İçeriğe Yönlendir

Yetkili Servis Bakım Ücretleri

Doğukan Aydın

Recommended Posts

Doğukan Aydın

Merhaba arkadaşlar 2009 model 1.4 benzinli titanium x paket aracım var geçen gün servisten 60.000km bakımı için fiyat aldığım zaman 700tl fiyat istediler ayrıca tiriger setinin yaşından dolayı değişmesi gerektiğini söylediler bunun içinde ayrıca 1200TL fiyat taleb ettiler toplam olarak 2000liraya yakın bir ücret oluyo bu fiyatlar normal mi bana mı fazla geliyo normalde benim bildiğim periyodik bakım en fazla 400-500tl olur 

Yorum bağlantısı
Abdullah Aladı

Aynı parçaları alıp dışarıda iyi bir ustaya kendiniz yaptırın yarıdan daha düşük maliyet olur.

Yorum bağlantısı
Doğukan Aydın

arkadaşım citroen c5 aracını yetkili serviste dizel olduğu halde 450-500tl arası bi fiyata bakımını yaptırdı iki gün önce şaşırdım bende ford'da niye fiyatlar böyle diye

Yorum bağlantısı
Misafir

Merhaba arkadaşlar 2009 model 1.4 benzinli titanium x paket aracım var geçen gün servisten 60.000km bakımı için fiyat aldığım zaman 700tl fiyat istediler ayrıca tiriger setinin yaşından dolayı değişmesi gerektiğini söylediler bunun içinde ayrıca 1200TL fiyat taleb ettiler toplam olarak 2000liraya yakın bir ücret oluyo bu fiyatlar normal mi bana mı fazla geliyo normalde benim bildiğim periyodik bakım en fazla 400-500tl olur 

Doğukan Bey;

Konunuz uygun bölüme alınmıştır.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici

Fiyatlar normaldir, geçen hafta gittim hava filtresi 48 tl, mazot filtresi 84 tl.

Yorum bağlantısı
Misafir

Evet Ford yetkili servisleri biraz pahalı, lakin parça garantisi, triger değişimi göz önüne alınınca pahalı ama sağlıklı olur

Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal

dizel clio 40,000 km bakımında ekstradan fren balataları değişti ve hafif sağ tarafa çektiği için rot balans işlemi yapıldı. nakit 700ü bırakıp çıktım.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

arkadaşım citroen c5 aracını yetkili serviste dizel olduğu halde 450-500tl arası bi fiyata bakımını yaptırdı iki gün önce şaşırdım bende ford'da niye fiyatlar böyle diye

o psa grubnun stratejisi. rakamları makul tutarak servise bağlıyor müşteriyi.

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

kampanya dönemlerini takip etmek gerekiyor..iyi bir indirim yakalanabilir..

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Şimdi kampanya var, 240 tl sanırım standart bakım. 

Yorum bağlantısı
Doğukan Aydın

O kampanya 2008 model araçların üstünde geçerli değilmiş sadece önceden life card'a %35 indirim veriyolardı onuda şimdi 25'e çekmişler

Yorum bağlantısı
Volkan Doğrular

Sarf malzeme istemezseniz fiyat daha uyguna çıkar.

Kullanılan yağa da dikkat edin 4 l olarak hesaplansın

Life indirimi ile de daha makul seviyeye çıkar

Yorum bağlantısı
Batuhan Yüksel

Ford yetkili servislerde indirim var diye biliyorum araç yaşına göre indirim fazlalaşıyor onada dikkat edin derim

Yorum bağlantısı
Serhat Çerçi

En indirimli hali bile özel servis fiyatlarını geçiyor

Yorum bağlantısı
Ramazan Altıntaş

Bizde 2 3 ay önce kayınpederimin 2011 dizel fiestayı otokoçta yağ bakımı yaptırdık ford life kartı çıkartıp 400 tl civarı bir rakama yaptırdık Volkan kardeşim ilgilendi tekrardan teşekkür ederim  :flowers: benzinli fiestaya biraz çok gibi geldi bana

Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Emrah Uludağ

Konu biraz eskiymiş ama başlamışken buradan devam edeyim mevzuya. 

