlarla çözülebilecek bir durum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Kahveci

Bende sizin gibi düşünüyorum ama Telefonda alan var , şu anda 1,5 gb yer mevcut ama küçücük bir programı indiremiyorum .

Önceki telefonumda da aynen bu şekilde idi.Yer mevcut görünüyordu ancak yükleme yapamıyordum.Telpa bir ara servise gelen 4 gb lık discoları 16 gb yapıp yolluyordu.Cihazın arızası varsa,şansınızı deneyin  :)

Yorum bağlantısı
Levent Okutan

çözümü bulunursa iyi olurdu.. bende de aynı sorun var..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Arkadaşlar GM Discovery için çözümü mevcut.

Cihazı root'ladıktan sonra özel bir programla cihaz hafızasında oynama yapabliyorsunuz. Root riskli bir işlemdir. Uygulayacak olanların telefonun ölü olmasını göze alıyor olması gerekmektedir.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Arkadaşlar GM Discovery için çözümü mevcut.

Cihazı root'ladıktan sonra özel bir programla cihaz hafızasında oynama yapabliyorsunuz. Root riskli bir işlemdir. Uygulayacak olanların telefonun ölü olmasını göze alıyor olması gerekmektedir.

vw gibi bir şey mi bu?

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Engin Ünal

root yapmayı bir iki defa denedim yapamadım :) çözüm bulan olursa burda paylaşalım.

clean master kullandınız mı?

denedim olmuyor.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Uygulamaları sd karta taşıdım ve verileri temizle dedim şimdi yer problemi yaşamıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

root yapmayı bir iki defa denedim yapamadım :) çözüm bulan olursa burda paylaşalım.

denedim olmuyor.

Engin bey, cozumu var dedigim gibi. Root ladiktan sonra sorun yasayabilme ihtimalini göze alıyorsanız, anlatirim seve seve.

Uygulamaları sd karta taşıdım ve verileri temizle dedim şimdi yer problemi yaşamıyorum.

Senin 4gb yasiyor mu hala [emoji14]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Senin 4gb yasiyor mu hala [emoji14]

Bu forumda ilk alan benim ve huzurevine kadar kullanmayı düşünüyorum.. :D

İstersem 16 gb. yaparım ama kitkat içim çözüm bulamadınız tekrar 4 gb olduk..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bu forumda ilk alan benim ve huzurevine kadar kullanmayı düşünüyorum.. :D

İstersem 16 gb. yaparım ama kitkat içim çözüm bulamadınız tekrar 4 gb olduk..

Aradigin çözüm ne? Emmi bile gecti kitkat a?
Yorum bağlantısı
Engin Ünal

Engin bey, cozumu var dedigim gibi. Root ladiktan sonra sorun yasayabilme ihtimalini göze alıyorsanız, anlatirim seve seve.

Anlatılmasında bir sakınca yoksa siz anlatın , sorumluluk bende .

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Aradigin çözüm ne? Emmi bile gecti kitkat a?

Aslında kitkattan sonra bir güncelleme daha geldi, ben şu tornavidamı bi bulayım hele..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Root için kingoroot iyidir. Yalnız telefondan bankacılık işlemlerinizi yapıyorsanız riskli olabilir. Sanırım hard format daha iyidir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...