Geçenlerde başıma gelen küçük hasar için Mazda yetkili servisindeydim. Gelmişken 145.000 bakımını sordum, mazot pompası ve polen filtresi değişmeyecek hali ile 1000 TL civarı tutar dediler. Polen filtresi isterseniz +200 TL dedi ben direk tamam kalsın dedim. Taş çatlasa 50 TL'lik malzemeye nasıl 200 lira diyor aklım almadı. Mazot filtresine 500 yazacak herhalde. 

Kimsenin yetkili servislerin sanayiden pahalı oluşuna itiraz edeceğini sanmıyorum ama dışarıda 450 tutuyorsa serviste 650 tutsun gidelim. 9 yaşındaki arabanın standart bakımına 1.000 TL üzeri fiyat istemek nedir?

Fiyatlar bu seviyedeyken Allah garantili arabası olan arkadaşlara sabır versin. Adamlar araba satmaya uğraşarak vakit kaybediyorlar bence. Ben olsam varsa öyle bir seçenek, galeriyi kapatır sadece servis veririm. 

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
(düzenlendi)

Arkadaşımda 2018 Honda Civic vardı. 20.000 bakımı için 2200 TL istenince arabasını sattı. 😊

tarihinde Eyüp Çetin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Geçenlerde başıma gelen küçük hasar için Mazda yetkili servisindeydim. Gelmişken 145.000 bakımını sordum, mazot pompası ve polen filtresi değişmeyecek hali ile 1000 TL civarı tutar dediler. Polen filtresi isterseniz +200 TL dedi ben direk tamam kalsın dedim. Taş çatlasa 50 TL'lik malzemeye nasıl 200 lira diyor aklım almadı. Mazot filtresine 500 yazacak herhalde. 
Kimsenin yetkili servislerin sanayiden pahalı oluşuna itiraz edeceğini sanmıyorum ama dışarıda 450 tutuyorsa serviste 650 tutsun gidelim. 9 yaşındaki arabanın standart bakımına 1.000 TL üzeri fiyat istemek nedir?

Fiyatlar bu seviyedeyken Allah garantili arabası olan arkadaşlara sabır versin. Adamlar araba satmaya uğraşarak vakit kaybediyorlar bence. Ben olsam varsa öyle bir seçenek, galeriyi kapatır sadece servis veririm. 
Sanayide kasap dolu ne yapacak vatandaş, mecbur.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

2016 da 370 tl

2017 balata ve benzin filtresi ile 750

2018 de lpg filtreleri ile 800 tl olması lazım.

2019 düz bakım için 750 istendi. Ben kendim 340 tl orjinal ve kaliteli parçalar ile çözdüm. 

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Evren Erakçora yazdı:
Emrah Uludağ yazdı:

O da ayrı bir dert cidden.

Ali Darbaz yazdı:

2016 da 370 tl

2017 balata ve benzin filtresi ile 750

2018 de lpg filtreleri ile 800 tl olması lazım.

2019 düz bakım için 750 istendi. Ben kendim 340 tl orjinal ve kaliteli parçalar ile çözdüm. 

Geçen yıl servis 1000 lira çıkardı bakım ücreti. Bende araç garantili olmasına rağmen dışarıda 540 liraya yaptırdım. Araç garantisine de inanmıyorum. Hep serviste bakım yapılsa bile yine de arıza çıkınca para istiyorlar.

Yorum bağlantısı
Emrah Uludağ
Evren Erakçora yazdı:
Emrah Uludağ yazdı:

Gidip bakım 250 TL yazan dükkana girersen kasap yakalar seni. Biraz araştırma ile sağlamı bulursun. İstersen Balıkesir'den tavsiye verebilirim. Ki Balıkesir o açıdan şanslı, bakım işçiliği hala 50 TL diye biliyorum. Bursa'da en son şubatta rica minnet 80 verdim ama bu kez kaçamayacaz 100 TL yazar. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...